Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mekkora károkat tehetek, ha...

Mekkora károkat tehetek, ha magamnak próbálok géllakkot/műkörmöt készíteni?

Figyelt kérdés

Már évek óta szeretnék géllakkot vagy S-es műkörmöt, de más dolgokra jobban kell a pénz. Jelenleg még egyetemen tanulok, nincs lehetőségem sem évközben a tanulás miatt, sem nyáron a kötelező gyakorlatok miatt munkát vállalni, a szüleimtől pedig nem kérhetek már másra pénzt-így is hálás vagyok, hogy a tanulmányaimat fizetik.

Ezért is gondoltam arra, hogy esetleg most nyáron megpróbálnàm megtanulni, hogy kell szép körmöket készíteni. Nem másnak csinálnám és nem is lenne semmilyen specko igényem, szimplán egyszínű lakkokat szeretnék. Viszont attól is félek, hogy rosszul csinálnám a dolgokat és csak ártanék a körmeimnek.

Van esetleg valaki hasonló helyzetben?


2023. jún. 23. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezeknél nem is az, hogy ártanál a körmeidnek, csak szimplán kell idő hogy beletanulj és ténylegesen szép is legyen az eredmény. De ezek abszolút olyan dolgok, amiket meg lehet tanulni otthon is, rengeteg youtube videó áll rendelkezésre, stb. De tudd, hogy a kezdeti beruházás sem olyan olcsó, szóval az elején azért az egy kisebb kiadás, mire megveszed a szükséges felszerelést, lakkokat. De amúgy szerintem abszolút megéri, mert hosszútávon sokkal olcsóbb, mintha az ember folyton körmöshez járna. Csak nyilván itt is vannak kezdeti költségek, és idő, amire beletanulsz.
2023. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kezdtem nézegetni ilye-olyan oldalakon, hogy milyen kezdő készletek vannak meg lépésről lépésre le is van írva, hogy mit hogy kell.

De persze sokan azzal jönnek, hogy otthon nem lehet normálisan egyedül megtanulni és egyezerűbb körmöshöz járni-viszont én pl anyukámnak is megcsinálnám akkor a körmét, az meg hosszabb távon tényleg megérné.

Esetleg tudnél ajánlani valami kezdő készletet, amire megérné befektetni?

2023. jún. 23. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha még sosem volt semmilyen anyag a körmödön, akkor miért gondolod, hogy megéri kezdenek minimum 20E Ft és rengeteg idegeskedés ahelyett, hogy elmennél körmöshöz, hogy kipróbáld egyáltalán, hogy milyen. Ráadásul videókból rengeteg dolgot nem tanulsz meg, nem látja senki a mozdulataidat, ecsetfogást, vagyis kijavítani sem tud ha valamit nem jól csinálsz
2023. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
6 évvel ezelőtt, szalagavatóra csináltattam géllakkot. Három hét után szedtem le, és már akkor nagyon csúnyán le volt nőve. Szóval ha azt veszem, hogy a legolcsóbb körmös is elkér 5-6k-t, az havi 10-12, plusz a körmös fix időpont, nincs az, hogy napközben nincs időm elmenni, hanem magamnak mondjuk este megcsinálom-akkor igenis baromira megéri. Főleg ha egyszer megtanulom és utána a anyukámnak is tök ingyen megcsinálnám, akkor ne kelljen már magyarázkodnom, hogy mégis megérné.
2023. jún. 23. 14:16
 5/8 Noren1989 ***** válasza:
0%
Szerintem szimplàn növessz egészséges körmöket. Akkor egy olcsó lakk is megteszi, 3naponta...
2023. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak ebbe is beleunok, hogy 3 naponta kezd lepattogni. Plusz az azért csak nem úgy néz, mint egy szépen megcsinált géllakk.
2023. jún. 23. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Én ajánlom. Lámpa 10 ezer Ft körül, lakkból nem kell a legdrágább, 5-6 ml-s kiszerelésben is van már 2000 Ft-ért. És még egy-egy előkészítő folyadék, fedőlakk. Szerintem egy huszasból megvagy egy kezdőszettel, 2 színnel, és aztán pár havonta vesztek egy lakkot. :)

Előkészítés, reszelés + 1 óra alatt megvagyok a két kezemmel. Én is 2 hetente csinálom újra, biztos nem költenék havi 12-14 ezret körmösre. :)

2023. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
50%
Már vannak komplett kezdőszettek, amibe minden benne van. Kell Prep, primer, alapgél, szín, fedőréteg. Meg eltavolító. Max fertőtlenítő ha biztosra akarsz menni. Én is most kezdtem el. Kezdetben tényleg nem 2 fillér, de simán visszajön az ára. Utána olvas az ember, plusz rengeteg videó van. Nekem eddig nagyon bevált! Tartós és akkor csinálom amikor akarom és full amatőr voltam, de elsőre tökéletes lett!
2023. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!