Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kínaiban...

Mi a véleményetek a kínaiban vásárolt ruhákról, cipőkről és egyéb kiegészitőkről?

Figyelt kérdés
Eddig sok márkás ruhát vásároltam de egyre kevésbé érezném úgy, hogy megérné. Legutóbb a Mayo farmer két felvételtől szétment de nem cserélték ki mivel akciósan vettem de így is 15ezer volt. Egy pólót vettem a philip russelben 3000ért utána egy ugyan olyat vett barátnőm 600ért a kinaiban csak a cimke volt más bennük. S most nyilt tőlünk nem messze egy kinai ahol nagyon jó cuccok vannak kinézetre vetekszenek a márkásakkal és töredék áron vannak pl egy farmer 4000 felsők 1-2000 forintok. Nincs rajtuk gagyi márkajelzés sem hatalmas feliratok.
2011. jan. 4. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Régebben én is vettem kínai ruhákat, van amelyik jó, de van amelyiket elszabják, vállfán jól néz ki de ha felveszed hülyén áll, stb.. De amúgy nem hiszem hogy kevésbé lennének tartósabbak a márkásaknál.

Nekem jól esik ha márkás cuccokat hordok, de ha neked ez nem fontos, akkor gyakorlatilag nem sok különbség van.

2011. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmi, én szívbaj nélkül hordom őket.

Mondjuk olyan az alakom, hogy fél év alatt tönkremegy rajtam bármilyen nadrág, tehát eleve nem érdemes drágát vennem.

A kínaikban egyre jobb cuccok vannak. Persze sok a gagyi, de nyilván azt nem kell megvenni.


Egyébként sok "márkás" ruha is kínai gyártmány, és sokaknak a minősége is olyan, pl. Jeans Club. Ott csak akcióban érdemes vásárolni szerintem.

2011. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem az a véleményem h kilehet fogni kínaiba nagyon jó ruhákat is. vannak nagyon gagyik amikről lerí h kínai, de vannak olyanok amik nagyon jól néznek ki, és megnem mondaná senki h kínai. sztem mindenképpen érdemes megpróbálnod és körülnézni ott.

anno énis hordtam márkás ruhákat de annyira felemelték az árakat h már úgy érzem nem éri meg, és semmivel sem érzem magamat többnek vagy jobbnak attól h márkás ruha van rajtam.

2011. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Hát ha a Mayo az alternatíva, akkor tökmindegy tényleg. mindkettő ronda és gagyi, csak a Mayo drága is.

A kínais ruhákon nagyon nem tetszenek a felesleges strasszok, idétlen angol feliratok, stb.

Persze pl. bugyit vagy sálat venni jó, azt is megválogatva, de mást nem vennék ott.

A ruhák kifakulnak, kinyúlnak és szintetikus anyagból vannak, vagyis nem jó öket viszelni mert azonnnal beleizzadsz.


Ráadául tipikusan ezek a ruhák készülnek fillérekért gyerekmunkások keze által... egy nagy cégnek még a körmére néznek, de egy hamisítónak? A ruhák szaga alapján bele se merek gondolni milyen vegyi anyagokkat teszenk rá. valamit biztos, mert a szaga is marja az orrom, képzelem a bőrömhöz érve és picit beleizzadva mit szív fel a bőröm. Elég ótvar.


Inkább megyek turiba, veszem meg a használt Zara meg Topshop cuccokat. legalább azok be vannak járatva, ami kophatott vagy nyúlhatott az már látszik, és a vegyi anyagokat is kimosták belőle... Kb. 200 ftért már tudok venni egy márkás! pólót ha jól fogom ki.

2011. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A jeans clubos pólóim mind eltekeredtek kb az első mosás után, én nem is szeretek ott vásárolni már. A legrégebbi nadrágom viszont kínais, és 5 éve megvan, semmi baja. Ráadásul pl a westend alsó szintje TELE VAN kínai cuccokkal, csak 3szor annyiért. nem egyszer volt már, h kinéztem a westendben,, és a kínaiban megvettem.Én azt mondom, h igenis vannak jó kínaik, csak meg kell találni a sok rossz bolt között a kevés jót.
2011. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Farmert, fölsőket ott veszek, ki lehet fogni jókat, és nem látszik, hogy kínai, és nem is megy tönkre.

Múltkor vettem a kínaiban egy pólót 300 Ft-ért, és még mindig jó, pedig már egy párszor lett mosva. Persze van ellenpéldám is. Mindenestre nekem ment már tönkre nagyon hamar kínais cuccom is, és márkás is.

Bár amit nem veszek kínaiban az a cipő, csizma, azok tényleg nem jók. Meg kabát, de azt azért nem, mert 1. nem tetszenek. 2. túl drágák, ahhoz képest, hogy kínai.

2011. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok vele, hogy én inkább megveszem kicsit drágábban. Mert a kínais ruháknak nagyon sokszor el van cseszve a szabásuk. Nadrágot pedig lehetetlen rám találni(38-as méret ott nincs....maximum trapéznadrágban).Philip Russel-es cuccaimat pedig imádom. *_* Igaz, én nem vásárolok ilyen helyeken,mint a Mayo Chix...mert szerintem úgy sz.r ahogy van, meg nem is az én stílusom. :'D

Kiegészítőket, pl övet is simán megveszem mondjuk az Ázsia Centerben, mert viszont az igaz, hogy a plázában vagy akárhol megveszed pl 2ezerért, a feléért elviszed a kínaiban, és ugyanaddig bírja. :D

Cipőt viszont soha onnan. Abból csak is márkásat! (Fallen, Vans...nem Nike meg ezek.)

Egyébként én turkáló-párti vagyok, ott igazi kincsek vannak! *_*

18L

2011. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!