Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Teljesen tanácstalan vagyok?...

Teljesen tanácstalan vagyok? Milyen szemüveget válasszak?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek, ha rossz témakörbe írtam, de csak ezt találtam megfelelőnek...


Szóval az a helyzet, hogy 13 éves lány vagyok, és ma derült ki, hogy rövidlátó vagyok és szemüveget kell viselnem. Nagyon félek, hogy mit szólnak majd az osztálytársaim.

A másik "probléma", hogy nem tudom, milyen szemüveg illene hozzám?! Ebben kérném a segítségeteket! Írok pár adatot magamról, vagyis az arc-, és fejformámról:

- kicsit kreol a bőröm (nem vagyok roma),

- barna szemem, és barna hajam van,

- a fejem inkább kerek, mint hosszúkás.


Azt ajánlották, hogy világosabb színű keretet válasszak, mert az vidámabb hangulatú.


Tudnátok segíteni? Esetleg képet is mutathattok?


2010. nov. 3. 08:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és amit ajánlottak, durván 28.000 forintba kerül. Szerintetek ez jó ár egy szemüvegért?
2010. nov. 3. 08:21
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, hiába írod le, hogy hogy festesz... Be kell menni az optikába, és próbálgatni kell őket, és amelyikben tetszel magadnak, az a jó!

Nekem is volt elképzelésem, milyet szeretnék, de amikor olyat próbáltam... háááát... ritka sz*rul állt a fejemen...

Én 5 éve vagyok rövidlátó, ez már a 4. (!) szemüvegem, mert az előzőket kinőtte a fejem, és elálltak a szárai O_o

Remélem, már nem nő tovább a búrám... xD

A mostani szemüvegem 34.000 Ft volt, és nekem azt mondták, hogy az jó ár... Mondjuk eléggé szívtam a fogam, de hát mit tudok csinálni? Fényérzékeny is a szemem, így sötétedős lencsét kértem, de még csak nem is a legdrágább keretet választottam.

Egyébként meg kit érdekel, mit gondolnak az osztálytársak? Ne másnak akarj megfelelni/tetszeni, hanem magadnak! Az, hogy más mit mond, már részletkérdés.

Egyébként én egyszer láttam skót kockás szemüvegkeretet!!! Rohadt jól nézett ki! :D

2010. nov. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
ahol én vettem a szemüvegem ott tök segítőkész meg aranyos volt a nő és gyorsan meg is találtuk a szemüveget :P és az enyém 24000 be került
2010. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

ha kerek az arcod akkor szögletes és hosszúkás szemüveget ajánlom :)

nekem az osztálytársaim meglepődtek de már megszokták :D van aki fel sem ismer már szemüveg nélkül xD -.-"

jah és nekem 10-11 éves korom óta van már szemüvegem :D nekem nagyon tetszik

előző voltam

14/l

jah és merd bátran hordani akimeg kicsúfol érte azt sz@rd le magasról

2010. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is féltem hogy mit szólnak az osztálytársaim és emiatt nem is hordtam. Aztán jól ráb*sztam mert 1 egész dioptriát romlott mindkét szemem:D Ez volt olyan 6 éve... Most egy ideje kontaktlencsét hordok mert a sporthoz kellett, de nagyon sokan azt mondják hogy a szemüveg jobban áll, fiatalít. Mondjuk ez még 18 évesen hidegen hagy:D Na ezzel csak azt akartam mondani hogy ne érdekeljen mit gondolnak az osztálytársaid. Az egészségedről van szó, a szemed fontosabb!
2010. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Megjöttünk az Optikából, és nagyon kedves, segítőkész volt ez eladó. Ki is választottunk egy nagyon csinosat, és holnapra kész is lesz. Egy jó szemüveg, és mégis "csak" 23.000 Forint.
2010. nov. 3. 10:44
 7/13 anonim válasza:

örülök neki h sikerült választanod és h tetszik is ^^

majd elmondod mitszólnak hozzá az osztálytársaid? :)

2010. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hot_kiss ***** válasza:
Nekem 6 éve van szemüvegem és ennyi időalatt meg 5 szemüvegután már megtanultam, hogy azlegyen a legkisebb bajod, hogy más esetleg leszólja, mert az a fajparaszt és nem Te a "béna", hogy szemüvegedvan. (:
2010. nov. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy elmondom! Köszönöm, hogy téged/titeket is érdekel. Remélem, nem fognak kícsúfolni. De beláttam, hogy csak az számít, hogy nekem tetszen, hisz' én viselem, és nem ők...
2010. nov. 3. 16:10
 10/13 anonim válasza:
köszii ^^ nagyon kiváncsi vagyok rá :D
2010. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!