Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ez most milyen már? Aki nem...

Ez most milyen már? Aki nem igénytelen, csöves kinézetű, alkoholista az már nem is lehet punk?

Figyelt kérdés

Nemigazán értem, a mai dolgokat. Akkor ha valaki "véletlenül" jobb családba születik, tiszta, igényes, és nem tarhál másokat, azt már kivetik maguk közül a punkok ? Mert sajnos el tátom/olvasom sok helyen.

Miért nem lehet olyan ember punk, aki nem igénytelen? Na erre igazán érdekelne a válasz. Mert ha valaki meghallja h punk akkor rögtön megvan a véleménye


2011. febr. 18. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mert az emberek többségben hüly.ék. Csak beskatulyáznak dolgokat, ahelyett hogy gondolkodnának is.
2011. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én is punk vagyok, de én nem így definiálom azt hogy "ki az igazi punk". Szerintem kb. ez a punk lényege mostanság:

Legfontosabb az, hogy valaki tudatosan éljen, gondolkodjon, legyen kreatív, és legyen nyitott a világ dolgaira, akarjon tenni valamit a fennáló sz@rságok ellen.

Az hogy milyen családból jössz, igenis számít. Ez egy privilégium, amit gerinces ember nem próbál letagadni. Az, hogy a családod anyagi helyzete miatt jobb lehetőségeket kapsz pl a tanulásra még nem minuszpont. Sőt. Ha mondjuk ennek segítségével hozzáférsz olyasmi tudáshoz amire szükség lehet a punk subkultúrában, abból már érdemes zine-t írni. Szólhat bármiről, a vegán főzésről, politikáról, hajfestésről, a bringaszerelésen át a környezetvédelemig. Kit mi érdekel.

Az viszont, hogy ha valaki netes 'punkboltokból' öltözködik és lenézi a többieket mert anyagilag megteheti az már k urvagáz.

A kreativitás nagyon fontos, azáltal hogy magadnak csinálsz dolgokat, megtanulod megbecsülni őket, igazán a részeddé válnak. Ha pl. semmilyen DIY re utaló dolgot nem lehet rajta látni, akkor már nem sokat várok tőle mint punktól. Igenis, egy kicsit merjen szabni-varrni, kabátot szegecselni vagy stencillel készíteni egy-egy bandapólót, még ha fiú is.


A tarhálás eléggé ingyenélő szokás. A punknak nem az lenne a lényege hogy élősködj, hanem hogy minél jobban kivond magad a dolgozz-vegyél-fogyassz rendszerből, amit csak lehet a saját erődből csinálj. Pl. egész más az, amikor mondjuk egy nagyobb társoság közösen főz, és így olcsóbb a kaja. A megosztás sokkal punkabb dolog mind könyörögni egy szál cigiért. Egyébként is, dohányozni nem túl anarchista dolog, mert ugye az egyik legmocskosabb multi üzemág a dohány és az alkohol eladás. Szóval ha már dohányzol, akkor azt a saját erődből tedd.

Habár én nem vagyok edge, de nagyon tisztelem őket emiatt, és azért igyekszem ember módjára inni, nem túl sokat dohányozni, drogok közül meg csak természetes eredetűt, és nem végigkefélni minden arra járót.


A tisztaság egy dolog, én úgy vagyok vele, hogy nem kell görcsösen ügyelni arra hogy valaki makulátlan legyen, de azért az alap higénia igenis elvárható. Attól hogy rothadásszagod van, még nem leszel jobb ember. Persze egy jó pogó után az ember alaposan megizzad, de ilyen esetekben azért másodlagos, hogy kinek milyen a szaga, a buli a lényeg.

És nagyon utálom a fos, műpank zenéket mint a Casualities, a Bad Religion, Green Day, Offspring vagy a NOFX. A legtöbb magyar bandáról ne is beszéljünk. Nem, csoda hogy olyanok a mai magyar pankok amilyenek. Crass, The Mob, G.B.H., Discharge az punk. Ez a corporate fos csak lerohasztja az ember agyát.

Amit mégfontosnak tartok az az equista gondolkodás propagálása. Nálunk tökre fejletlen, pedig az anarchia mellett ez a punk másik nagy eszméje. EGy igazi punk ne legyen szexista, ne egyen semmilyen állatot, biciklizzen, ne nyaljon be a multiknak, igyekezzen a saját erőforrásaiból élni. Addig nem lesz vége ennek a recessziónak, ameddig nem sikerül kinevelni egy generációt ami tud a saját reális lehetősegeiből gazdálkodni.

Bocsi hogy ilyen hosszú lett.


23/F

2011. febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A punknak a lényege a BOTRÁNY meg a MEGBOTRÁNKOZTATÁS. 2011-ben krvára nem fog senki megbotránkozni semmin max. ha rizsporos parókában meg harisnyában mászkálsz férfi létedre.


Mi értelme van lázadozni, ha egy egész iparág szolgálja a tevékenységedet? 30 éve lehettél volna punk, ma már nem vagy, mert halott.

2011. febr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

"A punknak a lényege a BOTRÁNY meg a MEGBOTRÁNKOZTATÁS. 2011-ben krvára nem fog senki megbotránkozni semmin max. ha rizsporos parókában meg harisnyában mászkálsz férfi létedre. "


A botrány csak eszköz. Ha nincs mögötte tartalom, akkor nem üt igazán. Ha csak polgárt akarsz pukkasztani, akkor nem punk vagy hanem feltünési viszketeg óvodás. Lehet és érdemes is itt még sokminden kapcsán botrányt csinálni, persze legyen értelme is. Nyilván az egész szituáció megváltozott a 70es-80as évek óta, de én látok elég sok olyan jelenséget ami nagyon nem okés. Pl. a teljes elpunnyadás, küzdeni nem tudás, felnőni nem akarás a mostani fiatalok körében, a melegek társadalmi helyzete, állatvédelem, közlekedés stb. hogy csak párat említsek.


"Mi értelme van lázadozni, ha egy egész iparág szolgálja a tevékenységedet? "


Akkor kerüld ki azt az iparágat B+!!! Le van sz@rva az iparág, vagy te, vagyok én, meg még vannak sokan mások, van egy közösség amiben lehet valami értelmeset csinálni és ez a fontos. A punk mindig megoldotta otthon sufnitunigba amit csak lehetett, esetleg barterüzlet. Do it yourself or die. Csináld meg magadnak vagy dögölj meg.

2011. febr. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
lehet valaki punk ezektől függetlenül is az eszme inkább a lényeg csak a média és a politika letuszkolta az emberek torkán hogy a punkok semmire kellőek igénytelenek és alkoholisták ez pedig nem mindenkire igaz
2012. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szilikonos válasza:
97%

"drogok közül meg csak természetes eredetűt"

ketteske ez így nem jó, nem dicsekednék ezzel!

a gomba is természetes eredetű

a másik meg az hogy kíváncsi lennék rá hogyha leszoknál a drogról akkor is így gondolkodnál -e.

2015. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!