Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Portfólió és modellkedés kérdés?

Portfólió és modellkedés kérdés?

Figyelt kérdés

Lenne két kérdésem modellkedés és portfólió ügyben.


Lehet jelentkezni különböző szerzők (fotósok) által összeállított képsorozatokkal modellügynökségekhez? Ugyanis van néhány profi képem, csak különböző fotósok készítették teljesen más a háttér stb., de felsőkategóriás képek.


A másik kérdésem az, hogy milyen ügynökségekhez érdemes jelentkezni?


Ugyanis van a városomban egy ügynökség, ami itt van pár km-re, lehet más által készített portfólióval jelentkezni, nem kell fizetni semmit, és kezdő modelleknek ideális akik még nem dolgoztak semmit sem mint amilyen én vagyok. Csak az a baj, hogy eléggé neve sincs ügynökség, az általuk készített képek eléggé átlag aluliak és nem tudom, hogy ilyen cégnél fel tudna-e fedezni valaki egyáltalán mennyi és milyen munkát tudnak ajánlani.


Vagy keressek egy Budapestit (pl. Valentine modell), ahol rengeteg lehetőség van, csak nem tudom, hogy ingyenesen tudok-e náluk regisztrálni, mert vannak már profi képeim és nem kell portfólió.


Egy ilyen komolyabb ügynökségnél hogy mennek ezek? Sajnos szinte még nincs semmilyen tapasztalatom modellkedés terén, de a külsőm adott mert több szakember is mondta már. Fizetni nem akarok semmit sem.


Előre is köszi.


2010. nov. 15. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Szija!

Fotózom/modellkedem/sminkelem és ruhatervező is vagyok!

Kérdésedre kérdéssel válaszolok:)!

Hol van az a neve nincs modellügynökség?

Először is ezt írtad:,,Sajnos szinte még nincs semmilyen tapasztalatom modellkedés terén, de a külsőm adott mert több szakember is mondta már."


Ez már egy rossz pont a komolyabb ügynökségeknél!Méghozzá azért mert van olyan akinek 5-8 év tapasztalata van és azt mondják hogy kevés!Valakinek 13-14 év tapasztalata van ,és ő kellett,de még ez is kevés volt mert pár hét után kiderült hogy semmi de semmi önbizalma nincs!!

Gondolom érted már hogy a kevés tapasztalat néha előny néha hátrány!Hiszen ha kevés a tapasztalatod akkor azt mondják,hogy kezdő vagy,és nem kell egy kezdő ember!

Amúgy ha szabad kérdeznem hány éves vagy?Mert ha több mint 14,és most akarod elkezdeni,akkor ajánlom hogy meny el egy olyan modellügynökséghez ami foglalkozik kezdőkkel,készítenek rólad egy portfóliót,és felajánlják hogy vegyél részt a 7hónapos képzésükön(általában annyi) ahol kapsz egy oklevelet és utána ott hagyhatod őket mert már van tapasztalatod!


Másodszor:Ezt írtad:,,Fizetni nem akarok semmit sem. "

Ez egyenlő a lehetetlennel!!

Hiszen ha kezdő vagy ne várd el hogy neked fognak fizetni vagy csak úgy ingyen eljutsz bárhova!Lesz olyan hogy több száz ezreket kell fizetnek egy útra amit családilag 80ezerből kihoznál!Szóval ennek ára van!

Majd ha lesz egy olyan múltad hogy egy neves modellügynökség vezetőjének leesik az álla,és bizonyítványos modell leszel akkor majd talán nem fognak kérni semmit!És ha majd ez Párizsban,vagy Olaszországban,Vagy bármelyik nagy országban történik ott már talán kapsz egy-egy "nagy embertől" olyan ajánlatot hogy neked esik le az állad!És akkor már ők fognak fizetni neked!


Ja,és ne felejst a kisugárzásog nagyon sokat számít!

Angol tudás kötelező!

Német jó ha van!

2010. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok!

Ha valamit kifelejtettem(mert tuti!!) akkor kérdezz vissza légyszí!

2010. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kösz a választ, de:


Nem fizetek, mert vannak már profi képeim, nem kell portfólió, mert szeretem saját magam összeállítani a képeket, és nem rendelni egy portfóliót, ahol lefényképeznek átadnak X képet DVD-n, majd fizetek és azt se tudom hogy milyenek lettek a képek.


Voltam fotósnál, fotóztak, és azok közül válogattam ki, amelyet érdemesnek találok portfólióra. Olyan képekkel nem jelentkezek, amelyen retardált hatású fejet vágok véletlen, hiába mások szerint jó, akkor inkább nem modellkedek :)


Nem említem meg a "neve sincs" ügynökséget, nem akarok senkit lehúzni, mert amúgy kedves volt a vezetője, de az ügynökség átlag alatti és ezt többen is mondták amúgy csak rá kell nézni a honlapra.


50 ezerért csinálnak portfóliót, de olyanok a képek, hogy itthon 3x jobbat csinálok azoknál a félprofi gépemmel. Már az elárul mindent, hogy nem PhotoShoppal szerkesztik a képeket hanem PhotoScape programmal. A férfiakon semmi retusálás, úgy alapból bevágják a képeket a honlapra ahogy le lett fényképezve, a nőkön meg az alapozó meg a smink mutat. Max vágják a képeket, fényerő állítás ilyesmi.


Nem fizetek tanfolyamért, úgy gondolom az évek alatt ellehet sajátítani a dolgokat. Amúgy meg már az első fotózásom alatt a fotósnak alig kellett mondani bármit is úgy mentek a pózok, nem fogok fizetni egy ügynökségnek portfólióért meg tanfolyamért több százezret hogy csak lezsebeljenek, utána meg mi a bizonyíték arra hogy kapok bármiféle munkát???


Miért nekem kéne fizetni, végülis beregisztrálok, ők is kapnak utánam pénzt a munkák után, akár nekik is lehetne fizetni nekem ennyi erővel! Ha nem kellek senkinek majd kidobnak! Nem kerül nekik pénzbe!


Én így gondolkodom, és sokan mások is alap portfólióval minden nélkül kerültek a csúcsra. Amúgyis csak pénzlehúzásnak tartom a tanfolyamokat és azok is nagyrészt szerintem...


Amúgy 17/F vagyok.

2010. nov. 15. 15:52
 4/6 anonim ***** válasza:

egy próbát megér, szerintem írj egy mailt egy nevesebb pesti ügynökségnek, hogy lehet-e. :) de próbálkozz több helyen. vagy szépségversenyek, ott nagy az esély hogy felfedeznek, és nem fizetsz semmit, vagy csak keveset. bár nemtom hogy fiúként mennyire van ilyenre lehetőség.

hajrá!

2010. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ. majd írok valamelyiknek egy mailt.


főleg az érdekelt volna mondjuk, hogy nem baj az, hogy a képek mint említettem különféle fotósoktól származnak és különböznek a hátterek, megvilágítás, képi világ stb.

2010. nov. 15. 18:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Hát azzal hogy nem egyforma fotók meg hogy más fotós készítette azon nem problémáznak!


De én arra céloztam hogy ha nincs papírod arról hogy voltál már valahol,akkor nem fognak kapni utánad mert több ezer tehetséges embert találnak!

2010. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!