Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A fehér bőr a világ nagyrészén...

A fehér bőr a világ nagyrészén szépségideálnak számít?

Figyelt kérdés

Ázsiában sokan vásárolnak fehérítő krémeket, mert ott kulturálisan úgy alakult ki, hogy a világosabb bőrű emberek számítottak előkelőnek, nem barnultak le a kinti fizikai munka miatt. A nyugati világban meg kicsit fordítva van, mert itt nagyon menő lebarnulni, azt jelzi, hogy az illetőnek van pénze nyaralni, egzotikus országokba jut el.

A filmiparban viszont egészen az elmúlt pár évtizedig gyakorlatilag csak fehérek szerepeltek és ez is hozzájárult szerintem ahhoz, hogy a jólétet, gazdagságot kapcsolják hozzá sokan a harmadik világban. A szőke haj, kék szem pedig kifejezetten vonzónak tűnhet a színesbőrű embereknek, hisz annyira ritkán fordul elő a Föld lakosságában, hogy nagyon különlegesnek hat. Amúgy az európai kultúrán belül is megvan a maga története, azt hiszem a Római Birodalomban is mikor megjelentek a germán rabszolgák, sokan irigyelték tőlük a szőke hajat és a festés is ekkor indult el.



2023. márc. 4. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Igen.
2023. márc. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Igen
2023. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Igen, kivéve a mi sulinkban. Amikor gimnazista voltam, állandóan gúnyoltak a "sápadt" bőröm miatt... Akkor épp a szolizás volt a divat.
2023. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Ízlés kérdése. Nekem a mértékkel szolizó csajok jönnek be.
2023. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem a bőrszíntől lesz valaki szép, de van mikor segít ha barnulsz kicsit.
2023. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Igen, és árjának is.
2023. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mint ahogy a lebarnulás is.
2023. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj, hagyjuk már ezt az egzotikus nyaralást, már most olyan fényár van Magyarországon, hogy a kétharmadát exportálni lehetne a büdös francba... Aki itt nem barnul le akaratlanul is, az vagy szigorított cellában él, vagy olyan betegsége van, hogy máshol se fog.
2023. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy magyar eü be dolgozik, anno 1 hét alatt a balcsin (ha nem az eső szakadt) feketébb voltam mint a kissebbségi gyerek (nem sértésből, de tényleg)
2023. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen, mindig is szépségideál lesz a fehér porcelán bőr.
2023. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!