Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Goth, de hogyan is kezdjem el?

Goth, de hogyan is kezdjem el?

Figyelt kérdés
Nos, az lenne a kérdésem hogy hogyan is kezdjem el a Goth-ot. Annyit már tudok hogy nem a ruhával kell kezdeni. Normális válaszokat várok. Előre is köszönöm őket. ;)
2011. ápr. 22. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ez így n em megy..stílus szerint akkor öltözködj ha belülről jön. az igazi goth-oknak ilyen az életérzésük (elegük van a mai világ túlzott médiájából, divatőrületéből, ezért térnek vissza a régi korhoz, a gótikához, ahol hasonló ruhákat hordtak, ezzel így mondva hogy ők bizony a régi kort szeretik..) művészlelkek, érdekli őket a festészet, költészet..


ez belülről jöjjön, ne pedig mert úgy tetszik, mert ha csak kívülről vagy ilyen, akkor már rég nem goth vagy hanmem ócska stílusutánzó.

2011. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp magát az életstílust érezd át, és illeszkedj bele. Ne legyél divatdarker, aki csak azért öltözik feketébe mert az "zsíííír".


Melegen ajánlom a Tristania együttest, és a Heavy Troopers egyes számait. Ezek sokat használhatnak.

2011. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi,eddig ezek jók.

egyenlőre csak belülről vagyok góth. aztán a többi meg jön később. további válaszokat is szívesen várom! ;)

2011. ápr. 22. 12:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Mennyi idős vagy, hogy most vágsz bele? Én 12 évesen lettem militarista, és már 13 éve vagyok az :)
2011. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én zenéből inkább a tényleg goth együtteseket ajánlanám (nem goth metál! annak nem sok köze van az eredeti goth-hoz):

Cure, Bauhaus, Fields of the Nephilim, The Damned, Joy Division, Siouxsie and the Banshees, The Sisters of mercy London After Midnight...

Klasszikus zenét is hallgathatsz nyugodtan (bár bevallom, én ezt goth létemre nem tudtam igazán megszeretni).

Regényekből klasszikusok: Dorian Grey arcképe, Drakula, viktoriánus-kori regények, Lovecraft, Poe, újabbakból Ann Rice (mondjuk én őt sem csípem :P), de bármi ami tetszik, ezek csak példák a tipikusan goth irodalomra.

Filmek közül: a populárisabbak: a Lugosi Béla-féle Drakula, Álmosvölgy, Ollókező Edvard, Holló, Frankenstein, :D, film noir, régi horrorok.

Ideológia: ezt nyilván tudod, de szembehelyezkedés a mai társadalommal, régi erkölcs, normák fenntartása, populáris kultúra elvetése, "a divat nem divat többé", szépség megtalálása a furcsa, szomorú, vagy éppen morbid dolgokban is, a halál elfogadása az élet részeként, a szépség keresése mindenben, tolerancia mindenkivel szemben, az egyéniség és a kreativitás kihangsúlyozása, egyformaság elvetése.

Egyébként ha így is szeretnél öltözni idővel, könyörögve kérlek, hogy a darkshop, shark, x-trax, amazona meg ilyesmi boltokat felejtsd el. Inkább varrás, varrónő, turi, átalakítás, mint ezek. Mindent elvesznek, ami az egyediségről és a fogyasztói társadalommal való szembehelyezkedésről szól. A legironikusabb dolog a világon egy goth tömeggyártott cuccokban.

2011. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia


Ha gondolod írj egy pm-et és tudok segíteni.

2011. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

16:19, a Tristania együttessel mi a baj? Róluk igazán nem lehet elmondani hogy tömegzenét játszanak, az inkább a Nightwish.


Gothic ruhákhoz a Gábriel Gothic Shop-ot javaslom Pesten.

2011. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem a Tristania-ra akartam beszólni. Úgy értettem, hogy a klasszikus értelemben vett, régi goth zenéket fogom felsorolni, ajánlani.
2011. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jajmár,dehogy haragszom, csak meglepődtem :) Nekem volt 2 darker barátnőm is, őtőlük tudok mindent, jómagam nem vagyok goth, csak szövetséges.


Az a baj, hogy igazi darker lány nagyon kevés van, olcsó utánzatból meg divatgothból viszont van rengeteg...na azok nem kellenek.

2011. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Második:


Egy évvel kevesebb (11) vagyok. Már most szerném elkezdeni! És köszy a hozzászólásokat! 11/F

2011. ápr. 22. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!