Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Segítség! Modellkedni szeretné...

Segítség! Modellkedni szeretnék! Mit gondoltok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ez az ötlet mostanában pattant ki a fejemből. Csak úgy..azaz..már nem tudom hogy minek a hatására.:P Szóval.. az adottságaim megvannak(178 cm vagyok és nagyon vékony). A németet és az angolt is elég jól beszélem, év végére tervezem a nyelvvizsgákat középfokon. 16 éves vagyok, gimnáziumban tanulok. A külsőm ápolt(erre anya különösen figyel) és rendszeresen sportolok is(úszás+torna(otthon)).:D

Viszont van 1 hatalmas nagy problémám: nem tudom, hogy kezdjem el a modellkedés elindítását, ugyanis szombathelyi vagyok. Ezen a környéken van rá esélyem? Milyen modellügynökségek vannak itt?

Kérlek Titeket, hogy mondjátok el a véleményeteket! És........HELP!:);)


2010. szept. 6. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg a nagyobb ügynökségek honlapjait, pl a modell.lap.-hu-n (lehet hogy fotómodell.lap.hu), vagy hasonló gyűjtő oldalakon, pl Elite, Look,


ha nincs is casting, azér tküldj nekik fotót,

de NE amatőr házi fotót, szocreál függönnyel, tapétaszegéllyel, gagyi ágyneművel stb a háttérben...


ilyen esetben érdemes lenne beruházni egy fotósra, talán a szüleid belemennek ha csak 1-2 képről lenne szó, mindenképp kell egész alakos és egy portré,

később kell majd portfólió, de hátha tényleg mázlis vagy és valaki ingyen bevállalja neked vagy portfólió nélkül is munkát kapsz, ha érdekes az arcod...


NE menj semmilyen gagyi ügynökséghez, pl hosztesz-modell (hosztezs általában szórólapozás stb), csak komolyaknál jelentkezz.


valószínű BP-re fel kel majd utaznod a válogatésokra, első körben kezdd e-mailben fotó küldéssel (profi fotó, jó, sima, egyszerű smink)..azt kell látniuk hogy milyen az alakod, az arányaid és hogy az arcod natúrban milyen (könnyen sminkelhető-e)


ha a fotón magassarkúban vagy, nyurgábbnak tűnsz... semmi csicsa, meg sok smink...

az egy plusz pont ha sokféle arcod van, pl a fotókon lehet különféle arckifejezésed, csak engedd el magad a kamera előtt.

2010. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az igazság az, hogy mivel Magyarországon nincs divatélet , ezért az igazi profi modellek kizárolag külföldön tudnak elhelyezkedni.Ha jól értem, az a problémád, hogy nem tudsz feljönni Pestre..Ezzel csak annyi a baj, hogyha neked már ez a rövidke ut is problémát jelent, hogy fogsz utazgatni a világban?Mert ha komolyan gondolod akkor ez abszolut ALAP.

Adok egy tanácsot.Várj amig 18 éves leszel, akkor már talán a szüleid is jobban megbiznak benned, és könnyebb lesz.Viszont ha az utazásokat nem tudod vállalni, fölösleges modellkedésről álmodozni.

2010. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Ha lány vagy ez a magasság jónak számít, ha fiú akkor kevés. A vékony testalkat alapnak számít ebben a szakmában. Kérdés melyik típus is érdekel, kifutómodell stb, az arc különlegessége is egy alap tényező. A nyelv nagyon fontos, német + angol elég mindenhova bőven ha azt jól tudod.


Egy jó modellügynükséget kell kifogni, de az olyan, amelyik több százezres portfólió + tanfolyam után akar munkát adni, azt csuklóból el kell utasítani, átverés. Egy jó ügynökség néhány profi képből is meglátja a jót benned, van néhány ilyen a városban, ahol csak sima képet kell elküldened és válaszolnak és a portfóliót megcsináltathatod ahol Te akarod.


Magyarországon lényegében modellkedés annyiból áll, hogy itt az alapokat megtanulhatod, külföldön kell munkát nézni. Viszont ha lány vagy, kezdesz kifutni az időből, valaki írta a 18 éves kort, az már későn lenne. Ha fiú vagy, akkor pont időben vagy, sőt még 1-2 évet várhatsz is.

2010. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kicsi off.:) hogy tanultad meg az angolt és a németet?


nem teszel ki képet magadról,hogy lássuk legalább az alkatod?

2010. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!