Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miert kötik korhoz a parfumoket?

Miert kötik korhoz a parfumoket?

Figyelt kérdés
Állandóan azt olvasom és hallom altalaba 30-40 eves korban levo noktol hogy ehez vagy ahoz a parfumhoz meg kell erni hogy viseld. Na mar nekik nem mindegy ki milyen parfumot hasznal? Miert kell korhoz kotni a parumoket? Reklamcelokra jo viszont nem illagalis a fiataloknak h egy egy ,,noiesebb” parfumot megvegyenek. Nem reg a far awayt viseltem az avontol es rengetek nalam idosebb no szolta meg hogy finom az illata de tul noies nekem. Ti mit gondoltok errol? Tenyleg korhoz kell kotni a parfumoket? Vagy az idosebb nok akarjak maguknak tartogatni a ,,noiesebb” illatokat?

2022. szept. 5. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem illegális csak te sem szeretnéd ha azon poénkodnának hogy a nagyanyád parfümjét használod. Egyszerűen vannak olyan illatok ami egy 15 évesnek nem áll jól. És ez igaz fordítva is. Egy 60 évesnek meg nem áll jóla tutifrutti karamellás szappan illat.
2022. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Metionin ***** válasza:
67%
Nekem a parfüm olyan, mint a ruha vagy a smink. Egy 16 évesen nem fog jól állni egy 45 éves üzletasszonyhoz illő kosztüm és egy 45 éves üzletasszonyon sem a 16 éves lányokra szabott ruha. Nem maga az illat, a stílus a kérdés, van aki parfümök terén is "korán érik" és fiatalon is olyan parfümök tetszenek neki, mint amiket inkább az idősebbekhez társít és fordítva is. Pl. én még mindig nem érzem magam elég érettnek a Magie Noire nevű illathoz, pedig tetszik nagyon régóta. Egyszerűen vannak illatok, amiket tudni kell viselni és ehhez sokan x idősen érnek meg csak.
2022. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Szard már le más mit gondol.

Az általános vélekedés szerint öreges a Far Away? Igen. Kell hogy érdekeljen? Nem.

2022. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Az ember testének a természetes illata változik a hormonháztartástól függően. Egy 14 évesnek teljesen más testszaga van, mint egy felnőtt nőnek, és a perüm is ehhez idomul.



Ezen kívül vannak trendek is, és általában az idősebb generációk ragaszkodnak a régi ízlésükhöz. Pl a nagyim iszonyat isejemúlt illatot használt, de hozzá illett.

2022. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Jól mondták előttem, mint a ruhában, itt is vannak trendek, szokások, felkapott divatillatok, és fura, extrém parfümök is.


Én pl a Library of Fragrance illatait viselem, amik közt van pár izgalmasabb.

Emellé 30 felett is kék hajam van, a művészetekben dolgozom, szóval nem lep meg sekit, hogy a perfümöm a vihar illatát idézi.



Szóval igazából hordj amit akarsz.

2022. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Én két esetben használom a "meg kell rá érni" kifejezést.

1. Vannak azok az illatok, illatjegyek, amiket a tinik általában nem szeretnek / nagyisnak / túlzásnak tartanak, és általában 25+-osan kezdik értékelni (főleg azok az illatok, amik inkább virágosak, fásak, mélyebbek-teltebbek, keletiesebbek vs. édes, gyümölcsös, friss)

2. Vannak illatok, amik annyira "szexik", hogy nem állnak jól egy tininek, és nem is iskolába / napközbenre illik. Ahogy jobb esetben miniruhát sem vesz fel szőrmestólával, vörös rúzzsal, arany ékszerekkel valaki suliba reggel 9re, úgy pl. egy Guerlain Shalimar vagy egy Chanel No. 5. sem illik oda.

2022. szept. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
A Shalimar szexi? Szerintem kimondott nyanyaillat. Attól még szeretem, de sose mondanám rá hogy szexi. A No 5-ot meg szerintem nincs élő ember aki hordja.
2022. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Sztem qrva mindegy. Alapból milyen illatokról beszélünk? Emlékszem, a Si Lolita mennyire tetszett 20-on évesen, olyan borsos-bohókás illat, volt aki meg azt mondta rá, öregasszonyos.


Pont mostanában jött velem szembe többször is ugyanaz az illat középkorú nőkön. Nem tudom, mi az, de egy az egyben olyan, mint Kate Moss 2007-es parfümje, amit tiniként hordtunk. Szerintem ez sokkal jobban függ a személyiségtől, mint a kortól. Nekem a Chanel 5 mindig büdös lesz.

2022. szept. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

A Chanel No. 5-ot te szagoltad? Igen, tudom amit képviselt, a koncepció, a dizájn ikonikus, de maga az illat? Nagymamás.


Kb annyira szexi, mint egy csípőprotézis.

2022. szept. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
90%

5. Nekem abból a könyv illatú van meg, fantasztikus illatok vannak köztük. És nekem is kék a hajam 30 fölött :D


Amúgy itt is látszik a válaszokon, hogy mennyire egyéni ízlés függő is a dolog. Szerintem az is beleszámít, hogy az adott időszakban milyen illatok divatosak, régen egész más volt a parfümdivat is és azért lehet egy mai fiatalnak fura egy 40 éve kiadott parfüm, mert a mostani illatok között, amiket mindenhol kapni lehet, az kilóg. Pl. ha a mostani édes-rágógumis cuccok közé betesszük a Shalimart, azért feltűnik, hogy az nem mai illat. Persze amikor az jelent meg, biztosan ugyanúgy hordták a fiatalabbak is. Szóval a parfüm megjelenési "életkora" is a pakliban van.

2022. szept. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!