Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy automata karórát szükséges...

Egy automata karórát szükséges pár évente szervizeltetni?

Figyelt kérdés

Szeretem a szép órákat, de nem vagyok megszállott. Nekem a quartz órák szimpatikusabbak/praktikusabbak, de sok modell csak automatában érhető el (ami tetszik).


De pl van a longines hydroconquest, amiből van kvarc és automata is. Minőségre gondolom ugyan az a kettő, csak az automata másodpercmutatója szebben jár, cserébe pontatlanabb, drágább, kényesebb.


Sokan mégis azt veszik.


Vélemények, tapasztalatok?



2023. febr. 5. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

5-6 évente igen. HA, sokáig tervezel vele.

De ÉN pl. egy 100-200 ezres órát csak akkor szervízeltetnék, ha búvár modell, mert ott a tömítéseket is cserélik. Máskülönben hordanám, amíg meg nem döglik...ami olyan 30-40+ év.

2023. febr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
úgy nagy átlagban miért kell szervizeltetni? Nagyon pontatlan lesz? Ugye heti 1-2 percet késnek / sietnek, de pár év után ez akár sokszorosa is lehet, vagy mi?
2023. febr. 5. 14:31
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

2.-ra.


- kopás

- kenőanyag fáradása

- beállítás

- tömítések öregedése

- rugó fáradása

- ...

2023. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

2

Azért mert fogaskerekek meg csapágyak vannak benne. Azoknak meg kenés kell amit 4-5 évente pótolni kell. Plusz a tömítéseket is ellenőrizni kell ha nagyobb a vízállósága.

A kvarc órák persze praktikusak de egy mechanikus szerkezet mögött sokkal komolyabb történelem/technológia van. Az órakedvelőknek ez is fontos.

2023. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
1. vagyok, miért lettem lepontozva?
2023. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én se értem :/
2023. febr. 5. 16:29
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

5

A kérdező mindenkit lepontoz. Az ilyennek kár válaszolni.

2023. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7, téged pontoztalak le egyedül te madár, midenki másnak egyből zöld kezet adtam..
2023. febr. 5. 17:52
 9/12 anonim válasza:
90%
Ne haragudj de hogy lehet a kvarc órát a mechanikus órák elé, fölé helyezni? Lehet, hogy ez előbbi pontosabb, kevésbé szervizigényes az utóbbi szerkezet viszont szerethető, ennek lelke van.
2023. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Órás ismerősöm mondta 5-6 évente kell vinni.
2023. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!