Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egészségesebben...

Hogyan tudnék egészségesebben aludni, és több vizet inni?

Figyelt kérdés

Mostanában nehezebben tudok elaludni, és rosszabbul is alszok. Az a baj hogy hétköznap sokszor hajnali 2ig fent vagyok, és reggel 7kor kelek. Ez 5 óra alvás. Napközben általában elvagyok ennyivel, de amint haza érek az iskolából, utána pár órával később fáradt leszek. Ebédelek, videót nézek és általában 5tol 7ig alszok. Nagyon nem szeretem hogy ezt csinálom, csak már hozzászoktam. És ha esetleg korábban akarok elaludni valami miatt, az is nehezemre esik, mert egyszerűen nem vagyok fáradt.

A másik probléma meg hogy kevés vizet iszok. Próbálok egy nap, minimum 2l-t inni, de nehezemre esik. Általában úgy szoktam hogy 1 perc alatt megiszok fel liter vizet, majd 10 perc múlva megint, aztán ez után több óráig nem iszok. Ezt sem így kéne csinálnom.

Most hogy elkezdtem érdeklődni a tudatos bőrápolás felé, elkezdték zavarni ezek a dolgok, még amúgy is. Mert összeállítottam magamnak egy tök jó borapolasi rutint, de nem ér semmit az egész, ha nem iszok elég vizet, és nem alszom ki magam...



2022. febr. 27. 01:23
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Fokozatosan kezdj el korábban lefeküdni, mindig először csak fél órával, így hozzá fogsz szokni. Ne aludj délután, ha úgy érzed nagyon fáradt vagy pattanj fel csinálj valamit hogy véletlen se aludj el.

A víz ivás nekem a legjobban úgy vált be, hogy palackba töltöttem a vizet és úgy ittam folyamatosan, mindenhova vittem mgammal. Az is jó módszer ha reggel felkelés után egyből iszol egy nagy pohár vizet, mielőtt elindulsz a suliba megint, a suliba szünetekben a palackból mindig kortyolj, ha haza érsz egyből igyál egy pohárral.

2022. febr. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Noren1989 ***** válasza:
100%

Szerintem kezdésnek a koraesti szundit hagyd ki, aztán szépen beáll minden a normál kerékvágásba.


A vízivás tekintetében #1 ötlete szerintem bőven jó, bár nálam egy telitankolt pohár van folyamatosan az asztalon, mégis dehidratációval küzdök.

2022. febr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Legkésőbb 10 órakor fekudj le aludni. Legyen elalvas előtti rutinod. Én pl fürdök, megcsinalom az esti arcápolási rutint, hangulatfeny van nem rendes lámpa, szellőztetés, stb. Bármi jó, amivel azt erezteted a testeddel, hogy alvás idő kozeledik.

A délutáni szundit szinten felejtsd el.

Alvás segitonek probald ki a nyugtató teakevereket. Talán a legnagyobb baj, hogy felborult a cirkadian ritmusod es ezt kell helyre rakni.


Ami a vizet illeti: én csináltam olyat, hogy óránként jelzett a telefonom, hogy igyak vizet(most már applikacio is van erre). Ha nem vagy otthon vigyél magaddal kulacsot.

2022. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a kora esti alvást! Persze, hogy nem vagy fáradt, ha 7kor kelsz fel🙄

Délután ha elálmosodsz, vegyél erőt magadon! Nyisd ki az ablakot, vagy menj el sétálni egyet, az még jobb! A mozgás és a friss levegő is segít, hogy jobbat aludj! Ne punnyadj be!

Utána 7-8 körül már simán megfürödhetsz, utána le is fekhetsz aludni!

2022. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alvásod mintha én írtam volna, de amúgy ja a köztes alvást egyszer kell kihagyni, aztán pedig le tudsz feküdni mondjuk éjfélkor...


A víz emg én nem értem miért iszol meg percek alatt félliter vizet :D folyamatosan igáyl ne egybe

2022. febr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Használj időzítőt - vannak olyan alkalmazások, amik jeleznek bizonyos időközönként, hogy igyál.


Nem fogyasztasz sok koffeint? Sportolsz valamit?

2022. febr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Egyáltalán nem fogyasztok sok koffeint, és nem sportolok.
2022. febr. 28. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!