Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ma már csak az szép és érdekes...

Ma már csak az szép és érdekes aki tökéletesen szép?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy ma már azokat tartják általában szépnek aki kifejezetten szép, szebb az átlagnál. Nem kifejezetten csúnya (nem akarok én megsérteni senkit, de hát valakikre mondják, hogy azok) és nem is az átlagos kategória hanem az a tökéletesen szép. Olyan nőkre gondolok, akik smink nélkül is szépek, akiknek nem kell feltűnően öltözniük ahhoz hogy szépnek tűnjenek, akiknek olyan szabályos arcvonásaik vannak és van az arcukban vagy valami lágy, kellemes vagy valami csábos. Nem direkt néznek úgy hanem olyan az arcuk. Akiknek sem az orruk, sem a szájuk, sem a fogaik nem csúnyák. Akinek az egész arca harmonikus. Képet linkelni nem akarok, pedig ismerek pár ilyen nőt és hírességet is de nem akarok másokat mutogatni.

Az emberek egy része szépnek tartja a sminkelt, kihívó, tipikus instagram csajokat, de nekem az a benyomásom, hogy ma már igazán csak azt tartják szépnek, aki tökéletes. Akinek az arca harmonikus, szabályos, semmije nem csúnya ( se orra, se fogai nem), a haja is szép mindig. Ha nincs nagy melle és formás feneke, az sem nagy hátrány mert ha az arca olyan, akkor az kompenzál mindent. Akkor kis melle is lehet. Akkor öltözhet szürke kisegérként is, odáig lesznek érte és kapja a sok bókot és tetszeni fog másoknak. Egy csak átlagos arcú lány öltözhet szépen, de akkor sem fogják többen észrevenni mert az arca olyan mint volt. Ha sminkel, akkor talán igen de természetesen nem.

Ha a "tökéletes" arcú lány még okos és művelt is, például több diplomája van, esetleg doktorandusz az egyetemen és elvont tudományos dolgokkal foglalkozik, több nyelven tud, akkor már ő a főnyeremény. Egy átlagos lány hiába okos vagy művelt, az ő tudását nem fogják annyira értékelni. Annyira sokat biztos nem jelent neki, nem akkora előny mint amekkora egy "tökéletes" nő esetében.


Most biztos jönnek az olyan szövegek, hogy senki nem tökéletes. Mondom, azokról a nőkről beszélek, akiknek az arca tökéletes tehát az orra se nem túl nagy, se nem túl kicsi, se nem görbe, se nem túl hosszú, akinek a fogai szabályosak, fehérek is, egyik állkapcsa sem áll túl előre vagy hátulra,a szemei is szépek, az ilyeneknek persze a haja is.


Ismerek egy nőt, akinek ilyen tökéletes arca van, mert valahogy harmonikus és szép az egész, a szemei is, van a nézésében valami "szexi" de nem azért mert direkt csinálja hanem olyan a szeme, az orra is olyan tökéletes, semmi görbeség benne, nem túl nagy, a bőre is szép, a füle is olyan nem túl nagy, nem csúnya. Az sem szép mindenkinek. Először észre sem vettem, de valaki felhívta a figyelmem rá, hogy csámpás lába van mikor mondtam neki, hogy milyen szép az a nő. Annak ellenére, hogy ez a személy is elismerte, hogy nagyon szépnek tartja azt a bizonyos nőt. Az öltözködésében nincs semmi különösen szép, teljesen hétköznapi de nőiesnek sem mondanám. És nagyon sokszor jár sötét ruhákban, szinte sosem hord semmi színeset, ékszereket egyáltalán nem. Látjátok, nem öltözik feltűnően, minimális színek, kiegészítők sincsenek rajta, magassarkút soha nem hord, a lába csámpás de mégis annyian bókolnak neki és mondják, hogy neki tökéletes arca van és ő a tökéletes szépség. Ha egy átlagos lánynak lenne csámpás lába és szürke kisegér stílusa, akkor még annyian se vennék észre amennyien. És lehetne akármilyen okos, nem értékelnék, kivéve a munkahelyén, nem lenne jobb nő emiatt de ha egy tökéletes arcú nő okos, akkor amiatt még tökéletesebb lesz. Ugyanerről a fent leírt nőről mondta nekem egyszer egy pasi, hogy a nagyon szép arca miatt amúgy is tetszik neki és így, hogy milyen okos (2 mesterdiplomája van, felvették doktorira, bölcsészkaron végzett, filozófiával, irodalommal és pszichológiával is foglalkozott) így még jobban felkeltette az érdeklődését.

