Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Arcon lévő pattanás utáni...

Arcon lévő pattanás utáni hegek eltüntetésére milyen bőrgyógyászati kezelés lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés

Bármire nyitott vagyok.

Az a helyzet, hogy rengeteg heg van az arcomon pattanás kikaparása miatt, van amelyik 3-4 éve az arcomon van. Jelenleg is pattanásos kicsit az arcom.

Ezekkel van a legnagyobb gondom, a hegekkel és a szűnni nem akaró pattanásokkal.


Hallottam lézeres kezelésekről, bár nem vagyok jártas ebben... Ha ajánlanátok valamit, szívesen fogadnám!!!


2011. jún. 8. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
érdekelnének a válaszok engem is :)
2011. jún. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a leghatásosabb a mikrodermabrázió (bőrcsiszolás). Nekem is volt több ilyen kezelésem és sokat javított a hegeken. A lézeres kezelést is megkérdeztem a bőrgyógyásztól, de azt nem ajánlotta, mondjuk nekem kicsit durvának is tűnt, ahogy elmagyarázta, hogy az pontosan milyen.
2011. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nemtudom,annyira nem értek ehhez, de nekem a Stomic nevű krém eddig nagyon bevált, gyulladáscsökkentő, és regenerálja hamar a bőrt:)
2011. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ősztől bőrcsiszolás! Napsütéses időben nem alkalmazható, mert fényérzékennyé teszi a bőrt.
2011. jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ez a bőrcsiszolás milyen? Mert én például ősszel iskolában vagyok, és akkor milyen lesz az arcom?
2011. jún. 10. 06:43
 6/9 anonim ***** válasza:

A bőrcsiszolás (mikrodermabrázió) speciális géppel történik.

Simán letisztítják az arcot, aztán kezdődik a művelet :)

A kezelés során egy ujjnyi méretű gyémántfejes szerkezettel eltávolítják a bőr felső hámrétegét (olyasmi, mint a bőrradír, csak sokkal hatékonyabb), majd a régiek helyett új sejtek keletkeznek.

A kúra végére eltűnnek a bőrről a hegek, sőt a kezelés ráncok enyhítésére is alkalmas (bár neked arra még nincs szükséged) :)


A gépi kezelés alternatívája lehet az AHA savas hámlasztó kúra, de ez szerintem nincs olyan hatékony, mint a mikrodermebrázió.


Árról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert eléggé eltérő lehet (pár ezres nagyságrend, de kozmetikánként eltérő) :)


Ja, és hogy fáj-e: hát, nem mondanám kellemesnek, egy erősebb dörzsölős érzés, de nem fáj. A kezelés utáni enyhe bőrpír sem marad meg sokáig (már aznap enyhül). Egyedül a fényvédelemre kell odafigyelni kezelés után!


Az AHA savas hámlasztás lényege is ugyanez: a felső hámréteg eltávolítása, ez almasavat, tejsavat, glikolsavat tartalmazó kozmetikumokkal történik. 3 hetes kúra, ezalatt is képes megújulni a bőr.

Na ez már egyáltalán nem kellemes érzés: egyszerűen fogalmazva csíp mint az állat! :) De csak kb 10-15 percig, simán el lehet viselni vagy akár meg lehet szokni :)


Ha zavarnak a hegek, akkor ne törődj bele, mert vannak módszerek, amik segíthetnek.

2011. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél! :)

De akkor, ha suliidőben csinálom, nem kell majd attól félnem, hogy hülyén néznek rám, mert pl. az egész arcom lehámlik, vagy valami ilyesmi? :)

2011. jún. 10. 21:15
 8/9 anonim válasza:
az én arcom is nagyon pattanásos és heges volt, kb fél évig jártam miskolcon (2500-/alkalom) bőrcsiszolásra, és helyrejött az arcom. nem mondom, hogy nincsenek pattanásaim, mert néha-néha - főleg menstruáció előtt - előjön egy-kettő, de ki lehet bírni. ráadásul nincsenek gyulladt pattanásaim, csak kicsik, amik pár nap alatt elmúlnak. én csak ajánlani tudom a bőrcsiszolást, nekem nagyon bevált :)
2012. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mit gondoltok? én nyomkodással tettem tönkre a bőrömet,

és foltokban barna (kiment a sejtekből a melanin ?)

1 Ezen segítene a csiszolás?


2 a sejteknek van órájuk (kb. 65-ször újulnak meg életünk során) Ha sokat csiszoljuk, hamarabb előregednek? (tudom, hogy frissen megújulnak, de meddig ismételhető a folyamat?)

2013. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!