Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyik a jobb a bőrönd vagy a...

Melyik a jobb a bőrönd vagy a hátitáska? Melyiket részesititek előnyben és miért?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:

hátitáska jobb: könnyebb, nem kell húzogatni stb...

bőrönd jobb: több dolog elfér benne


attól függ milyen célra akarod...

2011. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A bőröndöt húzhatod, a hátizsáktól egy idő után nagyon fog fájni a hátad, ha jól megpakolod. Bőröndpárti vagyok.
2011. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha hátizsák alatt túrazsákra, vagy nemtom hogy hívjákra gondolszt, egyértelműen az. Persze ha egy tűsarkús kiscsaj vagy, akkor inkább huzigáld a bőröndöt, mellesleg ha nehéz, hosszútávon sokkal kényelmetlenebb, mert kirántja a kezed. Én sajnos hülye voltam és azt hittem mennyivel könnyebb húzni magad után... Csak a baj van vele. Sáros, esős időben rémálom, főleg, ha fel akarod tenni a poggyásztartóra vonaton, mert nem igazán jó, ha az ember fejére csöpög. Kátyús úton, macskakövön istenverése megintcsak. Meg felcihelni a vonatra se jó móka.
2011. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Mind a kettő jó! A bőrönd attól jobb hogy több cucc fér bele!

A táskába viszont hogyha nagyon sok cuccot raksz akkor nem tudod majd jól tartani a hátad! Viszont a bőröndnél elfárad a kezed! Én a bőröndre szavazok!

2011. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hova. Kempingezni nagyon kínos bőrönddel, ugyanakkor szállodába nem praktikus a hátizsák, mert minden ruhád olyan lesz, mintha a kutya szájából vették volna ki. Ez pedig szállodában ciki, pl. reggelizés, vagy vacsora közben.
2011. ápr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ahogy már előttem is írták: céloktól függ, hogy éppen melyik a praktikusabb.

Én sokat utazom, és őszintén szólva szívesebben használom a túrazsákomat. Ügyes hajtogatással és elrendezéssel szerintem elég jól pakolható, és egy ergonómiailag jól kialakított túrazsákkal sokkal kényelmesebb közlekedni is a jó kis magyar utakon, járdákon (pláne hóban, fagyban, esőben) - esetleg mozgólépcsőkön, mint egy gurulós bőrönddel, amit esetleg állandóan a sarkadra húzol...

Ettől függetlenül: nyilván egy elegánsabb öltözékkel például snassz egy túrazsák, és ha esetleg repülni készülsz, szintén egy strapabíró bőröndöt érdemes választani a reptéri huzavonák és a csomagszállításra vonatkozó előírások, a csomagok kezelése miatt.

Egyébként pedig ízés és szokás dolga...

2011. ápr. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kirándulni, sátorozni csakis hátitáskával megyek, mert füvön, pláne ha esik egy kis eső, képtelenség elboldogulni bőrönddel. Plusz a sátorba nem fér be.

Ha szállodában vagy ismerősnél nyaralunk, valamint amikor meglátogatom a szüleim, akkor egyértelműen bőrönd. Itt ugyanis általában végig aszfaltozott út van. Valamint tényleg jó, ha normálisan néznek ki a ruháim :)

A bőröndnek nagy előnye, hogy a súlyt nem cipeled, hanem a nagy része a kerekeken nyugszik (ugyanebből az okból kifolyólag az olcsó bőröndök kereke hamar tönkremegy, viszont görkorcsolyakerékkel tökéletesen helyettesíthető és az bírja is a súlyt), néha kell csak megemelni, pl. a régi vonatoknál. De ha lány vagy, általában szokott akadni valaki, ha más nem, kalauz, aki segít.

Előnye még a bőröndnek a hátizsákkal szemben, hogy nem izzad alá a hátad, amit a körülötted utazók nagyon tudnak értékelni.

Még ami szerintem előny, hogy ha hosszú utat teszel meg gyalog, és közben megpihennél egy percre (hátizsákkal is meg kell, iszonyúan tud húzni), akkor csak megállítod a bőröndöt, egy nagyobb hátizsákot viszont le- és felvenni elég komoly macera.

Összességében ha városból városba mész, ahol kövezett az út, akkor egyértelműen bőrönd. Kiránduláskor meg egyértelműen hátizsák.

2011. ápr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Vas szigorral hátizsák.Bőrönd hátrányai:

Szar húzni, a kereke 64 nyomon megy, ha nem valami patent cuccot veszel, nem lehet összehajtani, és nem is lehet megosztani.

A hátizsákba el lehet szeparálni a cuccot(mármint ha normális zsákod van)és ha nem kell össze lehet gömbölyíteni egy kisebb darabba, ha merevítéses, akkor meg kiveszed és viszed.

Alpin túrazsákom van.Azon alszok, abban van mindenem.Golyóálló.Mindent kibír, és ha normálisan van beállítva a pánt elől alul, és vállon, sose érzed, hogy nehéz.Persze ha 45 kilót teszel bele akkor húzni fogja a hátad.Ja, és sokkal több minden RÁ és bele is fér mint egy bőröndbe.

2011. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hátizsáknál elég egyszer fölvenni, utána nem kell emelgetni, viszont macerásabb pakolni bele és könnyebben összegyűrődik benne a holmi.

A bőröndbe könnyebb bepakolni, talán nem gyűrődik annyira és gurul.

Én a bőröndre szavazok.

2011. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!