A kérdés nem róla szól, ezzel az esettel akartam megmagyarázni mire gondolok én és ezzel akartam alátámasztani, hogy konkrét példákat láttam arra, amiket leírtam. Rajta kívül is ismerek nagyon szép nőket de ez volt a legjobb illusztrációnak.


Én az ismerősöknél, az egyetemen, a közösségi médiában, mindenhol ezt a tendenciát látom, hogy igazán csak azok a nők számítanak szépnek akik olyanok amit leírtam. A "csak" átlagos lányok mindig hátrányban lesznek velük szemben.Az átlagos egyszerűen nem szép, nem elég jó, nem megfelelő, sokszor csak azért kell valakinek mert a tökéletes nem lehet az övé. Meg nem is kelti fel az emberek figyelmét. Még akkor sem feltétlenül ha tesz érte, a tökéletes arcú nő meg akkor is érdekes lesz ha csak ül és bámul.



2022. jún. 19. 20:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Mindig csak azt tartották szépnek, aki szép.
2022. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Noren1989 ***** válasza:
És az, aki szép...az reggel is szép.
2022. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Egyébként ha belegondolok, lehet nem is jól fogalmaztam meg amit akartam. Nem arra akartam utalni, hogy csak azt fogadják el, aki smink nélkül is szép hanem azt, akinek tényleg tökéletes az arca. Lehet valaki úgy szép, hogy az arca nem tökéletes de attól még szép. Akikről én beszéltem, azoknak mindene tökéletes. Ettől jobban nem tudom elmagyarázni, képet meg nem mutathatok mert elvileg másokról nem mutogathatok képeket. A hírességekkel illusztrálva: Rachel Weisz, Vittoria Puccini és Beren Saat például olyanok, akiket mindenki tökéletesnek tart és az ő arcukon valahogy minden szabályosan szép. Sandra Bullockra nem mondanám, hogy csúnya, mert szerintem nem az, de az ő arca valahogy nem olyan szabályos, más mint a másik említett háromé és szerintem ha egy nem híres, hétköznapi nő nézne ki úgy mint Sandra Bullock, akkor az ő külsejét sokkal kevesebben dicsérnék. Nem őt akarom itt kritizálni, ez csak egy a sok közül, akiről ezt gondolom. Török színésznők között például rá mondanám azt, hogy azért nem olyan szép mint Beren Saat és manapság az emberek nagy része szerintem nem is tartaná szépnek ha smink nélkül lenne. Ha meg egy hétköznapi nő, nem híresség nézne ki így, akkor nem hiszem, hogy nagy sikere lenne ilyen téren:

[link]

[link]


Összehasonlításképp, akiket meg szépnek tartanak manapság, ők valami ilyesmik:

[link]

[link]

[link]

[link]

Nem a smink a lényeg, hanem, hogy valahogy teljesen szabályos az arcuk. Harmonikusnak tűnik.

2022. jún. 20. 18:09
 14/17 anonim ***** válasza:

"lyanok, akiket mindenki tökéletesnek tart és az ő arcukon valahogy minden szabályosan szép"

Szerinted.

Oké, nem egy bányarémek, ezt ki lehet jelenteni. De ha velem szembe jönnének az utcán, simán elsétálnék mellettük anélkül, hogy felfigyelnék rájuk. Talán Beren Saat az közülük, akit szebbnek gondolok, de azért... reggelente a buszon az egyik egyetemista lányra jobban felfigyelnék, mint az általad linkelt "tökéletes" nők közül bármelyikre. Valahogy mindegyikükben van valami "mesterséges".

Akiket linkeltél, lehet, hogy "papíron" tökéletesek, de nincs bennük semmi különlegesen szép. Azért tartják őket annak, mert ismertek, és népszerűek.

