Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Rendelhetek úgy kontaktlencsét...

Rendelhetek úgy kontaktlencsét hogy pl 2 hétig barna színűt hordok,2 hétig kéket?

Figyelt kérdés

Még nem volt kontaktlencsém és most szeretnék csináltatni. Előtte szemüveget kell hordani vagy elég a látásvizsgálat? Ugyanis van szemüvegem de az a dioptria nem jó és nem szeretnék ezért csináltatni. A másik hogy szineset szeretnék, de nem tudom melyik állna jól ezért a kéket és a barnát is ki szeretném próbálni..vehetek úgy hogy 2 hétig egyik színt, utána a másikat hordom?

Köszönöm a válaszokat!!!


2010. aug. 31. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is menj be egy olyan optikába, ahol rendel orvos. A plázákban manapság ez már mindennapos, én a miskolci Szinvaparkba járok. Ott csinálnak különböző vizsgálatokat, pl. dioptria, szemgörbület, azután kapsz egy próbalencsét, amivel kb. 1 órára elküldenek császkálni, hogy mennyire bírja a szemed, nincs-e vele valami gond.

Ha minden OK, rendelnek 1 pár 1 havi viselésűt (ekkor még nem ajánlatos a színes), és ha 1 hónap múlva is minden rendben, utána próbálkozhatsz színessel. Ebből lehet rendelni próbalencsét, amit (ha jól tudom) csak 1x tehetsz be, de akkor egész napra, vagy havi viselésűt. Szóval 2 hetes nincs tudomásom szerint, de majd meglátod.

Én rögtön havi viselésűt rendeltem, nem foglalkoztam a próbalencsékkel, viszont arra készülj fel, hogy a színest sokkal macerásabb betenni, mint a simát. Azt kb. 1 hét alatt profi szintre fejlesztettem, a színessel még most is (4 hónap) előfordul, hogy szenvedek. Ez nem lebeszélés, de először tényleg tanuld meg a sima lencsét betenni zökkenőmentesen, utána próbálkozz színessel.

Jah, meg a színessel az is gond, hogy nincs annyira gyakorira felosztva a görbülettartomány, így néha pislogásnál csúszkálhat is. Pl. az én szemem 8,2-es, de színesből csak 8,4-es van abból a színből, amit én hordok, és néha el-elcsúszik egy pillanatra. De ezt is meg lehet szokni :)

2010. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hasznos volt :)
2010. aug. 31. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!