Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fültágítás gyorsabban?

Fültágítás gyorsabban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A fülemben még csak 6mm es tágító van, lassan 3 hete, és már tágítanám tovább, de a kövi méret a szettben egy 8mmes, ééés eléggé nem akar sikerülni a tüske berakása :D Eddig 1 mm el is küzdöttem, ez is rohadtul fájt. Más hogy az istenbe tágít hetente 3-4mm-et? Szerintetek én hogyan rakjam be a 8 ast? :D Kösz a válaszokat

ápr. 21. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Én egy hét alatt húztam az egyik fülemet 2-ről 10-re :D


De nem ajánlom senkinek, szét tud repedni, ki tud fordulni.

Fontos hogy kenegesd folyamatosan, tisztítsd, forgasd a tágeszt és adj neki időt.

ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
NE erölködj meg a végén teljesen átszakad a lyuk, utána semmi nem fog müködni, csak egy ronda heg marad.
ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Na várj, most olvastam el jobban. 3 hét után se megy a +2mm?! Ott valami gond lehet. Ha dobsz képet privátban hogy milyen állapotban van a füled, mennyire gyulladt és repedt, tudok segíteni.
ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

4-es:

"A fülemben még csak 6mm es tágító van" " egy 8mm-es, és eléggé nem akar sikerülni a tüske berakása"


NEm jól olvastad

ápr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3as:

Most kezdtem el próbálkozni a +2mm-el :D És köszi a többi válaszokat

ápr. 21. 14:15
 6/9 anonim ***** válasza:

A tüske nem egy jó ékszer, nekem nem volt jó, max két ékszer közt félúton.


Nekem a súly jött be, jó vastag kenyellel, hogy egyenletesen tágujon.


Ha túl erõszosan csinálod, olyan cafrangos lesz a széle, tele apró hegekkel. És ez is maradandó sajnos

ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

* kenygyellel


pl



[link]


[link]



Ez, szóval a súly szép egyenletesen oszlik el, nem csak egy pici ponton.

ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyik fülem lassan tágítottam 12mm-re, a másikat 3 perc alatt.

A különbség ott van, hogy értek hozzá és bőven van cimpám, tudom, hogy mennyit bír vagy bírt el.

A lassú tágításnál a fülcimpát alkotó szövet és a rajta lévő hámszövet nyúlik, majd ahogy a sejtek osztódnak, a szövet is nagyobb lesz. Ezzel több lesz grammra is a fülcimpa.

A gyors tágításnál két opció van. Vagy biopsziás metszés (ami kimetsz egy lyukat a cimpából), vagy a szikével történő vágás (aminél nem köralakú lesz a lyuk, hanem ellipszis.

A gyors tágításnak van maximuma. A méret függ a cimpa méretétől, formájától és a fülkagyló alsó porcrészének méretétől.

Az ékszer és folyamat méretek a kövik: (biopsziás metszőből van természetesen kisebb is, de nem írkálom ki mindenhol)

A méretek a következőek:

0,6mm - tűvel szúrva 22G

0,8mm - tűvel szúrva 20G

1,0mm - tűvel szúrva 18G

1,2mm - tűvel szúrva 16G (inkább 1,3mm a valós méret, de lefelé kerekítik)

1,6mm - tűvel szúrva 14G

1,8mm - biopsziás metszővel 13G (itthon nem gyártanak 13G-s tűt)

2,0mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 12G

2,3mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 11G

2,5mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 10G (inkább 2,6mm, szintén lekerekítik)

2,9mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 9G

3,2mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 8G

3,6mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 7G

4,1mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 6G - maximális méret szúráshoz, de van ennél vastagabb tű is

4,6mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 5G

5,1mm - tűvel szúrva/biopsziás metszővel 4G - ennél nagyobb tűt nem láttam még, de elvileg gyártanak speciális célokra

Innentől nem nagyon használják a G-s számokat (amerikai AWG szabvány) itthon, de sok weblapon 3, 2, 1, 0 G is van, sőt 00 és 000G is.)

A méret 1mm-el nő (körátmérő) a biopsziás metszőknél.

6mm, 7mm, 8mm, 9mm, 10mm, 12mm. Én 12milisnél nagyobb metszőt nem láttam még, de tudom, hogy ezt is gyártanak külféle speciális célokra.

Ékszereknél a 6G-s után (amit 4mm-nek írnak) a következő a 4G-s (5milis), majd innentől mm-ként haladnak feljebb. 6-7-8-9-10mm-ig. 10 mili után két miliméterrel nőnek az ékszerátmérők. 12-14-16-18-20...stb.

A tüskék 1 méret váltásra vannak ahogy a csigák többsége is. De ettől függetlenül találkoztam már 2, vagy 3 méretbeli tágításra szolgálóval is.

Egyik méretről a másikra úgy célszerű váltani, hogy a fülcimpa már nem érzékeny, a bőr nem sebes. Megfelelően kell ápolni, hidratálni és tisztítani a cimpát és az ékszereket is.

Ha erőszakosan tágítod, akkor a lyuk belső felén lévő bőrön sebek keletkeznek. Ezek a sebek mentén reped meg a cimpa szövete és a bőrszövet is. A legrosszabb esetben kiszakad a cimpa. Jó esetben, főleg, ha hagyod, akkor begyógyul, de minél jobban van terhelve és "nyúzva", annál könnyebben vékonyodik el a cimpa, ami előbb utóbb a füllyuk szétszakadásához vezet.

Ha többirányba is szakad a cimpa, akkor könnyen alakul ki a "blow out" jelenség, ami igazából nem más, mint a cimpa szövetének kifordulása a tengelye mentén. Ez az ékszer kivételével gyógyulásra képes, de ha nincs kezelve, akkor könnyen egy nagy kinövéssé válik, amit csak sebészeten lehet eltávolíttatni.

Ne tágítsd a füled tovább, ha még fáj, vagy érzékeny, illetve ha sebes.

Tágítás előtti napokban testápolózd a füled. Tágítás során használj síkosító anyagot (babaolaj, vazelin...stb.), és legyen tiszta, lehetőleg fertőtlenített az új ékszer.

Ha a tágítás után fájni, esetleg sebesedni kezd, akkor kezeld, ápold, amíg el nem múlik.

Ha nincs megfelelő ékszered, akkor vegyél vagy rendelj egyet.

Lehet fülsúlyokkal is tágítani, de kifejezetten oda kell figyelni a cimpa ápolására.

Amíg tágítod, addig ne használj szilikon ékszert. Orvosi fém, titán vagy kő/műkő, fa (megfelelően kezelt), csont megfelelő alapanyag.

Éjjelre ne vedd ki, állanóan hord. Ha pedig elérted a célméretet, akkor érdemes éjjelekre kivenni, hogy szellőzzön, pihenjen.

Saccra ennyi.

ápr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú, összeszedett választ :D
ápr. 22. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!