Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mitől ilyen a körmöm? (Képpel! )

Mitől ilyen a körmöm? (Képpel! )

Figyelt kérdés

A körmöm 'fehérje' nem fehét, hanem ilyen átlátszó-foltos! Mitől van ez? Szeretném ha szép fehér lenne, mert egyébként gyorsan növő, erős körmöm van. Műkörmöt nem akarok rá, pont ezért, festeni meg natúr színekkel szeretem, az viszont nem fedi el. Néha használok piros, kék vagy sötét körömlakkokat, akkor nem látszik, de én azért nem szeretném körömlakkal takargatni. Valami természetes megoldás rá?

18/L

[link]

(Képen kicsit le van rágva a bőr, stresszes időszakban lehettem :D)


2010. dec. 7. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális. Próbáld ki a körömfehérítő ceruzát, az pont csak annak a résznek az egyenetlenségeit fedi el.
2010. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Többek között vitaminhiány is okozhatja, nekem is szokott ilyen lenni, főként a hideg időszakban. Egyébként általában attól van, hogy piszkálom, nyilván tisztogatom alatta kisollóval vagy körömtisztítóval, és leválnak alul kisebb-nagyobb szarurétegek, így néhol vastagabb, néhol vékonyabb a köröm. Van, hogy teljesen átlátszik, olyan vékony már a szaruréteg. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, elképzelhető, hogy némi A-vitamin- és/vagy vashiányod van. De az is lehet, hogy alapból hajlamosabb vagy rá, hogy töredezzen a körmöd, ezt a stressz is kiválthatja.
2010. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ez vitaminhiánytól van. Tehát az a leginkább természetes megoldás rá, ha sok-sok vitamint szedsz :)
2010. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Láttam ilyen körömfehérítő ceruzát a Rossmannban, essence-set, de azt hogy kell használni? :P Olyan volt, mint egy szemcerka. Azzal dörgöljem át?
2010. dec. 7. 21:37
 5/14 anonim ***** válasza:
basszus nekem is ilyen... hát nem tudok neked megoldást írni, én is festem sötétre hogy nel átszódjon :S
2010. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy a középső ujjadon a köröm széle a sötétebb, belül átlátszó. Ezt az izzadós tenyér is okozza, illetve elképzelhető, hogy kívül elvált egymástól 2 (vagy több) szaruréteg, ettől nem átlátszó úgy, mint belül. Belül pedig a tenyér izzadsága is vékonyíthatja.
2010. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is vitaminhiányra gyanakodtam! Csak C-vitamint szedek. És be kell valljam, nem eszek túl sok gyümölcsöt... De akkor ezentúl megpróbálok :) Meg szedek vitamint, hátha.

Köszi!

2010. dec. 7. 21:39
 8/14 A kérdező kommentje:
Tényleg kicsit izzadós a tenyerem! De az hogy van összefüggésben vele?
2010. dec. 7. 21:40
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ujjaid is izzadnak akkor, és az izzadság megáll a köröm alatt. Enyhén savas, ezért felpuhítja, így sérülékenyebb, és ha tisztítod pl a köröm alatti részeket, könnyen lemorzsolódhat vagy leválhat. Nem tudom, hogy valóban így van-e mindenkinél, de nálam így van, nekem is izzadós a tenyerem, és mindig akkor vékonoyodik el, ha épp olyan időszakom van, illetve tisztítás után. Sokszor láthatóan morzsolódik le alul a körmöm, és rajtamarad a tisztítóeszközön kis fehéres porként.
2010. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez nálam is előfordul! :O Nahát. Köszönöm a választ, erről még tényleg nem hallottam :)
2010. dec. 7. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!