Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmösök! Lenne felétek pár...

Műkörmösök! Lenne felétek pár kérdésem. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Május közepe óta beiratkoztam körmös tanfolyamra, nem olcsó, de eddig csak töredékét fizettem be, mert aki oktatna eddig 1 napot sem oktatott le,de jövő hónapban lesz a vizsga. Elküldte a kidolgozott tételeket, és az ő saját oktatóvideóit. Eddig azokon keresztül próbáltam elsajátítani, meg a többiek is kisebb, nagyobb sikerrel, de akármennyit gyakorlok úgy érzem így nekem nem megy.

Kérdéseim:

Ezt megteheti az oktató? H küld videókat, de személyesen, vagy online semmi oktatás? És most ezt nem lehet a kovidra fogni,mert semmi nem tiltja a találkozást.

Jeleztem többször neki h legyen szíves időt szakítani ránk mert sztem jogosan nem ezért fizetünk ki több 100 ezer forintot, hogy videókból sajátítsuk el a szakmát. A net is tele van ilyen videókkal ingyen.

És még ő van felháborodva és azt mondta, h ő leadta az anyagot, mert így nekünk is könnyebb. Én ezt nem értem. Pont h nem könnyebb. Inkább neki, nem?

Visszakérhetem a befizetett pénzt jogosan ha úgy érzem garantált a bukás és nem akarom h kidobott pénz legyen? Mivel a szerződésbe benne van, h amelyik fél nem teljesíti a kötelezettségét szerződésszegésnek minősül, azaz a befizetett összeget kártérítésként visszakapnánk. Illetve benne van, h ennyi az elméleti óraszám, ennyi a gyakorlati, és ugye ebből semmi nem lett még leadva.

Tanácstalan vagyok, páran csendbe maradnak, próbálják elviccelni, de páran mellém álltak, h ők is szenvednek és nincs aki segítsen, holott az oktató dolga lenne.


2022. aug. 18. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nem fer, a körmözést nem lehet videókból megtanulni, ez nem grafikus képzés, igenis kell a személyes gyakorlás.

A szerződésben leírtakból eszerint semmi nem valósult meg, én mindenképp vissza kérném a pénzt, de nem is járnék tovább, mert ez így egy nagy semmi. A tanárnéni nem csinál semmit, csak felveszi a pénzt, így még egy alap tudásotok se lesz, ergo a képzésért egy jó alapot se kaptok, amivel eltudnátok indulni mint körmösök.

2022. aug. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így van. Vannak modellek, de rajtuk nem lehet minden nap gyakorolni. Folyamatosan el is rontom, mert nincs meg a kellő tudásom, és én akarom ezt a szakmát, de így nem tudom megtanulni. Olyanok a modelleim, akik be is jönnének velem órákra. Kérdezgetik is h h még nem kellett eddig bemenni, lassan vizsga. Attól félek h ebből nagy balhé lesz és nem fogom visszakapni a pénzem
2022. aug. 18. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Én anno a munkaügyiben végeztem el ezt a szakmát, bár nem dolgozom már benne, de ott nagyon korrekt oktatás volt minden nap. Ahhoz, hogy ezt a szakmát jól megtanuld egy kis létszámú tanfolyam kell, ahol az oktató tud kellő időt és figyelmet rád fordítani, hogy megmutassa a technikákat, hogy hogyan fogd az ecsetet stb. Erre a tanfolyamra ahol most vagy tényleg nem érdemes több időt pazarolni, mert itt nem fogod megtanulni az alapokat. A vezetőségnek korrektnek kéne lennie attól, hogy az oktatód nem az, meg ha mások is panasszal élnek ezügyben akkor szerintem nem kell, hogy probléma legyen a pénzvisszafizetéssel.
2022. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Minden technikát, a zselét, porcelánt, manikűrt, ecsetek használata, tisztítása stb... mind az oktató saját videókon, modellen lett felvéve és azt kaptuk h az alapján gyakoroljunk, és a tételeket is tanuljuk meg.

Ha felhívom az iskolát, h nem oktat minket, kevés az információ mit tudnak csinálni? Mert így is úgy is lépni akarok, mert besokalltam teljesen

2022. aug. 18. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az iskolának fontos a jó hírneve akkor felelősségre vonják az oktatót, elbocsátják.
2022. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha meg kirugják miattam lelkiismeret furdalásom lesz.
2022. aug. 18. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne legyen, mivel nem megfelelően végzi a munkáját. Nem azért jártok oda, sőt még fizettek is, hogy ilyen oktatást kapjatok. Mert ez egy nagy lehúzás így csak sajnos.
2022. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!