Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A fiatal nőknek szóló magazino...

A fiatal nőknek szóló magazinokban miért hirdetnek (akár több) százezer Ft-os dolgokat?

Figyelt kérdés

Sminktermékekre és ruházati cikkekre gondolok.Az eszem megáll,mikor látok egy "hiperszuper" kozmetikumot pl.50-60 ezer forintért.Ráadásul rangsorolják,és kitüntetik a "luxuskategóriás" és a "széles körben elterjedt" termékeket.A különbség ordító.Kiket céloznak meg ezekkel az ajánlatokkal?Talán a pesti csajoknak van erre pénzük?Mert szerintem,aki bevásárlókörútra indul ezen magazinok alapján,(merthogy ez a divat)az elkölthet vagy félmillió forintot.Ha ennyi pénzem lenne betenném lakástakarékba...

De tényleg,az ember nagyon ritkán megengedhet magának 1-1 drágább parfümöt,de ez képtelenség.Néhány magazint már ezért nem is veszek meg,el vannak szállva.Talán ezek a hirdetők a szponzorok,ezért van tele velük az újság?


2009. jan. 20. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Soha az életembe nem adnék ki 50 rongyot egy csizmáért, de 4-5 E forintot sem, egy spagettipántos felsőért amiben kb 50 cm anyag van, és én 1000 ft-ból kihozom. Fogalmam sincs, hogy ki az akinek erre manapság van pénze.Én egy 6-7 E ft-s nadrágot is ritkán engedhetek meg magamnak, nemhogy egy 50-60 E ft-s kabátot. És ráadásul még sugallják is, hogy ha nem hordasz olyanokat, akkor már halmozottan hátrányos vagy. Mondjuk engem nem érdekel, mert neked a divat hétszentség, hogy nem fog diktálni, de vannak olyanok akiket nagymértékben befolyásol. A hirdetőkkel kapcsban meg igen igazad van, nagy bevétele van a lapoknak ezekből a reklámokból. A lapok nagy része , több mint fele reklámokkal van tele, az érdemi rész egyre kevesebb, én már nem is veszem őket...
2009. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezeket a cuccokat azért reklámozzák, mert vannak akik sokat fizetnek értük...ebből tartja fenn magát az újság...neked nem ezeket kell megvenned(persze ha akarod és megteheted:-)..)hanem ezek támpontot mutatnak az aktuális trendekről,divatról.--van akinek ez életbevágó kérdés..<--melyik márka,melyik szín, melyik fazon van éppen a világon a topon..legyen ez akár ruha, sminkcucc,vagy ékszer...persze fájdítják is a szívedet egyúttal,de ha ügyes vagy mindenből megtalálod ugyanazt a modellt olcsóbb árkategóriában..én már néztem ki ilyen újságban ruhát(pulcsi) 29990Ft volt a hirdetésben én 5700-ért vettem meg,így se volt olcsó, de azért van különbség...szóval valóban bosszantó lehet a dolog,de a tudatosság itt is nagyon fontos..


mondjuk én az utazós cikkeken szoktam jókat röhögni..Bali meg hasonlók...barátnői stílusban áradozik az újságírónő,hogy ide is-oda is menj el ha arra jársz ..na pfff.szót se róla...

2009. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert ezek a magazinok a papa szemefényének szólnak...

Amúgy a tinimagazinban, amit 12-16 évesek olvasnak csak azt írják hogy mit hogyan csinálj az ágyban...

Az ilyen magazinok a legtöbbször rosszul választják meg a célközönséget....amiről te írsz az lehetne a milliomos magazin, amiről én azt meg olyan 18-22 éveseknek szóló lap!

2009. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:) Hát igen.Akkor nem csak engem bosszant ez a téma.:)Ezért egyébként én már átszoktam a kevésbé felkapottabb lapokra vagy esetleg a Nők Lapjára (ami már nívósabb lap,csak szerintem ez a picivel "érettebb" női korosztálynak szól).Sok érdekes van bennük,és ott ritkábbak az ilyen "túlkapások" ruha és sminkügyben.Igaz,van sok gyerekneveléssel és házassággal kapcsolatos téma,de legalább az az újság nem hirdetések tömkelegéből áll,s ezekből hasznos információkhoz juthatok későbbre.Ja,amúgy 20 vagyok.Még annyi,hogy annyi jó csajos téma van szerintem.Bár nem vagyok újságíró,szerkesztő,ezért nem támadok ok nélkül,biztos nehéz éveken keresztül fenntertani az olvasóközönség érdeklődését.Persze jegyezzük meg azt is,hogy léteznek ellenpéldák biztosan.Szerencsére rengeteg lehetőségünk van olvasásra más forrásokból is,szuper csajos oldalak vannak.Mindenkinek további jó olvasást!
2009. jan. 20. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:
teljesen igazad van,amúgy én is rászoktam a Nők Lapjára..én is is 20 vagyok:-.)1.válaszoló
2009. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja bocs 2.válaszoló voltam--> az előző hozzászólás írója...:-)
2009. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!