Akiket a végén belinkeltél, van köztük szép, de semmivel nem különbek, mint egy átlagos szebb lány/nő, és helyből tudnék 4-5-öt mondani, akik szebbek, csak azon hölgyek közül, akiket ma munkába menet láttam.

2022. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen más típusú nőkre gondoltam a leírásod alapján. Például egy fiatal Monica Bellucci szintű nőre. Akiket te linkeltél azok szimplán szabályosan szépek, bájosak. Dugig van velük a város. Lehet elmennék mellette az utcán és észre se venném. Nem tudom miért őket emelted ki.
2022. jún. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
A tapasztalataimra alapoztam. A környezetemben főleg azokat a nőket tartják igazán szépnek. Az olyan kinézetű nőket. Értük rajonganak. Aki nem csúnya, de nem is olyan szabályosan szép, azt gyakran észre se veszik vagy csak kényszerből mondanak rájuk valami szépet, nem elfogulatlanok és/vagy egyszerű megszokásból mondják. Lehet persze, hogy én vagyok olyan furcsa emberekkel körülvéve. Lehetséges, hogy akiket én kiemeltem, ők nem is kiemelkedően szépek és mások lehet tényleg észre se vennék őket, csak mivel azt látom, hogy értük rajonganak azok, akiket ismernek meg akiket én ismerek, így teljesen elhiszem, hogy csak azok lehetnek szépek.
2022. jún. 20. 23:40
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"A tapasztalataimra alapoztam."

Tehát volt egy viszonylag szűk mintád, és annak a véleményét vetítetted ki általánosságban.


A szépséggel egyébként is az a helyzet, hogy rémesen szubjektív. Ezért is tartom orbitális hülyeségnek például a szépségversenyeket. Ez nem olyan dolog, amit mérni lehet, vagy amivel versenyezni lehetne. A végén úgyis valami kompromisszumos győztes lesz. (Vagy az, aki a legtöbb zsűritaggal lefekszik. De ez már más téma...)


"így teljesen elhiszem, hogy csak azok lehetnek szépek"

Tehát egy szubjektív jellemzőt egy kis számú minta véleménye alapján akarsz objektíven megítélni.

Ez kb. olyan, mintha elmennék egy pizzázóba, és megkérdezném 20 embertől, hogy mi a kedvenc ételük. És a végén kijönne az, hogy a pizza. Majd ebből levonnám azt a következtetést, hogy csak és kizárólag a pizza lehet finom, bármilyen más ételt legfeljebb csak megtűrnek az emberek, de nem szeretnek.

Gondolom, a környezeted, amiből ezt leszűrted, egy baráti, ismerősi társaság része. Márpedig általános jellemző, amolyan "falkaszellem", hogy nem mondunk ellent a társaság fő hangadóinak. Erre egy nagyon jó példa volt, amikor gimiben, angolórán el kellett mondanunk, hogy hogyan néz ki az ideálunk. A két nagymenő elmondta, hogy szőke, hosszú hajú, kék szemű, vékony, magas, nagy mellű. És onnantól fogva mindenki szinte szóról szóra ugyanazt elismételte, akkor is, ha egyébként tudtam róla, hogy neki bizony egyáltalán nem az az ideálja. Egyedül én mertem "ellentmondani" a falkaszellemnek, és elmondtam, hogy velem azonos magasságú, vagy alacsonyabb, fekete hajú, barna szemű, stb, stb. De szinte égtem, hogy mást mondtam, mint a többiek. Oké, most már nem csinálnék ebből problémát, megtanultam felvállalni az ízlésemet, de ez 16 évesen még elég kellemetlen helyzet volt. Ha egymástól nem független embereket kérdezel meg, akkor megvan az esélye, hogy ezen "falkaszellem" miatt ugyanolyan, vagy hasonló válaszokat fognak adni.

"így teljesen elhiszem, hogy csak azok lehetnek szépek"

Javaslom, hogy - főleg leendő diplomásként - tanuld meg, hogy szubjektív mértékeknél akárhány véleményt meghallgatsz, az soha nem elégséges áltlános szabály megállapításához. Meg próbáld meg nem ennyire mereven látni a világot!

2022. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!