Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Merjek piercinget csinálni?

Merjek piercinget csinálni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, jelenleg dolgozom, de egyelőre nem keresek annyit, hogy saját albérletet fizethessek, úgyhogy a szüleimmel élek.

Apám nagyon konzervatív és félek hogyha beállítanék egy dupla helixel, akkor azonnal kitépné őket a fülemből.

Tetoválásrol beszéltünk régen és mondta, hogyha meglátja hogy tetoválás van rajtam, akkor körömkefével fogja leszedni rólam. Mondtam hogy azt nem lehet. Erre azt mondta hogyha a húsig kell mennie hozzá, akkor addig fog menni.

Nem merem megkérdezni, hátha így még el tudom takarni, szerintetek mit csináljak?



2023. szept. 28. 23:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Én azt a kompromisszumot kötöttem a szüleimmel, hogy ameddig ők tartanak el, addig az arcomba nem szúratok piercinget (nekem a fülembe engedik). Ha ennyire konzervatív édesapád, én a helyedben nem kockáztatnék, akkor sem, ha előtte sosem bántott fizikailag. Nem értek egyet azzal, hogy a szülők a felnőtt gyerekeik testéről akarnak dönteni, de inkább betartom a szabályaikat, minthogy bántódásom essék.
2023. szept. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Apa megvert amikor kicsi voltam, ha rosszullét viselkedtem, de az elmúlt pár évben nem bántott. Nem tudom merjek e kockáztatni, lehet inkább megvárom, amíg elköltözöm.

Megkérdeztem most Anyum, mit tenne szerinte. Rögtön kerdezősködött, hogy már van, vagy mi? És nézegette idegesen a fülem. Aztán mondtam hogy nem, erre rámförmedt, hogy nem kéne ilyen hülyeségekre költenem a pénzem.

2023. szept. 28. 23:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne kockáztass, ha ilyenek a szüleid simán fizikaivá fajulhat a dolog és nem ér annyit. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de inkább várd meg, hogy független legyél tőlük. Első voltam
2023. szept. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben, bár nem tudom azt sem, hogy munkahelyen mennyire érdekelné a főnökömet, mostani házirendben nincs benne, de ha esetleg váltok, akkor ki kéne-e vennem, mert elvileg gyorsan benő...
2023. szept. 28. 23:56
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Minek???
2023. szept. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mit minek? Minek szeretnék piercinget?
2023. szept. 29. 02:01
 7/14 winR ***** válasza:
100%
Érdemes lenne erről inkább beszélni otthon, hogy neked tetszik, és mennyire szeretnél ilyet, mit szólnak hozzá. Többször felhozni a témát. De szerintem sem kéne kockáztatnod azt, hogy emiatt bántsanak. Akkor hagyd meg inkább akkorra, amikor teljesen független leszel.
2023. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy. Ezt komolyan nem tudom megérteni, amikor valaki azon problémázik, hogy a felnőtt, dolgozó gyereke a saját pénzéből csináltatna egy fülpiercinget…
2023. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
Egyéb okokból is lépj le amint tudsz és aztán majd megcsináltatod. Ahol a felnőtt dolgozó gyereket is képesek lennének megverni egy szaros piercingért, onnan menni kell és soha vissza nem nézni. Itt nem a piercing/tetkó a probléma, hanem hogy apád a tulajdonának tekint és nem fogja fel, hogy önálló emberi lény vagy. Vállalj plusz munkát, gyűjtsd a pénzt és tűnés.
2023. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még kell egy jobb munka amiből ki tudom fizetni az albit, még megtanulom a .NET-et és utána rengeteg lehetőségem lesz, de az még több hónap
2023. szept. 29. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!