Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi is a neve annak amikor...

Mi is a neve annak amikor valaki pl. lát egy pacát és beleképzeli valaminek a formáját pl, hogy az egy kutya?

Figyelt kérdés
Ez van akkor is amikor a bárányfelhőket nézve mindenféle formát látunk... nem jut eszembe a neve a "jelenségnek"... valaki?
2010. szept. 29. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, nekem a hallucináció jutott eszembe, de tudom nem erre gondolsz
2010. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szbad képzettársítás ?

Asszociáció?

2010. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem ezekre gondoltam, van rá valami szakszerű kifejezés (de köszönöm az eddigi válaszokat)
2010. szept. 29. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a tesztre gondolsz, az a Rohrsach-teszt, de annak a képeihez nem lehet sajnos hozzájutni. :( De amúgy asszociáció, meg fantázia :D Legalábbis a bárányfelhős.
2010. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem az asszociáció szót keresem. Pár hónapja olvastam ezt a szót egy cikkben, a wikipédián is rá kerestem és azt írták róla, hogy ez az, amikor azonosíthatatlan dolgokban, például felhők alakjai, vagy akár egy paca, valami ismerős alakot keresünk, mert az agyunk... blabla nem nagyon emlékszem rá, bár az asszociáció (hasonló vagy talán ugyanaz a jelenség, nem tudom mert nem emlékszem a pontos leírásra) de biztos, hogy nem az asszociáció szó kell nekem.
2010. szept. 29. 15:49
 6/6 anonim ***** válasza:
hát pedig én is úgy tudom h az az asszociáció :D
2010. szept. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!