Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A szüleitek hány éves kortól...

A szüleitek hány éves kortól engedte meg hogy festessétek a hajatokat? Bőv lenn

Figyelt kérdés
beakarom festetni a hajam szőkére. évek óta szőke párti vagyok... de anya csak a melírt engedi, ami szerintem ronda, sőt még nem is divat. de azon kivűl sok mindent megenged csak a hajat nem... nem értem, miért nem? azt mondja hogy letörne... na persze. vannak olyan hajfestékek amik elvileg jók. de ha letörne, akkor is az én hajam, had döntsem már el mit szeretnék vele kezdeni... és csak 18 éves korom után festethetem be.... mivel vehetném rá hogy megengedje?
2011. júl. 12. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hány éves vagy, és milyen színű eredetileg a hajad?:)
2011. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
16 vagyok. és eredetileg szőkésbarna...
2011. júl. 12. 11:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Anyukádnak igaza van, a hajfesték csak roncsolja a hajat meg ha le nő akkor undorítóan fog kinézni, és sok festés után fog tönkre menni. Én egyszer festettem feketére a hajam majd 3 hónap után vissza az eredeti színére mert csúnya volt egy idő után. Egyik ismerősöm havonta festette a haját vagy melírozta és annyira tönkre ment a haja hogy majdnem totál rövidre kellett vágni neki. Nekem mondták a szüleim 13 évesen hogy festhetem de meg is fogom bánni ami meg is történt.
2011. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

14 és fél évesen de nekem szerencsére picit sötét az eredeti hajszínem is és így is sötétre festem szóval nekem elég 5-6havonta festeni a hajam :D


16/L

2011. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

14 voltam amikor először színeztem vörösre a hajamat, utána kb 2 évig festettem is. Nekem megengedte, sőt ő mondta, hogy melyik szín áll jobban vagy rosszabbul. Most 23 vagyok, de 17 éves korom óta egyáltalán nem festem a hajam, mert túl sok a macera vele. :D mert ha lenő, akkor csúnya, ha kifakul csúnya, szóval maradok a világosbarna hajszínemnél. :)

Kérdezd meg tőle, hogy a színezőt se engedi? Legalább megltod, hogy hogyan is áll a szőke.

2011. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát azért a szőke haj nem olcsó hobbi. Fodrász havonta, drága és jó hajápoló szerek sem ártanak, hogy hajad is maradjon. Azt már tudod, ezt miből finanszírozod? :P

Hát én talán 16 évesen kijelentettem, hogy én most vörösre színezem a hajam. Párszor még eljátszottam, hálistennek volt annyi eszem, hogy csak színezővel, úgyhogy normális és eredeti színű a hajam évek óta, és az is marad, amíg nem őszülök asszem. xD

Igazából sose tiltottak nagyon semmit, apám talán kiakadt volna egy tetkótól, anyám meg mindenre azt mondja, hogy "de, persze lányom, meg ne próbáld." xD Aztán ha hazaállítanék más hajjal vagy még egy lyukkal a fülemben, nem igazán szólna bele. Főleg így túl a 20-on. xD

2011. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha jó fodrászt választasz, nem fogja tönkretenni a festék a hajadat. Én 18 éves korom óra őszülök, most vagyok 31. Elég durván néznék ki őszen, úgyhogy festetem 13 éve. Nem tette tönkre a festés egyáltalán, megfelelően kell ápolni a hajat, persze jó sampon és balzsam kell hozzá. Ez nem érv, már nem a régi festékek vannak, amit tényleg roncsolják a hajat. Ez nem érv.

Egyébként nekem apám morgott mindig a smink és a szőrtelenítés miatt, de ő az őskorban él, anyámnak tetszett, hogy próbálok valamit kihozni magamból.

2011. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

10 éves koromtól vmi kamillaszerü löttyel fújtam a hajam h még szőkébb legyek, kb 13 voltam mikor elöször befestettem szőkére, és 15 mikor feketére.

most 19 vagyok.anyám nem szólt bele szerencsére.

2011. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én 13 éves voltam, akkor padlizsán színűre festettem a hajam (akkor vagánynak tűnt..) utána a világosbarna hajam sötétbarnára festettem, majd 1 év után kb az eredetire festettem, és abbahagytam a színezést:D tavaly nyáron szőke melír volt benne kb 3 hétig(...)Aztán sötétbarna volt tavaszig, és azóta szőkíttetem. most végre megtaláltam az én színem <3

mondd anyukádnak, hogy ha roncsolódna a hajat a szőkítéstől nagyon, még mindig bármikor visszafestetheted és regenerálódhat a hajad. és még egy jó érv: mikor kísérletezz hajszínekkel, ha nem tizenévesen. most még bármilyen lehet, nem néznek hülyének:D

16/L

2011. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem 16 évesen színezővel, aztán 18 évesen rendessel is. Általában piros, vörös, lila, ciklámen, bordó, narancssárga színek között váltakozik a hajam. Most 23 leszek, azóta sem untam meg.

Egyébként én 6-os oxival festem, mondjuk 5 év az nem sok idő, de egyáltalán nem károsodott még a hajam. A fodrász szerint is nagyon szép, egészséges.

Amúgy a szőkével az a baj, hogy ahhoz 9-12%-os oxi kell, ami jóval inkább roncsolja a hajat. Abban igazad van, hogy a te dolgod, de sajnos nem tudsz sok mindent csinálni, ha nem engedi. Színezővel (ami nem károsít) sajnos nem lehet világosítani, nem fogja meg.

2011. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!