Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyit költötök havonta...

Mennyit költötök havonta magatokra? Mire? Milyen gyakran vesztek ruhát, cipőt stb?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább évente egyszer-kétszer. A tavalyi évben vettem összvissz két szoknyát, három felsőt, egy melegítőalsót, egy cipőt és kaptam egy téli kabátot.
2011. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is évente egyszer-kétszer vásárolok ruhát, cipőt. Akkor sem egy ruhásszekrénnyel, hanem csak 2-3 darabot. Irigylem azokat, akiknek megengedi az anyagi helyzetük, hogy havi több ezer (vagy több tízezer) forintot költsenek ruhákra, cipőkre, táskákra stb.
2011. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

hát én olyan 5-10ezer között költök magamra havonta diákként. ebbe kozmetikus fodrász ruha minden bele van sűrítve. nem vagyok anyagilag elengedve,ösztöndíjat kapok (nincs 20ezer ft),ebből fizetem a lakbért és a rezsit. szüleim fizetik a kaját,ill magamra csak az általam megkersett pénzből költök (korrepetálok).

szerintem aki kicsit is ad magára az egy 5ezret minimum költ egy hónapban,ami szinte semmi..

2011. ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Második vagyok. Kedves 3. válaszoló, hidd el, hogy én is adok magamra, ápolt vagyok, attól hogy nem járok minden hónapban fodrászhoz és kozmetikushoz, még nem jelenti azt, hogy nem adok magamra. Csak sajnos anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy havi akár 5-10 ezer forintot is magamra költsek. Albérlet, rezsi, hitelek, kaja mellett egy fizetésből egyszerűen nem megy. De nem vagyok sem ápolatlan, sem slampos. Így marad az, hogy évente kétszer veszek pár felsőt, 1-2 nadrágot, egy cipőt vagy csizmát, természetesen fehérneműket, pár évente egyszer egy télikabátot, és ennyivel le is van tudva a vásárlás. Senki nem tett még rosszindulatú megjegyzést a külsőmre, mert mindig ápolt és tiszta vagyok.
2011. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

minek ennyiszer feltenni ezt a kérdést?

amúgy havi max 30-40ezer. változó. általában 1 hónapban ezeket veszem:

10-15 felső (20-25ezer)

-1 max 2 nadrág (8ezer)

-ha épp fogyóban van, akkor sminkcucc: alapozó, spirál, szemceruza, szemöldökceruza, pirosító, rúzs, de sminket olyan 3 havonta kell csak vennem, akkor sem mindent.(3 ezer)

viszont nagyon cipőmániás vagyok, ennek ellenére mégsem veszek sokat, talán azt is 3 havonta. na jó, nyáron többet :D ( 5-7ezer)

táskákat szoktam még néha venni, max 5ezerért.

plusz ugye sampon, testápoló, arcápolási dolgok, max 2-3ezer. viszont ezek sem kellenek minden hónapban.

2011. ápr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ja és persze a cipők darabja 5-7 ezer, szóval egy nyári hónapban ez 15ezer felé is emelkedhet.

16L voltam

2011. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én sem költök több mint ötezret magamra havonta. Kozmetikushoz nem is járok, a szemöldökömet ki tudom igazítani magamnak, az arcbőrömmel meg szerencsém van, egyáltalán nem problémás. De amúgy sem engedhetném meg magamnak havonta. Fodrászhoz is több idő telik el, mire eljutok.

Olyan van, hogy elfogy a sminkkészletemből valami, azt pótolom nagyritkán.

2011. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mostanában sokat, mert szinte minden fizetésnél nadrágvásárlást kell tartani, fogytam az elmúlt időben 13 kg-t. :D Azóta szeretek öltözködni is, előtte nem igazán foglalkoztam azzal, hogy csinos legyek.

Így minden hónapban veszek egy-két felsőt, nadrágot, de ezeket általában akciósan. Pl múltkor vettem 4 pólót 2800 Ft-ért, 3 pár cipőt 3900 Ft-ért, így a tavaszi/nyári szezonról a tavalyi cipőkkel együtt bőőőven levan a gondom. Nem vágyom márkás holmikra, általában csinos, de időtálló (értsd: nem csak az aktuális divat 2-3 hónapjában hordható) darabokat veszek olcsóbban, így van több is, tehát nem használódnak el hamar, mert változatosan hordom őket.

Kozmetikushoz egyáltalán nem járok, a szemöldökömet szépen ki tudom szedni, a bőröm egy-két apró hibáját megfelelő kozmetikumokkal simán tudom orvosolni, a kezelés díjának töredékéért, fodrászhoz évente egyszer járok, de pl most hétvégén másfél év után megyek először, magam vágom a hajam(derékig ér, szóval nagyon nem kell... :D).

Sminkcuccom rengeteg van, szerintem egy fél utcát el tudnék látni vele, pedig púderen és spirálon kívül mást nem veszek magamnak, de a rokonok előszeretettel lepnek meg ilyesmivel ünnepekkor. :)

Parfüm, tusfürdő, eü dolgok, dezodor, kb 2-3 havonta kellenek, általában nem egyszerre, és mindig valami akciósat veszek, tehát ez úgy 1000 Ft havonta.

Három havonta festek hajat, mert csak a fénye miatt kell, egyáltalán nem látszik, ha lenő, viszont akkor az egyszerre 3 doboz, középárkategóriás. :)

Úúúúgyhogy ez mostanában úgy 5-10 ezer forint havonta kb, de szerencsém van, mert dolgozom, és itthon lakom a szüleimnél, szóval azon a 20-30 ezer forinton kívül, amit a rezsibe/étkezésbe adok havonta, minden más pénz megmarad nekem, illetve megy a tandíjamba, és tudok félretenni.

22L

2011. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

(április 7.) 21:10

neked 16 évesen honnan van 30-40 ezer forintod???


----

ha a szépségápolást nézzük, vagy a ruhákat, havonta kb 2-3 ezer Ft. összesen.

2011. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
maximum 5000,esetleg nyáron több felsőt akkor mondjuk 7-8000. 15/L
2011. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!