Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Aranyból fehérarany?

Aranyból fehérarany?

Figyelt kérdés
Nagymamámtól mielőtt távozott az élők sorából kaptam 2 arany gyűrűt illetve karkötőt is. Sajnos nem jó rám, illetve nem is stílusom, így szeretném beolvasztani, hogy ebből (is) legyenek a karikagyűrűink. Lehetséges hogy az arany ékszerekből fehéraranyat készíttessek? Vagy csak sárgaarany lehet?

2023. okt. 29. 18:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
nem abból az aranyból készítik az ékszert amit viszel, hanem beszámítják az árát
2023. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Sárga aranyból nem lehet fehéraranyat készíteni, két külön anyag. Felbecsülik és az árát beszámítják a készített ékszer árába. 2-es: ha az új ékszerre néz mindig a nagymamája jut eszébe, úgy meg csak fekszik egy fiókban a gyűrű.
2023. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Más anyagokkal ötvözik a fehéraranyat, szóval csak beszámítani fogják. Én anyóstól örököltem pár ékszert, szépek, párszor feltettem őket, de annyira nem az én stílusom, nagyok is, meg vallásos medálok, szóval dobozban vannak. Én mondjuk nem tudok vele mást csinálni a férjem miatt. De ha szüleidet nem zavarja, számíttasd be.
2023. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2, ugyanmár! Szó nincs a pénzről, csupán szeretném hordani, de nem ebben a stílusban. Nem hordok aranyat, nem is szeretem, csak ezüst és fehérarany ékszereim vannak. A nagymamám tovább élne ebben, és minden nap “velem lehetne” egy kis darab belőle, de így csak a fiókomban tárolom, ezért gondoltam erre a megoldásra. Szégyelld magad, hogy ilyeneket feltételezel egy ismeretlen emberről, miközben fogalmad nincs róla, mekkora fájdalom számomra, hogy már nincs itt, nem ölelhetem meg, nem lesz ott életem legszebb napján, nem pletyizhetünk vasárnap a tv elől, nem sétálhatunk egyet ebéd után a faluban. Undorító volt a kommented.


Többieknek köszönöm a segítséget, más formációt fogok kitalálni, nem tudtam hogy csak beszámolják és nem konkrétan azt az ékszert olvasztják be. És bár mindig Ő jutna eszembe az új ékszerről, mégsem azt viselhetem magamon, amit Ő adott, így elvetem ezt az ötletet.

2023. okt. 29. 18:50
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Igazából tudsz készíttetni belőlük fehéraranyat, hiszen azt is sárga aranyból ötvözik. Tény, hogy jóval többe fog kerülni, mintha beszámíttatnád már elkészített gyűrűkre, de megoldható.
2023. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Illetve ötvösműhelybe vidd, ne ékszerboltba, ha tényleg azokat az ékszereket szeretnéd átalakíttatni, ilyen helyre pl.

[link]


(Az ékszerboltok sokszor a javíttatni vitt ékszert is elküldik egy ötvösnek.)

2023. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!🙏🏼🙏🏼🙏🏼
2023. okt. 29. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Elvileg az aranyércet ötvözik, attól függöen, milyen fémmel keverik, lesz belöle sárga, vörös vagy fehérarany.

A meglévö ötvözetböl nem lehet a színaranyat kivonni, ezért nem is lehet a sárga aranyat átalakítani fehérré.

Esetleg megoldható lenne pluszban fehérrel kombinálni - két fehérarany csík között a sárga -, vagy más kombináció, érdemes a 7-es javaslata alapján egy ötvöst megkeresni, több eséllyel tud valami megoldást.

2023. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Legismertebb arany ötvözetek:

Fehér arany:olyan ötvözet, ahol az arany az alapfém, az ötvöző pedig ezüst, palládium (nikkel).

Sárga arany: olyan ötvözet, ahol az arany az alapfém, az ötvöző pedig vörösréz és ezüst 1:1 arányú elegye.

Vörös arany: olyan ötvözet, ahol az arany az alapfém, az ötvöző pedig vörösréz.

2023. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

#1 ha egy ékszerésznek odaadod és abból akarod, akkor igenis abból csinálja. Más kérdés az anyagminőség persze.

Sárga aranyból nem lesz fehérarany, tudtommal.

2023. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!