Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tetoválás. Tarkóra vagy ujjra?

Tetoválás. Tarkóra vagy ujjra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy szót magamra tetováltatni, csak nem tudom hova rakassam az ujjamra vagy a tarkómra. Szerintetek? :]
2011. márc. 20. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ujjadon még látnád is, én arra szavazok. :D
2011. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább tarkó...
2011. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tarkó. Így pár év múlva (felteszem fiatal vagy) max. ránöveszted a hajad. Lehet, hogy most jól mutat, de leszel komoly felnőtt is, egy estélyihez, kosztümhöz, üzleti tárgyalásra nem annyira előnyös a tetovált ujj.
2011. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ujjra nem szeretnek tetoválni. Nem ütik eléggé a bőr alá, és mivel az átlagember sokkal többször mossa a kezét, ezért hamar kikopik, és lehet újravarratni. Míg a tarkón - nekem ott van -, kevesebb inzultus éri, naponta max. 2x-3x zuhanyozol, ráérsz 3-4 évente újravarratni-színeztetni.


Aki hajlandó ujjra tetoválni, annak csak a pénzed kell. Tudom, mert én is akartam, és az, aki engem végül varrt, rengeteg versenyre jár, és több magazin is bemutatta a munkáit.

2011. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. :]

Kedves utolsó hozzászóló, megkérdezhetném, hogy te hol csináltattad? Mekkora a tetkód és mit ábrázol?

2011. márc. 20. 16:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és az is érdekelne még, hogy mennyire fájt? :$ :)
2011. márc. 20. 17:00
 7/10 anonim ***** válasza:

tarkón olyan, mintha égne a bőröd, nekem kb. 2 perc után bezsibbadt, és nem is éreztem, hogy fájna, csak égett...

de nem is az a rossz, mikor varrnak, hanem utána 3-4 napig, ha forgatod a fejed:)

2011. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én Szegeden csináltattam egy olyan szalonban, ahol megnézhettem minden létező tanúsítványt, ahol megnézhettem, hogy a srác hogy fertőtlenít, cseréli a tűket, stb. Ha nem szegedi vagy, akkor gondolom ez a dolog kiesik, de nekem a bőröm kidobta a tinta egy részét, az újraszíneztetést pedig már Pesten csináltattam azzal, aki a barátom egész hátát teletetoválta, éééés ő az: [link]


Maga a varrás egy picit fáj, bele-bele borzongsz, de igazából utána fáj, ég a bőrfelület, mintha izomlázad lenne. A hirtelen mozdulatok is fájnak picit, ahogy húzódik a bőr, de egyébként abszolút nem vészes. A fontos az, amikor tetoválást csináltatsz, hogy olyan helyre varrasd, amit el is tudsz takarni. Mert hiába mondja bárki, hogy ilyen meg olyan tolerancia van, ez nem teljesen így van. :) Jogot tanulok, ha olyan helyen lenne tetoválásom, amit nem tudok takarni, és így mennék állásinterjúra, hát nem biztos, hogy érdekelne bárkit is, milyen a diplomám. Szóval a tarkó azért jó, mert tudod takarni. Egyébként jobb egy kicsit a tarkó alá varratni, ott kevésbé mozog a bőr, így a legtöbb "pozícióban" szép marad a tetoválás, nem gyűrődik. Szóval így a csigolyákra kb.


A tetoválás után az érintett területet lefóliázzák és leragasztják. Ne lepődj meg, simán csapódhat le ilyen véres pára a fóliára. Ezt a varrat után 2-3 órával le kell venni, óvatosan langyos vízzel lemosni a területet, ekkor még nagyon kevés szappant is használhatsz. Utána bekened a felületet, de úgy, hogy ne álljon rajta vastagon a krém (általában Bepanthen-t használnak napjainkban, de a szalonban megmondják), csak vékony rétegben szabad. Ha ezután újra lefóliázod, majd 6-8 óránként leveszed a fóliát, lemosod - már csak vízzel!!! - a területet, és megint bekened, majd megint lefóliázod, sokkal gyorsabban gyógyul. Fontos, hogy forró víz sem érheti a területet, és ha napozni mész, akkor is nagyon magas faktorszámú naptejet kell használni. (És a gyógyulási szakaszban, az első egy-két hétben egyáltalán sem nap, sem szoli!) Egy kisebb tetoválás hamar legyógyul, mert a felső rétege, ami bár már színes lesz úgymond, az lehámlik, mert egy sebréteg lesz. Szóval ne lepődj meg, ha mondjuk fekete bőrt hámlasz. :) A lényeg, hogy nem szabad lehúzni a hámlott részt, mert ha még így-úgy kapcsolódik a le nem hámlott részhez, akkor "kihúzhatod" a bőrből a tintát.


Na, hát sok sikert, ha van még kérdésed, akkor figyelek ám. :)

2011. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ujjaidra szerintem ne! nem tudom hány éves lehetsz de ujjra a szétvarrt formák(tetoválók) szoktak mert már máshol nincs hely :D meg a meggondolatlan fiatalok! én az utóbbiak közé tartozom és biztos vagyok benne hogy te is. jól gondold meg mert én megbántam és rajtam kívül szinte mindenki aki az ujjaira tetováltat vagy kézfejre.kb két és fél éve csináltattam 16 éves koromban akkor még úgy gondoltam hogy jó lesz úgysem bánom meg. ma már bánom maga a hely miatt is meg a szó jelentése miatt is. most valószínű hogy valamivel takartatni fogom ha már így alakult. pénzem nincs lézeres kezelésre nevelő apám tetováló így szinte ingyen meg van csak a festék kerül pénzbe.ha vissza tudnám csinálni lehet nem is varratnék magamra semmit. de igazából csak ezt bántam meg a jelentés illetve a hely miatt. egyik kezemen takartatom valami nonfiguratívval másikat meg valószínű hogy citrompótlóval fogom eltüntetni. szóval így gondolkozzál az ujjaidon mert nekem is csak egy hülye ötlet volt amit véghez is vittem most meg az egyik kézfejemet kénytelen leszek szétvarratni valami olyan mintával ami az ujjaimra is belóg hogy takarja a betűket a másik kezemen meg olyan lesz a bőröm mintha megégett volna. és ez mind azért van mert 2 éve felvarrattam 2 olyan szót az ujjaimra gizdaságból amit most már bánok. szóval szerintem ne!!! csuklóig varrasd magad nekem is van mindkét alkaromon, vállamon, mellkasomon, nyakamon és egyiket sem bántam meg egyedül csak az ujjaimon lévőt. érdekes módon a nyakamon lévőt sem. nekem bal oldalt van egy kisebb minta. 18F
2011. szept. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
előző vagyok. tarkót nem tudom mennyire fáj oldalt a nyakam nekem nem fájt az fájt a legkevésbé.kar váll kellemetlen. ujjaim elég gáz volt de a mellkasom fájt a legjobban. érdekes hogy a mellkasom volt a legrosszabb mivel elvileg ott nem fáj annyira sokak szerint. nekem mégis rosszabb volt az ujjaimnál is. de az ujj is kegyetlen sz*r bár én bírom a fájdalmat.elsőre para ujjra főleg ha nem bírod a fájdalmat de szerintem azt felejtsd el hülye ötlet... 18F
2011. szept. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!