Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem vagyok...

Mit tegyek ha nem vagyok fotogén? Lehetne valahogy javítani rajta?

Figyelt kérdés

Egyszerűen akár hányszor csinálnak rólam képet, mindig előnytelenre sikerül, legyen szó csoportfotózásról vagy olyan képről amin csak én vagyok:( próbálok mosolyogni is a képeken, de elég ijesztő fejem van 😅

Egyébként hosszúkás és vékony fejem van nagy orral és nagy szemekkel(a szemeimmel nincs bajom😅), szemüveges vagyok és kb. A múlt hónaptól kezdve fogszabályzós is.A bőröm pattanásos,és a szemöldököm mindig gyorsan be nő. Ezek mellett vállig érő hajam van.

Rossz látni hogy mindenki milyen csinos a képeken meg a valóságban is, én meg úgy nézek ki, hogy egy horrorban is helyet kaphatnék😅



2022. máj. 16. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szemüveggel és a fogszabályzóval nincs baj, a pattanások sminkkel vagy utómunkával eltüntethetők, a szemöldöködet pedig kozmetikus szépen ki tudja szedni.

Sok dolgon múlik, hogy milyen vagy egy fotón, nem csak azon, hogy hogy nézel ki (fény, póz, arckifejezés, kamerabeállítások, milyen szögből készült a kép, stb.). Szerintem ne görcsölj rá olyan apróságokra, hogy nagy-e az orrod vagy nem. Saját magát általában jóval kritikusabban szemléli az ember, mint másokat, viszont ha nagyon belepörgeted magad abba, hogy "jaj, de ronda vagyok", akkor az önbizalomhiány meg fog látszani a képeken és emiatt nem fognak jól sikerülni. A fotogén mimika és a hozzád passzoló pózok megtalálása tanulható dolgok, tükör előtt tudsz gyakorolni. Fotózd magad sokat és nézd vissza, hogy mi az ami tetszik a képeken, mi az ami nem. Egy idő után egyre könnyebben fog menni a "helyes", fotogén mosoly, a jó fényviszonyok megtalálása, stb.

2022. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Közhely, de igaz, hogy egy jó képhez nem árt egy jó fotós is, aki tudja, hogyan kell fényképezni az embert, látja, hogy mi áll neki jól és mi nem. Aki jó pszichológus, így ki tudja belőle hozni a megfelelő pózt, hangulatot, érzelmeket, amik a megfelelő tartást és arckifejezést idézik elő.

Magát a fotózási helyzetet is meg kell szokni, hogy egy idegen dirigál, a rideg lencse meg végig figyel. Fotósoknak szokásuk mondani, hogy amikor rutintalan modellt fotóz az ember, az első tekercs filmet be se érdemes fűzni, mert azon még úgysem lesz használható kép.


Minél többet fotóznak téged, annál kevésbé lesz szokatlan a helyzet, kevésbé fogsz a kamerának pózol i, felszabadulást, természetesen tudsz viselkedni. Minél több kép készül rólad, annál több képből lehet válogatni a jobbakat és minél több fele képet látsz magadról, annál jobban megszokod a saját látványod a képeken, mert a fejedben és a tükörben más kép él magadról, mint a fotókon.

2022. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem szexi lehetsz
2022. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ember saját maga ne ítélje meg a saját pofájáról készült képeket. Az zsákutca. Keresni kell egy ismerőst, akinek a véleményében megbízik az ember. Persze, fennáll a lehetősége, hogy az illető egy nyalivali, hát azt is kell nézni, hogy van-e gerince. Vagy ismeretlent. Én objektív lennék, de itt nincs képküldési lehetőség. :)
2022. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xp ali ***** válasza:
Másokat kérdezz, h melyik fotó jó, melyik nem, mert önmagad nem tudod megítélni. Minden embernek van 1 énképe, és azt keresi a róla készült fotókon. És azt látja szebbnek, ami arra hasonlít. De eza legtöbbször nincs köszönő viszonyban sem azzal, h más melyik fotót látja jobbnak az illetőről. Egy jó fotó pont attól jó, h tudja, hogy kit hogyan kell fotózni, hogy az a lehető legjobban nézzen ki. De ez nem biztos, h egyezik az illető énképével.
2022. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2022. jún. 6. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!