Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Elkaphatok valami súlyos...

Elkaphatok valami súlyos betegséget, ha a manikűrös belevágott a lábujjam bőrébe? Egyszer lefújta a bőrvágó ollót de attól nem tudom steril lett-e igazán. A reszelővel is durván bánt és felsértette a körömágyi részt. A reszelőt nem fertőtlenítette.

Figyelt kérdés
2023. febr. 8. 09:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Mindkét eszközt újonnan vásároltam, tehát az olló csomagolásban is volt de nem tudom az az egy lefújás mennyire fertőtlenítette. A reszelonek nem volt csomagolása, az csak ki volt téve a boltban. Azt nem is fújta le spray-vel.
2023. febr. 8. 09:34
 2/3 A kérdező kommentje:
Olyan betegségre gondolok mint Hepatitis vagy egyéb vérrel terjedő.
2023. febr. 8. 09:35
 3/3 anonim válasza:
100%
Ezek a betegségek, amikre gondolsz a fertőzött személy vérével terjednek. Tehát akkor kaphatnád el, ha előtted használta volna már a manikűrös egy fertőzött személyen, akinek szintén belevágott a bőrébe, és aztán nem fertőtlenítette volna megfelelően. Tehát ha te vagy az első akin használta, nem fertőződhettél meg.
2023. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!