Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért szüntetnek meg régebbi...

Miért szüntetnek meg régebbi de jól bevált parfümöket?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 10-15 évben gyakorlatilag gyártósoron érkeznek az újabbnál újabb illatok/parfümök, de majdnem ugyanaz a divatos koncepció, kis vanília, kis fűszer, édesség és puff, kész egy designer márka új illata.

Nos, ez nem is lenne nagy dolog, mert gondolom, profit az van, de gyakorlatilag eltűntek az úgymond régebbi klasszikus illatok, amiknek még volt hagyománya, volt aki évtizedeken át használhatta, most majdnem csak a töredékét lehet látni a boltok vagy netes webáruházak "polcain".

Nekem is hiányzik néhány kivont vagy megszűnt darab.

Tudom, vannak niche meg mindenféle parfümházak, vagy egyedi készítés, de nem hiszem, hogy sokak valóban megengedhetnének száz+ ezres kötségeket egy flakonért.

Tényleg a korombéliek már le vannak ejtve, csak azoknak szól a szépségipar ezen oldala, akik havonta cserélik illatukat, vagy stílusukat?



#illat #parfüm #illatszer #Régi illatok
2022. márc. 17. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Azt gyártják, amire tényleg van kereslet, nem csak pár ember akarná megvenni.

A párezres ár meg a legtöbb embernek nem sok, ellenkezöleg.

2022. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát, pl volt ami bár nem sláger, de igen minőségi illatok voltak, ettől eltekintve nagyon sokan használták, sok ilyet lehetne felsorolni, így márkákra nemigen térnék ki, de ivazából én személyesen pl az újabb illatokból nem találok olyat, ami kifejezné, ami én vagyok vagy amivel azonosulni tudok, vagy éppen annyira jellegtelen, hogy a 10-20bezer forintot nem adnám ki érte.

A másik oldal azért szerintem nem a többség akik azt a soktízezer vagy épp százezer forintot ki tudják pengetni.

2022. márc. 17. 21:04
 3/8 A kérdező kommentje:

Eredetileg is azt írtam száz+ezer, nem párezer. 10-20-30 ezer egy igazán jó parfümért megérheti, de láttam olyan luxuskategóriát, ami több, mint egy átlag 3 havi fizetés.

De nem is ez a lényeg, hanem hol vannak a jó és egyedi parfümök?

2022. márc. 17. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

"Hát, pl volt ami bár nem sláger, de igen minőségi illatok voltak, ettől eltekintve nagyon sokan használták, sok ilyet lehetne felsorolni"


Mondanal parat?

2022. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Emlékszem, közepsulis voltam és anyának volt egy fehér kupakos Nao Magic parfümje. Akkor nagyon tetszett az illata, sajnos ez is megszűnt.

Vagy pl. Moschus parfümöt is használt anya, olyat se lehet már kapni. Talán egy fajtát meg lehet, valamilyen oldalon találtam bitang drágáért.


Kar ezekért a parfümökért.


De pl. Britney parfümöt egyedül csak a Notino forgalmaz, se a Douglas, se a Müller, se a Marionnaud.

2022. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát, hirtelen kapásból csak néhány:

Salvador Dali : Eau de Dali

Salvador Dali: Dalimania

Lancome: O Oui

Gucci : Accenti

Gucci : Gucci I. (fekete gucci)

Kenzo Jungle Le Tigre

A fent említett kedvesbhozzászóló mondta a

Moschus ilkatokat. Nagyon hiányoznak, főleg a Love Fever illat,


Sabatini: Magnetic

Dolce & Gabbana-nak volt egy párducmintás fémhengerben parfüm, nevére már nem emlékszem,

Shiseido : Vocalise


Fiatalkorom nagyon sok parfümje eltűnt, nem azért mert nem voltak jók és én sem vagyok olyan öreg.

Sok es még több példa lehetne, de voltak kedvencek.

2022. márc. 18. 06:15
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

A divatnak ez a lényege, mindig cserélődik, változik, akkor is ha az új rosszabb mint a régebbi.


Mert így az emberek rá vannak szorulva, hogy vegyenek újat, keresgéljenek.


Jobb nekik az, ha te veszel 1

2-3 üveggel valamit mintsem azt az egy illatot újra és újra.

2022. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Azért hogy a rajtuk maradt, ám de szhar parfümöktől is megszabaduljanak.

Rákényszerítenek, hogy meg vedd mert így nem lesz választásod.

Tapasztalat beszél belőlem.

F.

2022. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!