Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Itt mindenki elfelejtette,...

Itt mindenki elfelejtette, milyen volt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mire jó ez az álszenteskedés, meg kioktatás a válaszolók részéről, legyen szó akár divatról, akár kapcsolatról, szexről, stb...

Miért kell állandóan beszólogatni a tiniknek, hogy "bezzeg én a te korodban..."?

Esküszöm, mintha 50 évesek lennétek, pedig sokan épphogy 20-on túl vagytok. Vagy nektek szólogattak be mindig, jó érzés, hogy visszaadhatjátok a fiatalabbaknak, amit kaptatok?

Elfelejtettétek, hogy ti is voltatok ennyi idősek? Nekem senki játssza el, hogy 13-14 évesen babázott, meg mesét nézett, és micimackós pólóban járt, fiúkra/lányokra rá se nézett, és még csak véletlenül sem akart többnek látszani, mert nagyon ezt várják el itt sokan a tizenévesektől.

Nem védem őket, és sok mindent ellenzek én is, de annak ellenére, hogy 23 éves vagyok, én nem felejtettem el, "honnan jöttem", de sokan úgy tűnik, igen...


2011. jún. 21. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

igazad van,de a világ azért változott nem is keveset:D

ne ezzel a kérdéseddel akard megváltani a világot:D

2011. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem akarom megváltani, csak visszaemlékszem akkor hányszor hallottam ezt a "bezzeg az én időmben" dumát, és akkor is mondtam, hogy én nem leszek ilyen:-D

Most meg fura, hogy velem 1idősek, vagy még fiatalabbak nyomják ezt a tizenéveseknek...

2011. jún. 21. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólóval egyet értek. Én 17 éves koromig nem pasiztam, ma a 13 évesek már nem szüzek. Sose érdekelt, hogy mások alacsonynak gondolnak e vagy sem, a mai tiniknek ez a legnagyobb gondjuk. Sose akartam modell lenni, ma minden második tinilánynak ez az életcélja. Nem volt internetünk, így gyakori kérdések se, hogy vadidegen embereket kérdezzünk meg arról nagy e az orrunk, vagy elég lapos e a hasunk, esetleg az 50 kiló soknak számít e, így ha volt is kételyem megkérdeztem, barátnőmet, anyumat, vagy az öcsémet. Ők általában mindig megnyugtattak, hogy jó vagyok így ahogy vagyok és nem vagyok csúnya. Boldog voltam.

Na szóval ez csak pár apróság amit leírtam, de rengeteget változott a világ azóta.

2011. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát pedig 10 éve nem ilyenek voltunk. LEhet te igen, akkor is voltak züllött gyerekek, meg pár menőző koravén liba is akadt, de nem az volt a normális.

Az internet miatt a tinik agyhalott zombik, akiknek azt is meg kell kérdezniük, hogy mit vegyenek fel másnap suliba, mert maguktól nem tudják kitalálni, hogy mi felel meg a divatnak, mi lesz piszok egyedi, de mégis pont olyan, mint az összes többi.

És jah, 13-14 évesen néztük a fiúkat, de nem széttettük neki, az volt a nagy szó, ha valaki smárolt már. Azért van különbség. És kövezz meg, de tényleg babáztam is akár, játszottam a barátnőimmel. Nem kaptam 15 ezres cipőt és nem vettek meg nekem havonta több 10ezerért ruhákat, sminkeket. Mégis felnőttem, nem csúfoltak ki, nem szorultam perifériára, és nem érzem úgy, hogy bármit elmulasztottam volna, hogy csak 16 évesen kezdtem bulizni meg pasizni.

Ráadásul elég idegesítő, mikor a 25 feletti pasidra, meg a 21 éves haverodra rámászik két kislány a kocsmában, hétköznap, és dicsekednek, hogy "én már majdnem 15 vagyok". Azért erre ne mond, hogy így volt pár éve, mert nem.

Én nem szoktam beszólogatni itt írogató kis csíráknak, mert felőlem, amíg nem a közelemben teszik az ő bajuk, csak aztán remélem nem az én TB-mből lesz finanszírozva a pszichiátriai kezelésük, mikor 18 évesen rájönnek, hogy már kiégtek (na mert ugye a zöme depis is szerintük meg minden, nehéz az életük)

2011. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem voltam ilyen.

És amiket leírtatok, azok valóban nem voltak 10 évvel ezelőtt.

Nekem sem tetszik, hogy feltolják a seggüket a 13-14 éves kis pic$ák netre, és megkérdezik, hogy jól áll-e az a bikini, v mittomén...

+ nézek nagyot azon a pár db magassarkús, miniszoknyás, mellkidobós felsős, 2 kg sminkes kiscsajon, akiről kiderül, hogy nincs 14...


Igazából engem az okoskodás, "nagyoskodás" zavar, mikor valaki azzal érvel, hogy ő már 20onX éves, azt lehet, hogy a 14 éves magasabb szinten van, mint ő.

Meg még 1 dolog, de arról már 1x kiírtam 1 kérdést, nem szeretném felhozni ugyanazt mégegyszer, mert még ezt is megkapnám itt sokmindenkitől...

(Nem kell mindenkinek ugyanúgy gondolkodni, csak tartsuk tiszteletben a másik véleményét, leginkább a stílus az, amitől falra tudok mászni...)

(Egyébként nem züllöttem le, 1 kezemen meg tudom számolni, akikkel testi kapcsolatot létesítettem, nem dohányzom, nem iszom, nem drogozom, discoban kb 7x voltam életemben, sosem bandáztam tereken, meg máshol sem, és bár ez nem ettől függ, de sose buktam meg semmilyen tantárgyból. Ezeket csak azért írtam le, hogy ne gondolja senki, hogy azonosulok a fent említettekkel...)

2011. jún. 21. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha "bezzegatekorodban" alatt arra gondolsz, hogy miért mondjuk a 12 éveseknek azt, hogy ne borotválják le az alfelüket, akkor én is olyan vagyok. És én is voltam fiatal, érdekeltek a pasik, jártam bulizni, időnként ittam is, de mindezt nem általános iskolás koromban! És lehet, hogy gáz, de volt még, hogy babáztam 13 évesen. Aztán szűzen érettségiztem, és nem érzem úgy, hogy bármiről lemaradtam volna.

Más kérdés, hogy ezek miatt a gyerekeket nem bántani kéne, hanem valahogy segíteni nekik.

28/N

2011. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!