Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nincs tartás a nőkben?

Nincs tartás a nőkben?

Figyelt kérdés

Olyanokat olvasok itt, hogy a fülem ketté áll!

- 13 éves kislány, 15 centis magassarkút vesz fel, mert fel akarja hívni egy "pasi" (hű, 17 éves) figyelmét!

- Nőci nyilatkozza, hogy "A férjemnek akarok megfelelni, a hajam is olyan színű, amilyet ő szeretne!"

Tejószagúatyaúristen! A nők ennyire, de ennyire befolyásolhatók, ennyire nem tisztelik saját magukat, ennyire felszínesek, ennyire... Ostobák?!

Ha tetszik egy ruha/cipő/akármi, azért veszem meg, mert NEKEM tetszik, és teszek rá, ki mit gondol!

A jóuram nem a főnököm! Nem is vagyok a tulajdona!

Élő példa, hogy az egyik exem meg akart változtatni! Hordjak citromsárga p*csaszoknyát, mert az nőies! Hordjak tűsarkút, meg tangát, mert az is nőies! Mi vagyok én, hogy ENGEDELMESKEDJEK neki?! Ha nem képes elfogadni olyannak, amilyen vagyok, ha nem képes cseppnyi agyával felfogni, hogy nem veszem fel ezeket, mert ezek nem én vagyok, akkor pá, puszi! Ki is dobtam... Mármint a pasit...

Hogy képesek a nők más kedvéért hajat festeni mondjuk? Hogy képesek elfogadni a vörös hajat, ha belenéznek a tükörbe, amikor eredetileg barnák, és azt szerették? Más miatt? Más miatt változtatni a külsőn? Más miatt felvenni valamit, amiben rosszul érzem magam? Más miatt sminkelni? Gratulálok!

MAGAM MIATT, maximum! Mit gondolsz, ha egymás mellett ébredtek, Te full sminkben kelsz fel? Ugyan már... Párod, ha szeret, nem akar megváltoztatni! Ha meg akar, az régen rossz!

Nem vagyok kíváncsi olyan okos beszólásokra, hogy "De ez csak a külső, belül még ugyanaz vagyok!"

Igen, ugyanaz vagy! De a külvilágnak mást mutatsz! És miért? Hogy MÁS jobban szeressen. Hogy MÁS jobban elfogadjon!

Milyen felfogás ez emberek?!

Párom soha nem akart megváltoztatni! Érdekes módon... Neki ez a külső tetszett meg, és ebbe a lélekbe szeretett bele! Nekem sem fordult meg soha a fejemben, hogy ráerőltessek valamit! Hangsúlyozom: KÜLSŐLEG!

Vagy túl ideális pár lennénk?

21/L


2011. jan. 24. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts. A többség sajnos tényleg ilyen, de vannak kivételek.
2011. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem minden nő egyforma. Te sem hasonlítasz látszólag ezekhez a nőkhöz, vagyis van kivétel. Nem szabad mindenkit egy kalap alá venni. Amúgy meg, itt a szépség kategórában általában a felszínes, befolyásolható, önbizalomhiányos nők szoktak kérdezni. Szóval nincs semmi meglepő ezekben a kérdésekben.
2011. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

attól, hogy voltak itt ilyen ilyen kérdések, még a többség (szerencsére) nem ilyen. én tuti páros lábbal rúgnám ki azt, aki a tulajdonának tekint. amúgy pasiktól is látunk itt furcsa kérdéseket.


26/l

2011. jan. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem általánosítok, ne haragudjanak azok, akik így gondolják! Oda is akartam írni, hogy "Tisztelet a kivételnek!"...

Bocsánat, ez tényleg lemaradt, minden ilyesmi típusú kérdésemhez oda szoktam írni :(

De tényleg nagyon sokan csinálják ezt, és nem értem, miért jó az, hogy másnak akar megfelelni, és nem önmagának. Ha nem önmagát adja, nem érzi rosszul magát? Nem érzi, hogy egy idegen néz vissza a tükörből?

