Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem barnulok? nem elég...

Miért nem barnulok? nem elég erős a nap?

Figyelt kérdés

Idén már háromszor napoztam, mindig 1,5-2 órát. Első napozáskor lett egy nagyon haloványka színem, de azóta semmit sem barnultam. Kakaóvajat is kentem magamra, és locsoltam is magam 10 percenként vízzel.

Pedig barnulós bőröm volt mindig, csoki szoktam lenni nyáron.

:(((


ápr. 27. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ilyenkor áprilisban már elég erős az UV-sugárzás, nem ez lehet az oka.
ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány faktoros napvédővel kened magad?
ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1, ma 3-as volt az uv, visszanéztem, ez lehet az oka :/
ápr. 27. 17:08
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 semmilyennel. Le lehet szedni a fejem.

Soha életemben nem égtem, csak barnultam. Nagyon jó bőröm van. Most sem égtem, csak nem barnultam valami intenzíven.

ápr. 27. 17:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem szedem le a fejed. Csak vicces lett volna ha kiderül 50 faktoros UV-A+B elleni krém mellett akarnál lebarnulni de akkor ez nem így van.


Figyu, lehet van több kritériuma a barnulásnak. Mondjuk talán valami vitamin kéne, hogy jobban termelődjenek a pigmentek. Talán. Minden esetre egy jó adag béta karotin ártani nem fog. Szóval sárgarépa+cékla amit javasolnék enni

ápr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"ma 3-as volt az uv, visszanéztem, ez lehet az oka"

ma lehet, de azt írtad, idén már háromszor voltál kint, és gondolom, nem felhős időben mentél ki

ma is, derült ég esetén 5 feletti uv lett volna kora délután

[link]

na meg másfél-két óra napozás, az még 3-as uv mellett sem kevés.

ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
vagy még az lehet, hogy egyszerűen túl kevés alkalommal napoztál. a barnulásnál elég sokat számít a gyakoriság. rövidebb ideig tartó, de gyakori napozás jobban beindítja a barnulást.
ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 az lehet. Április legelején napoztam 2x , meg most. Csak reggel 11 előtt tudok; így a délutáni uv sajnos nekem kiesik.

Talán a sok kicsi összeadódik, és júniusig barna leszek. Mostantól minden nap tervezek.


#6 április elején sem lehetett több. Más okát nem látom. Vitaminokat szedek, egészséges vagyok. A másfél óra az 45 percet éri a hasamat és a hátamat mert forgok. Holnap szerintem kipróbálom azt, hogy 2,5 órát csak a hasamat süttetem, holnapután meg a hátamat. Hátha. Csak az a baj, hogy délután nem tudok.

ápr. 27. 20:11
 9/11 A kérdező kommentje:
Nos, ma sikeresen barnultam. Nem annyit, mint akartam, de sötétebb lettem. :D idén ez lassú menet lesz, de legalább barnulok.
ápr. 28. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nos, ma sikeresen barnultam."

ez nem a tartós barnaság, csak a meglévő pigmentjeid sötétedtek kissé.

a pigmenttermelés fokozódása késéssel jelentkezik, napokkal-hetekkel a napozás után.

ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!