Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fémallergiám lehet, és ha...

Fémallergiám lehet, és ha igen, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő a problémám: még tavaly júniusban lövettem ki mindkét fülem. Az első, kis ékszert két hétig kellett benthagynom, gyógyulási idő, ugye. Amikor letelt,ezüstékszerekre cseréltem (kisebbfajta karikák), de elkezdett váladékozni, huzamosabb ideig begyulladt. Miután orvoifém karikákra cseréltem, ez a gond megszűnt, már jó ideje ezek az ékszerek vannak benn, és semmi gondom. Mostanában, ha egykét napig ezüst van benne, akk sincs gondom, de azér jó lenne tudni.:)Szerintetek az, amit leírtam fémallergia lehet, vagy nem gyógyult be akkor még rendesen?
2011. febr. 8. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Karlánc,nyaklánc,gyűrű,ezeket birod ha ezüst?


én a nikkelre vagyok allergiás,csak nikkelmenteset tudok hordani (avonosak pl azok,azokat tudok)

De egy sima ezüsttől hasonló lesz nekem is,plussz apró vizhólyagok jelennek meg


Ha csak a füled nem birja,de a többi testrészed igen akkor csak nagyon rossz minőségű az ezüst amit próbáltál,vegyél jobbat

Ha a többit se borod,akkor egy allergiavizsgálat nem árt

2011. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs, de leírom az én sztorimat: Nekem fémallergiám van, és én is tavaly nyáron lövettem ki a füleimet. Semmi gondom nem volt, nem dagadtam fel vagy ilyesmi. Max. 3 hét várakozás időt mondtak. Oké, letelt a 3 hét, kivettem mindekettő (orvosifém)fülbevelót, és amikor be akartam tenni új ezüstfülbevelót, akkor egyszerűen nem ment. A bal fülemmel nem volt semmi gond, de a jobbal... Nekem is váladékozott, sőt vérzett is, mintha nem lyukasztotték volna ki rendesen. Nagy nehezen visszatettem az orvosifémet, és egészen novemberig benne volt a fülemben. Aztán kivettem, és újra próbálkoztam az ezüsttel. Semmi gondom nem volt, és azóta sincs. Úgy gondolom neked is inkább a gyógyulással volt gond.
2011. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azóta már bizsukat is tettem a fülembe, és semmi baj nincs.
2011. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki eddig válaszolt, sokat segítettetek:))

Első válaszolónak: Máshol semmi bajom nincs, egy ezüstgyűrűm rajtam van kb. 0-24 órában, és a nyakláncaim is, amik szintén ezüstök:) Lehet, megint megpróbálom berakni őket, hátha tényleg csak a gyógyulással volt gond:)

2011. febr. 8. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, h az ezüst nem okozhat allergiát.

Szerintem még nem gyógyult be a füled rendesen. Én kb 1,5 hete lövettem, nekem 3 hetet mondtak amíg nem szabad cserélni.

2011. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

ugy szeretem ezeket az "én úgy tudom" kezdetű válaszokat...

nézz utána először,és ne irj hülyeséget


szintiszta ezüst nincs,tartalmaz mind egyéb anyagot,ezzel ötvözik (igy olcsóbb,kevésbé törik)

a nikkel az egyik amire sokan allergiásak,az ezüst ékszerek 90%-a tartalmaz nikkelt,ami nem,az drágább


nincs fém allergiád,csak rossz minőségű és valószinűnem fertőtlenitett fülbevalót tettél be

bizsut hanyagold legalább amig teljesen be nem gyógyul,ez ritkán,de van hogy kell pár hónap,addig orvosi fülbevaló vagy arany

és fertőlenitsd le (fertőtlenitő spré gyógyszertárban párszáz forint ha nincs otthon ,és ez jól jön mindig) mindig,a fülcimpádat is mosd le naponta vele,helyrejön hamar

2011. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs fémallergiád, akkor később is kijött volna.


Nekem van fémallergiám, ha divatolni akarok akkor fél napig bírja a fülem a bizsu Bershka, Pimpkie stb. fülbevalóktól az olasz aranyig mindent. Amikor feldagad és elkezd tüzelni akkor kiveszem, hogy ne érjük el a gennyes fázist.


Aki meg azt írta h ezüstre nem lehet allergiás hülyeség, mint írtam én az aranyat se bírom. Mondjuk lehet a dermatográfia rátesz egy lapáttal...:S:(

2011. febr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért akkora hülyeséget nem mondtam. Hiszen nem maga az ezüst allergizál hanem amivel ötvözik. (pl nikkel)

Szóval előbb kéretik végig gondolni a magyarázatot aztán hülyézni!

2011. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!