Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan erősíthetném meg a...

Hogyan erősíthetném meg a kisugárzásomat?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok.

Régen, mikor kislány voltam nem nagyon törődtem azzal, hogy szép vagyok-e vagy sem, valamint folyton pozitív voltam. Ennek hatására úgy érzem, hogy akkor "megszépültem". Ahogy kamaszodtunk, a lányok csajosodtak, nekem meg egyre ment le az önbizalmam....végül csúnyának láttam magam, ráadásul a hajam miatt folyton piszkáltak, ami miatt elment a maradék önbizalmam.

Most, hogy gimibe járunk, már jobb a helyzet, de valahogy nem tudom elfogadni magamat, ami sugárzik rólam. Bizonytalan vagyok, nem merek vásárolni, sokszor nem merek mások szemébe nézni. Úgy érzem, hogy szép lehetnék, de valahogy túlzottan bebeszélem magamnak, hogy nem vagyok az, és így "megcsúnyulok", mivel az sugárzik rólam, hogy nem szeretem magam.

Van olyan lány osztálytársam, aki nem a legszebb, de olyan erős kisugárzása van, hogy megszépíti, és lehet érezni a kisugárzását szó szerint.

Tudom ezt növelni valahogy? Vagy simán az a kulcsa, hogy fogadjam el magam akármi van?

És ezt hogy tudnám megtenni? Egyszerűen ha bele nézek a tükörbe, nem úgy nézek ki, mint ahogy szeretnék.


2013. máj. 10. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ln 14 éves vagyok, és én is pont ezzel a problémával küszködöm. Nekem anyukám mindig azt mondja, szép vagyok, ne érdekeljen mások mit mondanak, nézzek ki úgy, ahogy nekem tetszik. Az utóbbi időben odafigyeltem rá és rájöttem, hogy nem üres papolás az egész. Nekem is voltak problémáim a hajammal, mindent kipróbáltam, de sehogy sem láttam jónak se a hajam, se az összképet. Mióta úgy vagyok vele, hogy nem érdekel mások véleménye, és az sem, hogy nem én vagyok a legdivatosabb és legszebb lány a világon, úgy érzem sokkal jobb lett a helyzet. Szebbnek látom magam mióta nem vasalom a hajam, hanem hagyom hullámosan, nem gondolkodom annyit azon, hogy mit vegyek fel, mert mi van, ha a többieknek nem tetszik és kinevetnek stb... Ha nem foglalkozol a külvilág negatív hozzáállásával, akkor neked is könnyebb lesz. Hidd el, hogy szép vagy és úgy vagy jó, ahogy születtél. Vegyél szép ruhákat, olyanokat, amik jól állnak és meglátod, meg fogják dicsérni a kinézeted, és az nagyon jó érzés. Olyankor szinte szárnyal az ember és ez a kisugárzásán is érződik. Valamint ne felejtsd el a körülményektől függetlenül pozitív szemszögből nézni a dolgokat. Sok sikert a továbbiakban, remélem segítettem :)
2013. máj. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!! :) Nagyon éretten látod a dolgokat, és teljes mértékben igazad van. Örülök, hogy sikerült elérned!! :) Igyekszem én is innentől.

Igyekszem magamat figyelembe venni.:) Hisz mint ahogy mondtad, úgy vagyunk szépek/jók, ahogy vagyunk:)

2013. máj. 10. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:

tini vagy, tehát bizonytalan. ami a korral jár, legalább ezen ne aggódj :)


sztem már te is rájöttél, h nem lehet mindenkinek megfelelni. önmagadnak felelj meg. vegyél magadnak olyan ruhát ami tetszik, ami kényelmes, amiben jól és szépnek érzed magad. mindig lesz, aki megjegyzést tesz rá. ne foglalkozz vele. ha ízléses, a színek passzolnak, akkor máris jó az összhatás.

szeresd önmagad, hiszen szerethető vagy, biztosan vannak barátnőid, akikkel tudod, h számíthattok egymásra.


25 éves vagyok, az évek alatt rájöttem, h tényleg nem lehet mindenkinek tetszeni. ha azoknak tetszel, akik a "célközönséged", akkor már nyert ügyed van.

mondok egy példát: engem pl taszítanak a kinyalt kis díszbúzák, de bizonyára én sem vagyok a zsánerük. a legmesszebbmenőkig hidegen hagy, nem is keresem velük a kapcsolatot. olyan emberekkel barátkozom, akik bírják a stílusom, mind belsőleg, mind külsőleg.


igen, fogadd el magad, szeresd magad, és mindenkihez állj pozitívan. legyen jó kedved, minden napban találj valamit, ami széppé teszi.

ha valaki beszól, csak engedd el a füled mellett. saját magával van baja, nem veled. rajtad csak megpróbálja kitölteni a keserűségét. hát pukkadjon meg! :P


ja, és nyugodj meg, amelyik nő azt mondja, h elégedett magával az vagy igénytelen, vagy hazudik :D

az elégedettség és az önmagad elfogadása nem egyenlő. az elégedetlenség a fejlődés hajtóereje. az önelfogadás a boldogság kulcsa.

2013. máj. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!