Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miben jobbak vagy rosszabbak...

Miben jobbak vagy rosszabbak a parfümolajak a rendes, sima, fújós parfümökkel szebben?

Figyelt kérdés

2022. okt. 2. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában a legerősebb, legintenzívebb, leghosszabban tartó illatok a parfümolajok, hisz ezeknek a legnagyobb az illatanyag koncentrációja.

A folyékony parfümök is ebből készülnek, ott alkohollal keverik a parfümolajat össze, és ez koncentrációtól függően lesz EDP (Eau de Parfum) vagy EDT (Eau de Toilette). Erősségben és tartósságban úgy néz ki, hogy:

1. Parfümolaj

2. EDP

3. EDT

2022. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


És mitől lehetséges, hogy több parfümnél is láttam, hogy a parfümolaj verziója olcsóbb?


És még annyi hogy az eau az egyenlő az extreme-el?

Én eddig mindig úgy hallottam hogy extreme de parfum és extreme de toilette.

2022. okt. 3. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A parfümolajok szimplán azért olcsóbbak, mert kevesebb ember fedezte még fel őket/nem olyan széleskörben elterjedt a használtuk, így a dízájnerek nem nyomták még fel az árukat indokolatlanul.

Az üveges, márkás parfümök a világ legtúlárazottabb dolgai, lényegében a cuki üveget meg a márkát fizeted csak meg. Általában 10-15% illatanyagot tartalmaznak, a maradék az alkohol meg minden egyéb töltőanyag, ezzel szemben a parfümolaj 30-40% illatanyagot is tartalmaz, és mivel nem párolog, így sokkal tartósabb is. Lényegében 3x olyan sokáig tartó illatot kapsz a pénzed negyedéért.

Az extreme-ről nem tudok nyilatkozni, így még sosem hallottam, a hivatalos megnevezés az eau de..., és több fajtája is létezik, mint az EDP meg EDT, de ezek a leggyakoribbak, így ezeket említettem.

Első voltam.

2022. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzàtenném, hogy vannak előnyei is a spray változatú rendes EDP és társainak is. Amúgy van parfüm verzió is, ami eggyel az EDP fölött van, meg Extrait de Parfüm is.

Előny, hogy egy priccolós jobban el tudja oszlatni az illatot a bőrön, és nem kell dörzsölni a bőrhöz, így nem rakódik rá esetleges kosz stb a bőrről, amit amúgy nem is làtsz, és nem is csak a tisztálkodáson múlik, hogy van-e vagy nem. Ha sok minden rakódik egy kenegetős parfümolajra, akkor hamarabb megromolhat akár. Persze való igaz, hogy a parfümolaj valóban ténylegesen olajat tartalmaz, a rendes bolti sprays cuccok meg vizezve vannak, és csak max 30% parfümolajat tartalmaznak.

2022. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az EDT bőven megfelel, nem szeretek parfümcsíkot húzni magam után. Ennél erősebb max esti rendezvényre, színházba megfelelő számomra.
2022. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!