Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért divat mostanság a...

Miért divat mostanság a szeplő a lányok körében?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim közül többen is irigyelik azokat a fehér bőrű nőket, akik szeplőkkel áldta meg az Isten. Többször látom a kozmetikusoknál, hogy vállalnak "szeplő készítést", gondolom hennával csinálják.

Semmi sértés a szeplős nők részére, de nekem a szeplők kifejezetten nem tetszenek. Miért trendi a szeplők a lányoknál?

A nagymamám is szeplős volt, őt gyerekkorában csúnyácskának nézték, mert a haja színe is vörös volt + rengeteg szeplője és hosszú szempillái voltak. Úgy látszik a világ változik...

Nektek mi a véleményetek?



2021. aug. 10. 15:35
A kérdező szavazást indított:
Fiú vagyok és nekem egyáltalán nem tetszenek a szeplős lányok
Fiú vagyok, tetszenek a szeplős lányok
Fiú vagyok, mindegy, hogy a lány szeplős, vagy sem
Lány vagyok, irigylem a szeplős nőket
Lány vagyok és nem irigylem a szeplős nőket
Lány vagyok, szeplős és büszke vagyok rá
Lány vagyok, szeplős, legszívesebben megszabadulnék a szeplőktől
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
A szeplő nem divat, hanem adottság.
2021. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nekem van az arcomon, vallamon, karomon, mellkasomon es mindig gyuloltem. Kiskoromban csufoltak is miatta, pedig annyira nagyon nem is latvanyos szerintem. Hasznalok mindenfele vilagosito szerumot, de nem sokat javult. Vicces, hogy testi hibakat kapnak fel es csinalnak belole divatot, aztan ha mar nem lesz divat, megint rondanak szamit es aki vele szuletett, erezheti magat szarul ujra :D
2021. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nyáron vagyok szeplős. Illetve akkor jobban látszik és csak az orrom és a környéke szeplős. Máshol nincs és egyébként se annyira feltűnő. Nekem így pont jó. Nem mondom, hogy büszke vagyok rá, de szeretem.
2021. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A szeplő nem hiba, hanem sok esetben a világos meleg tónusú bőr sajátossága, míg a hideg tónusúak inkább az anyajegyekre hajlamosak.

Nekem nincsenek szeplőim, de szerintem kifejezetten aranyosak, bájos karaktert adnak az arcnak.

Viszont aki nem ez a típus és divatból hennáztatja be az arcát vele, azon tényleg nevetségesen áll.

2021. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen a divat, ami egykor ciki volt, pont abból csinálnak trendet. Hasonlóan a szandál-zoknihoz, fogszabihoz, mullet-hez, stb.
2021. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Igazából engem nem érdekel mi a divat, imádom, hogy szeplős vagyok. :DD A barátommal például pont úgy ismerkedtem meg, hogy egy buliban becsiccsentve leszólított, hogy mennyire imádja a szeplőimet.


Annyire különlegesnek tartom, nem mindenki születik szeplősen.


Persze az emberek nagyrésze nem bírja az ennyire extra és egyedi dolgokat, de én nagyon szerencsésnek tartom magam, az ismerősi körömben is sokan irigykednem rám emiatt, és a vörös hullámos hajam miatt is.

2021. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

aki szeplő nélkül nőtt fel, annak könnyebben tetszik, mert a hátrányait sosem kellett megélnie. nem csúfolták érte pulykatojásnak, foltos képűnek, stb. ami persze ugyanúgy butaság, mint bármi más miatt csúfolni egymást. de főleg kisebb gyerekként, amikor a többiek téged csúfolnak, sokkal nehezebb így érezni - ahogy később is az lehet egyenesbe kerülni vele.


a meglevőtől eltérő adottságokat mindig könnyebb irigyelni, vágyni rá. ha átmenetileg kapod valamilyen sminktől, akkor tét nélkül kipróbálhatod és bármikor meggondolhatod magad, ha mégsem tetszik, vagy meguntad. így egészen más lesz hozzá a viszonyod, mint ha együtt kell élned vele egy életen át, akár tetszik, akár nem.


nekem egyébként tetszenek a szeplős lányok, rövid hajúak, kopaszok, sőt durva sebhely is tetszett már, pedig nem mindegyikre szokott büszke lenni, akinek ilyenek az adottságai - és nem mindig önkéntes dolgok...


leginkább az a kérdés, hogy önmagával - és az adottságaival - milyen viszonyban van az ember, mennyire tudja magát jól érezni a saját bőrében.

2021. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeplős vagyok konkrétan mindenhol tele vagyok a kis pöttyeimmel . Kisnkoromban bántottak eleget miatta akkor zavart is , de már jó pár éve nem válnék meg egyiktől sem mer a szeplőim hozzám tartoznak ugyan úgy mint az alapból rekedt hangom.

Van akinek tetszik van akinek nem , de személy szerint én egyáltalán nem akarok magamon kívül senki másnak megfelelni

2022. jan. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

“Úgy látszik a világ változik...”


Nahát, micsoda felfedezés!


Az nem tűnt még fel, hogy a divat és a szépség ideál is folyamatosan változik?


Volt idő, amikor a sápad fehér arcbőr volt a divat és napernyővel védekeztek ellene, nehogy színesebb legyen, mert jajj az milyen már. Innen jutottunk el a mai napbarnította, sőt szolizott bőr divatig.


Egy időben a kimondottan kövér nőket tartották szépnek, aztán egyre soványabb lett az ideál, ami egészen az anorexiásig elment. Talán most újra normalizálódni látszik és visszajön az anorexiástól a reálisabb testalkat felé.


Frizurában nagyon sokáig a hosszú haj volt elfogadott a nőknél és a haj rövidre vágása, leborotválása kimondottan megszégyenítést szolgált. Ma meg divat a rövid haj és önként is sokan levágják. Bár úgy veszem észre, annyira azért nem lett divat, hogy mindenki rövidre vágja egy közösségben, mert akkor már nem annyira egyedi, mint akkor, ha csak néhány embernek rövid a többi hosszú hajú között.


A szeplő megítélése is ugyanígy megváltozott. Egyre inkább ciki emiatt is (vagy bármi miatt) gúnyolódni, egyre elterjedtebb magunk és egymás elfogadása. Azután, hogy már elfogadjuk a saját és mások szeplőit, irigyelni is könnyebb másokét, ha nekünk nincs.


Nyilván összefüggésben van azzal is, hogy sok pasinak tetszenek a szeplős nők, sok nő meg tetszeni akar a pasiknak…

2022. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!