Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Rengeteg benőtt szőrrel/begyul...

Rengeteg benőtt szőrrel/begyulladt szőrtüszővel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy valami extrém módon hajlamos vagyok a szőrbenövésre. Jelenleg is a szőrzetem fele be van nőve, tele van az egész lábam pöttyökkel, és nem szép látvány. Van valami megoldás erre? Ezeket csak egyenként kinyomkodni lehet? Akármilyen módon szőrtelenítek, minden esetben ez az eredmény (gyanta, epilátor, borotva).

2023. jún. 22. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezzel küzdök, próbáltam mindent, borotva, gyanta, epilátor. Most IPL géppel próbálkozom, hátha kicsit javít a helyzeten, de eddig nincs vmi hatalmas eredmény. Ráadásul fehér bőr, sötét szőr kombó, és piros gyulladt fekete pöttyökkel van tele a lábam, fel sem veszek emiatt rövidet. Próbáltam a bőrradírt is, az sem sokat ért, krémeket, kb mindent. Én kezdem elengedni és feladni.
2023. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Biztos hogy szőr és nem keratosis pilaris? Az okoz pottyoket, a szorok korul. Es annak nem sok koze van a szortelenites modjahoz, az egy betegseg (artalmatlan csak csunya). Enyhiteni lehet hidratalassal, fenyvedos napozassal es szalicilsavas vattaval lehet atdorzsolni. Azert jon elo jobban szortelenites utan mert a szortuszok korul van felgyulve a faggyu es ha megbolygatod az alap renset, jobban latszik
2023. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hámlasztóval tennék egy próbát. Vagy egy kozmetikussal konzultálhatsz esetleg, akkor biztos hogy nem fogsz mellé. Kiadás, de legalább megkíméled magad sok felesleges vásárlástól.
2023. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bőrradír, glikolsav, szalicilsav. Nekem ezek mulasztották el. Cukros bőrradír minden este zuhanyzásnál, The Ordinary glikolsav mindenhova ahol szőrösödsz, nagyon sokáig elég. És a gyulladt helyekre Geek & Gorgeouos Porefectly Clear szalicilsav. Csak ne glikolsavazz szőrtelenítés után mert nagyon fáj :D de a szalicilsav mehet akkor is, tényleg nagyon hatásosak.
2023. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat mindenkinek. Keratosis pilarisem is van emellé, szóval jól nézek ki :D a glikolsavat próbáltam már, egy egész üveggel elhasználtam, de sajnos szinte semmit nem javított... Nem tudom, érdemes-e újra rendelni és szalicillel, bőrradírral kiprobalni .
2023. jún. 28. 13:17
 6/7 anonim válasza:
Ne borotváld,csak a gyantázás jöhet szóba amibe nem halsz bele,de nem szép látvány a sebes gennyes szőrtusző ezért is hagyd abba,jó tanácsként!
nov. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki hajlamos rá, annak a gyantától is be fog nőni, tapasztalat. Legfeljebb egy kicsit kevesebb, de nem szignifikáns a különbség. IPL, lézer ér a legtöbbet, de az pénz és időigényes.
nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!