Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni a...

Hogy lehet megtanulni a műkörömködést, úgy, hogy nem akarok üzletet nyitni, csak a saját körmömet szeretném elkészíteni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még 18 éves, ezért nem mehetek el hivatalos tanfolyamokra. (Pedig találtam egy relative olcsó, és időpontilag is megfelelő tanfolyamot.)


Nincs valahogy lehetőségem arra, hogy megtanuljam magamnak elkészíteni a körmöt?


2010. okt. 2. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
én magamnak csinálom tanfolyam nélkül annyi hogy nehéz díszíteni. Kell építő zselé a cn builder első fázisú nagyon jó 15g akár 3 hónapig is kitart ,pár körömreszelő erősebbés gyengébb , tipp , ragasztó hozzá , díszek amiket össze keverhetsz a zselével vagy színes zselé , gomba ölő , és fényzselé én ezeket használom. De az a baj ha lenő nem elég a reszelő .. ezért jobb csiszológéppel dolgozni :( Én már vettem így hála könnyebb ha pesti vagy szívesen megcsinálom neked jóval áron alul Na meg uw lámpa és lehetőleg jó minél erősebb annál hamarabb kész a körmöd + zselés ecset és tipp vágó
2010. okt. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen magadnak is el tudod készíteni, kérdés, hogy van-e letett pénzed, amit rá tudsz fordítani. Én április óta csinálom magamnak és nem bántam meg, hogy belekezdtem. (Holott ugye az sem volt biztos, hogy el tudom készíteni). A családom támogatott, adtak bele pénzt is, de kicsit kétkedve fogadták a dolgot. Attól tartottak, hogy majd nem leszek elégedett az eredménnyel. De nem így lett. Azóta is mindig megdícsérik, mennyire szép és kreatív mintákat készítek. Persze nem csak a család, de mások is elismerik. És ez nekem nagyon jólesik, nem is kell több. Én sem csinálom másnak, nem veszem el a képzett szakemberek kenyerét, egyszerűen csak anyagilag nem tudtam már finanszírozni a körmöshöz járást. Így egyszeri nagyobb befektetés után jóideig költenem sem kell. Esetleg ha 1-1 termék elfogy. Szóval én csak biztatni tudlak, ha érdekel, vágj bele! Youtube-on találsz külföldi körömépítős videokat. Mondjuk én több, mint 1 évig műkörmöshöz jártam, így megfigyeltem a folyamatokat. :) Utána az Elite Cosmetix-es katalógust letöltöttem, amiben is step by step le volt írva a francia műköröm építése zseléből.

Nekem 30 000 Ft fölött jött ki az egész. Crystal nails termékeket rendeltem, hiszen a körmösöm is azzal dolgozott és én is elégedett voltam az eredménnyel. (Szemben a barátnőim, akiknek olcsóbb márkákkal építették, érezhető volt az árkülönbség sajnos). Tehát úgy döntöttem, ezen a dolgon nem spórolok, inkább legyen minőségi és használni tudja, mintsem olcsó, de hetente építgethetem...

Egyébként a Diamond nails, a Perfect nails és még a Moyra zseléit is dícsérik.

Az UV lámpám akciós volt épp, 2X9W, ez már viszonylag jó. Pedig eléször csak egy egycsöveset akartam, de ezt is megkaptam akciósan. Szintén CN-es.

Vásároltam gombásoás megelőzőt, primert(ami segíti a tapadást) átlátszó építő zselét, a francia végekhez fehér zselét, fixáló folyadékot, fényzselét, néhány reszelőt (180, 150), később durvábbakat és finomabb szemcséseket egyaránt. Buffert, két külön ecsetet: egyet a zselé építéséhez, egyet pedig a mosolyvonal megformálásához. Ezenkivül: narancsfapálcát(40ft volt) és ez bizony rengeteg dologra jó. Jó ha van bőrfeltolód, meg a kis kaparó, amivel a körömre nőt bőrt el lehet távolítani, hozzá egy kisolló, amivel óvatosan levágod. Ehhez hasznos a bőrolaj. Ez 990Ft volt, de nagyon sokáig elég és bizony ápolja a körömágyat. Többféle illatban létezik és a sok kellemetlen illat után üdítő hatású. :)

Én is vettem csiszológépet, hisz azzal jobban halad a munka, de azzal nagyon óvatosan kell bánni, meg ne sértsd a körömlemezt, mert az nagyon kellemetlen. Így én inkább lassabban haladok, de vigyázok vele nagyon. Reszeléshez/csiszoláshoz nagyon hasznos a szájkendő. Tudod, mint a dokinál. Fillérekért megkapod szinte és segít, hogy ne nyeld be azt a sok port. Próbálj minél kevesebbet belélegezni belőle. Jó hosszúra sikerült. De remélem, találtál benne hasznosat is. Én csak a tapasztalataimat írom le. Nem azt jelenti, hogy 30 ezer alatt nem úszod meg, biztos vagyok benne, hogy vannak még jó minőségű árúk, mint fentebb írtam a márkáknál. Ha esetleg érdekel, lépésről lépésre a körömépítés menete, szólj!

Én még díszítő lakkot, pici strasszokat stb. vettem, hogy szebb lehessen a kész mű. :)

A tip meg fakultatív... én nem vettem, a körmösöm se használt először. Tehát ez rajtad múlik, hogy szükséged van-e rá avagy sem. Általában a nagyon pici körmökre teszik ezt először, inkább azoknak, akik rágják nagyon a körmüket.

2010. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
műkörömködést :DDD
2010. okt. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget!

Rá fogok keresni az interneten, hogy mit lehetne kezdeni.

A diamond nailsnél találtam, egy úgy nevezett kezdő csomagot és mivel nem sok gyakorlatom van, nem tudom, hogy az alapot vagy a közepes csomagot vegyem meg. Az árkülönbség nem olyan sok, de úgy néz ki a közepesben több van...

1db 2X9 wattos UV lámpa FEHÉR!

1cs 50db-os vegyes méretű Ultra Form tip

1db Zselé fixáló folyadék 100ml

2db Buffer -reszelő tömb

1db Tipvágó

1db French white gel 15gr

1db Builder Pink Zselé 15gr

1db Nail Prep fertőtlenítő, Előkészítő folyadék 15ml

1db Zselés 6-os Ecset

1db Széles Reszelő 100/180

1db Csepp Reszelő 100/180 (Nincs a képen)

1db Ultra Finish Fényzselé 15ml

1db UV Top Coat Gyorszárító Lakk 15ml

1db Ecsetes Ragasztó 7gr

1db Vaníliás körömolaj 15ml ( nincs a képen)



és az alap csomag:

1db 9wattos UV lámpa (fehér színben)

1cs 50db-os vegyes méretű Ultra Form tip

1db Zselé Fixáló folyadék 100ml

2db Buffer -Reszelő tömb

1db Tipvágó

1db Builder Pink Zselé 15gr

1db Nail Prep Fertőtlenítő, Előkészítő folyadék 15ml

1db Zselés 4-es Ecset

1db Széles Reszelő 100/180

1db Csepp Reszelő 100/180 (Nincs a képen)

1db Ultra Finish Fényzselé 15ml

1db Ragasztó 3gr


A fehér zselén kívül, nem tudom, hogy kell-e a többi. Szerintetek?

2010. okt. 3. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:
megfelelő ez a csomag ha elfogy tudod mit kell potólnod
2010. okt. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!