Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A lógó mellek minden esetben...

A lógó mellek minden esetben csúnyák?

Figyelt kérdés

Itt van ez a no-bra kihívás, ami lányként nézve egy üdítő mozgalom, viszont úgy érzem, hogy még több szorongásra ad okot a nem magabiztos nőknek, akik így (is) tudatosulnak azzal, hogy nekik milyen cicijük nincs.

Szeretnék, de nagyjából lehetetlen úgy beszélni erről a témáról, hogy ne szexualizáljuk ezt a testrészt, mert egyelőre mindkét nemből kétes reakciókat vált ki: “hű, ez igen, szépek!” vagy “fujj, vegyél már fel valamit”…

Elfogadott/normális lesz valaha társadalmilag a melltartó (opcionális) elhagyása? Eljutunk egyszer arra a pontra, hogy ember ne kommentálja egy másik ember kinézetét?



2022. máj. 18. 21:36
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Mostanra realizáltam, hogy rosszul tettem fel a nyitókérdést, mert a tetszés/nem tetszés teljesen szubjektív, azt pedig nem áll módomban megvétózni, hogy kinek, mi lehet szép és csúnya.

Az olyan válaszolókkal van inkább gond, mint a 8-as is, akik tényként beszélnek az ő saját véleményükről, azt is ilyen módon kinyilvánítva.

A mell, mint szexuális tárgy… Kinek? Milyen szituációban? Nem vagyok feminista, de ezt a kijelentést valós túlzásnak érzem. A mell szerepe nem szexuális, teljesen funkcionális feladatot lát el - az utód táplálását. A termékenység és a szexuálszimbólum egy kalap alá vehető?

2022. máj. 19. 19:24
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem. Van amikor rondák.
2022. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

11

Igen. Mivel a gyereknemzés az szex. Valahogy összekapcsolódott és szexuális szimbólum lett. Mint írtam,ez is a médianak ( is) köszönhető.

2022. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Minden kultúrában többé-kevésbé szexuális testrésznek számítanak a mellek (azokban is, ahol nem csinálnak nagy ügyet a fedetlen mellekből). Tekintve, hogy egy termékenységhez kötődő, hangsúlyos másodlagos nemi jellegről van szó, nem meglepő.

"A mell szerepe nem szexuális, teljesen funkcionális feladatot lát el - az utód táplálását."

A mellben levő tejmirigyek igen. A mellek telt és gömbölyű formáját adó zsírszövetnek viszont semmilyen szerepe nincs az utód táplálása szempontjából.

2022. máj. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem csúnyák. És tök felesleges emiatt parázni.
2022. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Én imádom a lógó melleket. Főleg, ha nagy bimbóudvara van vagy hegyes a bimbója. Szerintem gyönyörű. Nyilván csak olyan lányokon, akik nálam fiatalabbak, szóval azt még nem tudom megmondani, hogy egy negyvenes nő melle mennyire szép, mert nálam idősebbekhez alapból nem vonzódom.


28/F

2022. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet függetleníteni a szexuális funkciójától. Legalábbis én nem tudom függetleníteni, mert ahogy meglátok egyet, azonnal felizgulok. Nem tudok úgy dönteni, hogy ne kezeljem szexuális ingerként, mert magától történik. Ha szépnek találok egy mellet, akkor felizgulok rá. Valaki meg a lányok popsijára reagál így. Annak a testrésznek sem csupán székletürítési funkciója van. A melleknek sem csak táplálási funkciója.
2022. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

" A mellek telt és gömbölyű formáját adó zsírszövetnek "


Mondjuk melltartó nélkül a melleknek egy méret fölött már rohadtul nincs telt és gömbölyű formája. Sok bennszülöttnek már fiatalon olyan lógó lapos melle van amit mi a nagymamákkal asszociáciálnánk.

2022. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
37%

"Mondjuk melltartó nélkül a melleknek egy méret fölött már rohadtul nincs telt és gömbölyű formája. Sok bennszülöttnek már fiatalon olyan lógó lapos melle van amit mi a nagymamákkal asszociáciálnánk."

Leginkább azért, mivel már fiatal korban túl vannak négy-öt gyerek szoptatásán.

2022. máj. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#19 de attól még ugyanúgy nemzőképesek és ugyanúgy vonzónak kéne lennie a férfiak számára nem?
2022. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!