Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Vinteden a pénz kiutalása...

Vinteden a pénz kiutalása másnak is lassú?

Figyelt kérdés

Eladtam a Vinteden. Kiutaltam az összeget bankszámlára, de azt írta, kb 1 hét mire az átutalás megérkezik. Ez komoly?!


Mindenhol azonnali utalások vannak. A pénz ma már 2 kattintás alatt eljut egyik helyről a másikra. Egyébként ugyanezt csinálja a Zara is, ha például visszaviszel terméket, akkor napokig ülnek a pénzen. Érdekes módon a webshopnál a vevőtől azonnal kell a pénz, de visszafelé már "lassú" a rendszer. Ugyanezt látom itt is.


Más is tapasztalt ilyet?

Nem hiszem el, hogy ez nem szándékos. Direkt csinálják, hogy minél kevesebben éljenek ezzel a lehetőséggel.


Ráadásul a Vinteden ellenőrizhetetlen is, hogy hol van a pénz, reklamálni, vagy kérdezni sem lehet közvetlenül, email-ezgetni kell, nincs chat, pedig büszkék rá mennyi alkalmazott van. Nem értem.



2023. ápr. 4. 20:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Beszéltem a számlavezető bankkal. Ott azt mondták, hogy maga a tranzakció másodpercek alatt megtörténik, tehát nem reális az, hogy egy cég napokat ül a pénzen, míg visszafelé a beutalás érdekes módon azonnal végbemegy. Hozzájuk nem is érkezett a számlaszámomra semmilyen befizetési kezdeményezés, tehát a Vinted máshova utalta.


Még egy visszapattanó, hibás utalás után is rögzítenie kell a könyvelőnek, adminisztrátornak. Illetve ez a pénz akkor hol van?! És erről például miért nem értesítik a felhasználót? Ilyenkor nem ül ott aki ezt elbírálja, csak a kiutalásnál?


Tanulságképp írtam le a történetet. Csak addig sima szerintem a dolog, amíg normál megrendelés van. Amint visszalépés, vagy kiutalás van, elindul ez csigalassúságú folyamat.

2023. ápr. 14. 12:11
 12/12 A kérdező kommentje:

Update: Pénz még mindig nincs.

Több mint két(!) hónap elteltével sem tudja senki sem megmondani, hogy a pénz hol van!! A vizsgálat még tart, de ez inkább időhúzás.

Pedig a dolog nagyon egyszerű lenne: meg kéne nézni, hogy milyen számlaszámra ment ki az utalás (ha kiment). Ezt nem sikerült megugrani két hónap alatt sem.

Vevővédelmi díj kuka - nem eladó vágott át ez esetben.


Fontolgatom a feljelentést, most már csak azért is, mert legyen következmény, az se érdekel, ha ez pénzembe kerül.


Mindenki legyen óvatos a kiutalásokkal, mert könnyen járhat így, mint én, hogy a pénz eltűnik valahol az utalásnál. Utána már nem fogsz tudni semmit sem tenni, hiába levelezel velük, mint ahogy most én is.


Ha változás történik, és megérkezik a pénz, akkor azt is itt dokumentálni fogom. Addig legyen ez itt tanulságul mindenkinek.

2023. jún. 25. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!