Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Velem/bőrömmel van a gond...

Velem/bőrömmel van a gond vagy hazugság az, hogy egy parfüm kibír 1 napot is a testen?

Figyelt kérdés

Próbáltam sokféle parfümöt, edt, edp, parfum... szóval minden verziót.. az olcsótól a -számomra- drágáig. Van amiben nagyon nagyot csalódtam, volt amiben kisebbet de lényeg a lényeg egy illat sem bír ki rajtam 1 napot... hogy reggel befújjam magam és este is érződjön. Egy ilyennel sem találkoztam.


Ez csak vetítés vagy esetleg tényleg van ilyen illat ami a valóságban is bírja ennyit?

Lehet téli vagy nyári illat teljesen mindegy csak mondjatok egyet.


Ja igen férfi illat kellene..



Annyival egészíteném ki hogy ruhán van amit lehet érezni még, de nyílvánvaló hogy ahhoz elég szép mennyiséget ki kell fújni es az nem is az igazi ha CSAK akkor lehet érezni ha valaki belebújik a nyakamba.



nov. 19. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem egyik sem bír egy napot. Én azt szoktam, h nálam van a parfüm és 2-3 óránként fújok magamra egy kicsit. Így van, h még délután is megdicsérik az illatomat. Amíg nem így csináltam, addig sosem mondták, h éreznék rajtam. Nem milliós parfümöket használok, de azért nem is olcsó gagyi pákórábát.
nov. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van amelyik kibír egy napot, ez sokmindentől függ. Ha felmész fragrantica-ra, ott lehet szavazni melyik meddig érezhető, az egy reális képet ad nagyjából (kivéve azokat a parfümökat amiknek megváltoztatják az összetételét).

Pl [link] - a szavazók többsége szerint akár 12 órát is kibír.

Személyes tapasztalatom is van amúgy, de azok női illatok.

Viszont a parfümök többsége valóban nem ilyen.

nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Edt-ből edp-ből parfümből is van tartös meg nem tartós. Az áron meg pláne nem múlik mert a drágákban általában több a természetes összetevő azok meg általában nem tartósak.
nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem vannak tartós parfümjeim, de inkább az arab parfümök azok, mik ennyire bírják, azok közül sem mindegyik.

Van közöttük olyan, amit még hajmosás után is érzek a hajamban.

nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit értünk az alatt, hogy kibír egy napot? Nekem elég sok illatom van és tudok mondani párat, amit 24 órával később is érzek haloványan bőrön, ha közelről megszagolom. Nyilván mások már nem fogják érezni, anno fel is tettem egy kérdést itt gyakorin, hogy mit értünk tartósság alatt, azt amíg el nem tűnik teljesen az illat, vagy amíg mások már nem érzik rajtad. Nem érkezett rá érdemi válasz.

Egyébként az is számít, hogy éppen milyen közelről, hányat fújsz egy pontra, mennyire száraz aznap a bőröd stb. Amiket fragranticán eternal-ként jelöl a többség, szerintem ott simán érezhető a parfüm 24 óra múlva is, ha közelről megszagolod. Ilyen pl. a Jacques Bogart Silver Scent.

nov. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én azt értem ezalatt, hogy reggel befújom magam és minimum délutánig érződik az illat. Nem azt mondom, hogy 8 óra elteltével húzzak illatfelhőt, de ne is csak az orromat hozzátúrva a bőrömhöz lehessen érezni... az aki egy asztalnál velem szemben ül, azért ha halványan is de érezze.

Nekem ez a "kibír egy napot" megfelelője.


Próbáltam ilyen-olyan trükköket bevetni pl. illatmentes testápolóval bekenni a bőröm és arra fújni... vagy kevés vazelinre fújni de kb semmi különbséget nem tapasztaltam.

nov. 26. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!