Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Egy átlag embernek egészségese...

Egy átlag embernek egészségesebb lenne laktózmentes tejet inni, akkor is ha nem laktózérzékeny?

Figyelt kérdés
Én nagyon sok tejet/kakaót/kávét iszok, sok olyan ételt készítek amiben elég jelentős mértékben szerepel tej, de tudom, hogy nem tudjuk teljesen megemészteni. Nem vagyok lakt.érzékeny, de nekem egészségesebb lenne olyan tejtermékeket fogyasztanpm?

2014. szept. 15. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell felülni a reklámoknak.
2014. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvass róla tudományos helyen, ne paleós oldalon, arról, mi a laktóz, laktáz, akinek nincs, miért nincs, stb. Egyes országokban milyen az arány a zejfogyasztóknak és a csontritkulásban szenvedőknek? Hogy szívódik fel a kálcium? Egészséges felnőtt hogy emészti a tehéntejet? Gondolj bele, és próbáld ki, hogy néhány hétig nem fogyasztod, jobban érzed- magad?

Nem adok választ, győződj meg róla te magad!

2014. szept. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ponton nem éreztem könnyednek magam tejivás után. Bajom nem volt, de evés után én energikus akarok lenni. Azóta nem iszom tejet. A laktózmentes tej nekem ilyen faramuci dolog, mint a gluténmentes liszt s gondolom, háziból úgysincs, amúgyis jobban szeretem a mandulás kókusztejet.

Hogy más hogyan igazodik ki a tej körüli vitában, azt nem tudom, én laikus vagyok s nem szoktam belefolyni.

2014. szept. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha meg bírod emészteni akkor nyugodtan igyál rendes tejet. Úgy tudom hogy a laktózmentes tej drágább
2014. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az, hogy drágább számomra nem mérvadó, csak, hogy egészségesebb-e vagy sem.
2014. szept. 17. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!