Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A nagyon sárga fogakat ki...

A nagyon sárga fogakat ki lehet fehéríteni a genetikailag megengedett fehérre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, évekig elhanyagoltam a fogaimat így csúnyán(!) besárgultak, ez már elkezdett zavarni. Mennyire lehet kifehéríteni? Vagy egyáltalán ki lehet a genetikailag optimálisra? Fogászati fogfehérítés mennyit segítene ezen? Illetve milyen más módszerek vannak? (mint pl. A 3%-os hidrogén-peroxid)

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. dec. 17. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy genetikailag optimális fehérség?A csont amúgy alapból nem fehér, hanem genetikától és étkezéstől, ápolástól függően sárgás fehér.


Ha fogorvoshoz elmész és kérsz fogkő eltávolítást meg fehérítést, akkor jó pár árnyalatot világosodni fog és azzal szerintem elégedett leszel.Az a vakító fehér, ami a sztároknak van, az nem lehetséges, mert az mind porcelán héjj.


Otthon semmi szín alatt ne kísérletezz ilyesmivel, mert amúgy a profi fogászati fehérítés sem tesz jót a fogaknak, károsítja a fogzománcot.Ha rendszeresen csináltatod, akkor meg pláne.Mondjuk egy alkalomtól nem lesz bajod, csak utána ápolni kell a fogad szépen.A cigit, kávét, teát, vörösbort érdemes kerülni, mert ha gyakran fogyasztod, ezek ápolás mellett is képesek elszínezni a fogakat.

2022. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én fogaim is nagyon nagyon sárgák voltak, pedig rendszeresen jártam fogászatra és a szájhigiéniára is figyeltem. Végül csak összespóroltam a fogfehérítés árát, és mondhatom, ég és föld a különbség. Évekkel ezelőtt csináltattam, és noha az árnyalata már nem 100% ugyanaz mint akkor (hát igen, a kávé), azért klasszisokkal jobb így is, mint korábban volt. Persze, vakító fehér nem lett, mert azt porcelánhéjjal csinálják. A fogász egyébként elmagyarázza, hogy kb milyen színre számíthatsz, és meg is kérdezi, hogy menynire szeretnéd kifehéríttetni. Fontos, hogy ha van lyukas fogad, azt tömesd be, mert másképp nem csinálják meg a fehérítést. Azt hiszem az ötös vagy hatos fogakig nem lehetnek lyukasak.
2022. dec. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem abszolút segített a fogászati fehérítés. elég sok lyukas fogam van elől-hátul, de miután minden lyuk bele lett tömve, megcsinálták a fehérítést, sokat segített.

illetve van egy gyökérkezelt fogam elöl, az ugye le van választva a szervezetről, szóval sokkal jobban sárgul (barnul), mint a többi fog. ezen olyan fehérítő kezelést csinált, hogy több alkalommal is a betömött "csatornát" (vagy nem tudom, hogy hívják pontosan) kifúrta, berakott valami belülről ható anyagot, majd visszazárta ideiglenes töméssel.

2022. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!