Nekem is be volt festve a hajam (amolyan tinihóbort volt), de már rég az eredeti, én magam miatt festettem be, és mégsem tetszett végül az eredmény. Amolyan ki-ez-a-fekete-hajú-szörnyeteg érzésem volt, mikor a tükör visszanézett.

Akkor hogy éreznek azok, akik más miatt teszik ugyanezt?

2011. jan. 24. 11:33
 5/21 anonim ***** válasza:

"Nekem sem fordult meg soha a fejemben, hogy ráerőltessek valamit! Hangsúlyozom: KÜLSŐLEG!"

Nekem az a véleményem, hogy inkább a külsőmet akarja valaki megváltoztatni, mint a belsőmet. Az előbbi sokszor tényleg előnyös lehet, míg az utóbbi sokkal durvább, hisz a valódi énedet éri kritika. Mit számít egy hajszín vagy egy ruha, ha ezzel kedveskedünk annak, akit szeretünk? Nem értem, miért vagy ennyire felháborodva. Egyébként nem hiszem, hogy a többséget kényszerítenék, egyszerűen tett egy javaslatot a párjuk, hogy jobban néznének ki ha ezt meg azt csinálnák, és a nőkben van annyi hiúság, hogy ne kelljen sokáig kérlelni őket.

Ezeket lányként írtam.

2011. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Kedveskedünk annak, akit szeretünk" Jó vicc, komolyan, röhög a vakbelem! Kedveskedni nem úgy kell a szerelmednek, hogy tönkre vágod a hajad/bőröd/lábfejed azért, mert Ő azt mondta, hogy az jobban állna! Ezt behódolásnak hívják! Azzal akarod őt megvásárolni, hogy azt teszed a külsőddel az Ő kedvéért, ami Neked alapvetően nem jó! Mert félsz, hogy különben elhagy...

Ha viszont tényleg, igazán szeret, akkor nem fogja azt mondani, hogy "Édes szívem, nem áll jól a természetes barna hajszín, ha kupikék lenne, az ooooolyan jól állna!"

Ha ilyet mond, az rég rossz, mert akkor un... Unja, ahogy kinézel, változatosságot akar!

Kommentedből azt szűrtem le, hogy Te a behódoló, azt-csinálom-amit-csak-szeretnél-csak-nehogy-kidobj fajta vagy...

2011. jan. 24. 14:54
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát akkor szerinted járjak egésznap mitesszeres fedetlen arccal az emberek között. Tudod én otthon is sminkelek szolidan mert zavar hogy ilyen sz.r a bőröm. Magamnak akarok tetszeni, és ha ez sikerül annak az a pozitív következménye hogy másoknak is tetszeni fogok.
2011. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
kérdező, neked baj van a fejeddel. én is sminkelek, jó cuccokba öltözök, azért hogy felhívjam magamra a figyelmet, mert nekem ez önbizalmat ad. és szerintem sok lány így van ezzel, hogy igenis tetszeni akar a pasiknak. én smink nélkül nem tetszem magamnak, ki se tenném úgy a lábam az utcára.
2011. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

1. sztem vegyél be nyugtatót...


2. Igenis általánosítasz. A lányok és a fiú elsősorban otthonról hozzák a párkapcsolati és nem párkapcsolati mintákat is. Ha egy lány azt látta otthon, hogy a nők(az édesanyja, ő, lánytestvére) mindenben hallgatnak a férfi véleményére, akkor sok eséllyel felnőttként is követni fogja ezt, mivel ezt ismeri. Persze ez se igaz mindenkire, általánosítani én nem fogok, de minden viselkedésformát vissza lehet vezetni a családon belüli szerepekre.

2011. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

13:27-es vagyok:

Nem vagyok behódoló típus, számomra nem ilyen apróságokon múlik az, hogy ki a domináns a kapcsolatban. Másrészt nyilván senki nem teljesít irreális kívánságokat (pl hupilila haj és társaik). Egyébként meg úgy vagyok vele, hogy ha kimeri mondani, ami nem tetszik neki, akkor legalább őszinte, ellentétben a te kapcsolatoddal, ahol minden tökéletes, irigylésre méltó, csak a kedves párod épp egy platinaszőke, felfújt mellű csajszit kefélget a hátad mögött.

2011. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!