Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyantázástól tényleg ritkul...

Gyantázástól tényleg ritkul illetve gyengül a szőr?

Figyelt kérdés

Most hallottam nem tudom mennyire igaz hogy a gyantázástól megritkul a szőr illetve ami vissza is nő vékonyabb nő vissza. Férfiként elég sűrű illetve erős a lábamon a szőr és arra gondoltam egy téli időszakban mikor nem nagyon látják legyantázom egy párszor a lábam hogy ritkuljon a szőr.


Tényleg működik a dolog illetve hány alkalom szükséges hozzá?

Nem akarom teljes szőrtelenre ki írtani csak alaposan megritkítani.



2023. jún. 8. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem igaz. Ha nem csinálod rendszeresen ugyanúgy visszanő.
2023. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%
Biztos hogy nem. Egy életre szól, sőt. Ahogy az idő halad, egyre több lesz a szőr mindenhol.
2023. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Idén leszek 40 éves, 20+ éve gyantáztatok. Ha eddig nem gyengült a szőröm, gyanítom, hogy már nem is fog.
2023. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Esetemben biztosan nem.12 éves korom óta van gyantázva,de most is brutál szőrös.
2023. jún. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én csak a hónaljamat gyantázom 18 éves korom óta, előtte borotváltam. Alig van már néhány szál szőröm. Más területen nem tudom mert ott nagyon fáj és érzékeny a bőröm, mindenféle gyantától kipattog.
2023. jún. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 qborka ***** válasza:

Nekem 23 év epilálàs után a honaljam, lábszáramon nagyon megritkult a szőr,pár szál van szinte


Ez alkat kérdése is, alapjáraton nem vagyok vastag szőrzetű.

Függ a hormonoktól is.


Nem tudom, hogy mi a neve annak a drágább eljárásnak,ami tartósabb. Próbáld azt ki inkább.

2023. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os valszeg az IPL-re gondol
2023. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs köze a szőrtelenítésnek hozzá. Nekem, negyvenesként már kissé ritkább a szőrzetem, ez a hormonális változások miatt van. Független attól, mennyit szőrtelenít az ember. Az is mindegy, mivel csinálja. Kivétel a maradandő szőrtüsző-kiirtás.
2023. júl. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erősen egyedi a dolog.

Sokkal jobban függ a hormonjaid szintjétől és a genetikádtól, hogy mennyire sűrű és erős a szőrzeted, mint a szőrtelenítési eljárástól.

Ha a szőrszálak hagymái gyengülnek/sorvadnak vagy elhalnak, akkor vele a szőr is gyengül, ritkul vagy eltűnik.

Viszont a szőrhagymák is képesek újraképződni.

A változás inkább ott lesz, hogy te hogyan éled meg.

Ha folyton borotválod, akkor nem lesz erősebb a szőr. Szúrósabb lesz, mivel a borotva egyenes vágja a szőrszálat és a szőrszál széle éles lesz, amit szúrósnak fog hatni, ahogy tovább nő kifelé.

Ha epillálod, vagy gyantázod(mindegy, hogy melyik), akkor a szőrt a hagymából tépi ki. Ettől még nőni fog új szőrszál, de annak a vége gömbölyded lesz, és így nem hat szúrósnak annyira.

A hosszú időn át tartó folyamatos tépkedés miatt a szőr könnyebben fog kijönni, könnyebben ereszti a hagyma el, de attól még újra nő. Idő után lehetéséges hogy magától kihullik a szőrszál, illetve sokkal gyengébb lesz, ritkul, mert a szőrhagymák elfáradnak, elhalnak. Itt jön a képbe a hormonrendszer és a genetika. A két fő hormon a cisztein és a metionin, amiknek szintje befolyásolja a primerköri szőrnövekedést. Ezek inaktív állapotban vannak a testben és a vérkör szállítja, ahogy a többi, növekedéshez szükséges anyagot. Ezek vitaminok, ásványi anyagok, illetve táplálék (azaz energia). Ha ezekből nincs elegendő, akkor a szőr kevésbé nő a testen. Viszont fontos megemlíteni, hogy ha alapvetően nincs benned a másodlagos nemi jellegek kialakulásáért felelős hormonokból semmi, akkor teljesen szőrtelen vagy (ez egy betegség, aminek van neve is, bár nagyon ritka).

Jellemzően elmondható, hogy a világosabb bőrű, szemszínű és haj/szőrszínű embereknek gyengébb és ritkább a szőrzetük. Bár ez csak jellemző, bizony van kivétel, hiszen a domináns genetikai egységeknek hála előfordul dús szőrzetű, mégis szőke hajú és kék szemű emberből nem kevés.

Ténylegesen végleges szőrtelenítés létezik, de kockázatos. Alapvetően hormonterápiával jár együtt, ami meg okozhat mellékhatásokat.

Az erősenergiájú lézeres kezelés az, ami valóban kiégeti a szőrhagymákat. Ennek hátránya, hogy nem elegendő tapasztalattal rendelkező kezelő személyzet könnyen okozhat égési sérülést is. Pont ezért nagyon kevés helyen használják manapság.

Utána jön a klasszikus villanófényes eljárás vagyis az IPL. Itt az energiát a vizuális fény hullámhosszain viszik be a bőrbe, ahol egy részét a szőrtüszők nyelik el. Ha kellő energiát nyelnek el, akkor megfőnek (gyakorlatilag roncsolódnak, működésképtelenek lesznek), viszont a test képes idő után regenerálni őket.

Vannak specifikusabb fényterápiás szőrtelenítési eljárások is, ahol sokkal precízebb hullámhosztartományban dolgoznak, ami jobb hatásfokot eredményez. Viszont ez sem végleges, akármennyire is így reklámozzák.

Van egy, eléggé brutális eljárás, ami gyakorlatilag egy olyan műtétsorozat, ahol a bőr rétegei közé hasítanak oldalról és kémia eljárással kiölik a szőrhagymákat. Fájdalmas, költséges, tudtommal itthon nem végeznek a plasztikai sebészek sem ilyen beavatkozásokat és alapvetően bizonyos betegségekre lett kialakítva, de volt már, aki szőrtelenítési céllal vette igénybe Taiföldön. Ez eléggé végleges, viszont roppant kockázatos, ráadásul a bőr szerkezete is megváltozhat.

A gyanta és epillálás is fájdalmas, de minél több alkalommal vagy túl rajta annál jobban fogod bírni.

A szőrtelen fázis pedig nemcsak a hormonoktól függ, hanem a bőr vastagságától, nemtől, kortól.

márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tarzósan nem ritkul. Arról van szó, hogy nem az osszes szörtüszőből nő haj. Mindig van sok % ami éppen hibernálja magát.


Gyantázáskor több kerül hibernált állapotba. Aki rendszeresen gyantáz, annak egyszerre mindig kevesebb szörSZÁLA nő ki. Illetve eleinte picit vékonyabbak is a szálak. De ha abbahagyod fél évre a gyantát, ugyan olyan lesz a muffod, mintha soha nem gyantázták volna

márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!