Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Titánium köldök pc-n ez a...

Titánium köldök pc-n ez a bevonat lekopik vagy irritálhat?

Figyelt kérdés
Olyan titán piercinget rendeltem, ami arany színű, nem arannyal van bevonva tehát gondolom valamilyen más anyag de hogy mi azt nem tudom… ezzel fürdeni lehet anélkül hogy lepattogna/kopna vagy mit lehet erről tudni? Illetve a bőrt szokta irritálni? Bár ez úgyis hamar kifog derülni, csak csodálkozom hogy ha már maga az anyag titán ami nem allergizál, vajon mivel oldják meg az arany színt:)

#piercing #köldök piercing #titán #Titán piercing #Titán köldök piercing #Arany köldök piercing
2022. jan. 5. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

így néz ki a tiszta titán.

Ha akármilyen színe van, akkor vagy ötvözet, vagy bevonatos.

Ha ötvözet, akkor az ötvözőszertől/szerektől függ, illetve a te testedtől, hogy meggyire fog irritálni. Ha pedig bevonatos, akkor, hogy mivel vonták be. Tartóssága pedig attól, hogy milyen technológiával és milyen rétegvastagsággal és milyen anyaggal van bevonatolva.

Volt már jó pár bevonatolt ékszerem, volt, ami egy normális nap után már pattogzott lefelé, volt, ami hetekikg-hónapokig, volt, ami évekig bírta és van, ami már több, mint tíz éve megvan és semmi baja nincs.

Milyen oldalról rendelted?

Amúgy lilára lehet a titánt színezni felületi titán(III)-oxid réteg kialakításával és fixációjával (A titán(IV)-oxid fehér, a titán(III)-oxid lila színű). A titán és a titán oxidjai nem mérgezőek, mivel emberi testben oldhatatlanok, sőt a titánt önmagában a királyvíz se nagyon oldja fel, és pont ezért, mert nem reagál az élő szövetekkel-szervezetekkel, teszi rendkívül jó antiallergén ékszerré. Mivel erős, kemény, így implantátumokhoz is gyakorta használják (bennem is van sajnos pár titán csavarocska). Viszont az arany színét több módon is el lehet érni. Egyik, hogy magával aranyporral vonják be (ami fekete) és azt égetik rá, amitől szép, aranyszínű lesz. Bár az arany is nagyon ellenálló, tiszta aranyat nem oldja fel az emberi test, de sokkal könnyebben kopik. Egy jól bevonatolt arany ékszer évtizedeket vagy századokat is ki tud azért bírni, de ha olyan ékszer, ami gyakorta dörzsölődik más, főként kemény anyagokhoz, akkor le tud kopni a bevonat (viszont tiszta arannyal még így is drága bevonatolni, a legtöbb bizsu esetében vagy az ékszaki aranyat (nordic-gold, wiking-arany...etc), vagy simán rezet használnak, illetve több ötvözőt, amik szintén képesek az arany színét visszaadni, miközben nem aranyból állnak).

Elméletileg van egy eljárás, bár nem tudom, hogy gyakorlatban hol használják, de a lényege az, hogy az anyag felületére olyan barázákat "vágnak", ami a fényt olyan módon töri és veri vissza, hogy az tetszőlegesen bármilyen színt képes elméletben visszaadni (gyakorlatilag ez közel atomi szintű technológia és én is csak az elméletét hallottam és kétlem, hogy erre olyan szintű ipari lézercsiszolókat csinálnának, amivel piercingeket színeznek, mivel még gondolatban is nagyon drága és macerás egy sima felületre, nemhogy egy kerek test felületére). Persze rengeteg felületmegmunkálási technológia létezik, de az, hogy arany legyen és közben tiszta titán, kizárja egymást :)

"A bölcsek köve segítene"

2022. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ:) ez bevonatolt, utánanéztem és azt írja az oldal hogy PVC bevonatú. Egyébként Bodymodról rendeltem… régóta szeretnek nagyon ilyen sima kő nélküli golyós arany piercinget. Rendes tömör aranyból nem találtam de most éppen pénzem se lenne rá, arany bevonatosat nem akartam mert sok helyen olvastam hogy kopik, így annyit arra sem akartam szánni es végül ennél döntöttem… igen, alapvetően a titántól mint anyagtól én sem félnék/félek, ez a PVC bevonat inkább az amitől igen, hogyha elkezd pattogni es érintkezik ott a bőrömmel, vajon milyen hatást vált ki vagy lehet-e nagyobb bajom egy bőr irritación kívül. Mindenesetre az már kiderült hogy az általam rendelt sajnos egyik sem az általad leírt eljárások közül
2022. jan. 6. 23:41
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


Amúgy ez az

2022. jan. 6. 23:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, a bodymod-ról én inkább nem rendelek semmit, nincs túl jó véleményem róluk.

PVC bevonat biztos, hogy nincs rajta, mivel a PVC a vinil-klorid monomernek a polimerizációval képzett polimerje (Polimerid-Vinil-Chlorid), a műanyagipar egyik alapanyaga, amit különféle lágyítókkal, keményítőkkel, égésgátlókkal, színezőkkel, kopásállókkal...stb kevert anyagait használják a különféle PVC műanyagok gyártásához, viszont ékszert 100%, hogy nem készítenek belőle.

PVD bevonatolási technológia létezik (Phisical Vapour Deposition, Fizikai Gőz Leválasztás). Nem megyek bele a részletekbe, hogy hogyan is működik, de nyugotan less utána, valószínűleg van róla fent videó a neten, de lényegében NEM titán anyagot vonnak be titánnal, vékonyan, elméletileg több rétegben. Ennek tartóságga nem olyan rossz, de sokban függ, hogy az ékszert ne érje erős kémiai hatású szer (pl hajfesték, szőkítő, peroxid-oldat-esetleges keloid/vadhús kezeléshez), mert az a gyengébb részeket képes kicsit felhozni és onnantól az egész bevonat szép lassan lejön. (Főleg, hogy nem mindegy, hogy milyen cég, mennyire pontosan csinálja a bevonatolást és a bevonatolás előtti előkészítést. Tehát lehet valami pvd bevont és életeken át tart, vagy pvd bevont és csak heteket.)

Én, ha rendelek, akkor crazy-factory.com oldaláról. Árban sokkal jobb főleg, ha eléred az ingyenes szállítási árhatárt. (10-12ezer körül van mostanság, de EUR árfolyamon múlik, volt anno 7ezer is)

Vagy Wildcat.de weblapról (nem a magyarról, hanem a Németről), de még wish és aliexpress oldalain is vannak normális és minőségi eladók, csak nehéz megtalálni.

A bodymod weblap informatikusa meg valószínűleg csak szimplán nem figyelt oda/nem tudja, hogy mit jelent és így írta be.

2022. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!