Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Normális ez egy friss fülpierc...

Normális ez egy friss fülpiercingnél?

Figyelt kérdés

2 napja lyukasztottam át a fülem, az angolul "lobe"-nak nevezett helyen. ez a második piercingem azon a fülemen, még van mellette 1, viszont az már régi, még kiskoromban csinálták.

rendes tűvel lyukasztottam át, előtte lefertőtlenítettem mindent. mivel rendes tuvel lyukasztottam, ezert csak egy vekony kör alakú akasztós fülbevalot tudtam beletenni (csak az akasztos resze, tehat most ugy nez ki, mint egy karika).

sós vizzel tisztitom napi 2-szer.


ma este kezdett el egy picit levezni. ez normális?

illetve kb. mennyi ideig tart, mig begyogyul? mennyi ideg fog fajni erintesre, nyomasra?


a valaszokat elore is koszonom, gonosz emberek gonosz hozzaszolasai nem erdekelnek :3



2022. jan. 4. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia,ha tudsz szerezz be Octeniseptet és azzal kezeld.A gyógyulása kb 2-4 hét ha minden jól megy.Ja és ne nagyon piszkálgasd mert lassítod a gyógyulást,illetve könnyen begyulladhat.Ha levedzik az normális hiszen egy seb keletkezett a testeden amire a szervezeted reagál,ergo elkezdett begyógyulni a lyuk.
2022. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A normál gyógyulás kb egy hónap, de a te esetedben lehet több is.


A varrótű egyrészt nem steril, szóval lehet rajta egy csomó minden ami fertőzést okozhat, és a piercing belső részét tisztítani nagyon nehéz.


Ezen kívül a tű lehet entenletlen, pl flitteres anyag varrásától, karcolástól, ami szintén extra traumát okoz.


Harmadrészt a beletett ékszer minősége is tud probléma lenni, ha valami gagyi fém, akkor beleoldódhat a sebbe.



Ettől függetlenül a lobe viszonylag egyszerűen gyógyul, szóval remélhetőleg nem lesz bajod

2022. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszi szepen
2022. jan. 5. 08:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!