Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Most mégis mit tegyek? (...

Most mégis mit tegyek? ( folytatás lennt. )

Figyelt kérdés
Vaterán, egy férfi megvett tőlem egy táskát. Bélelt borítékban feladtam, sima levélként, így is 580 Ft volt a posta. Később felhívott, hogy még nem érkezett meg a csomagja. Megmondtam neki ,hogy én postáztam, vagy ha gondolja, lefényképezem neki a blokkot. Elhitte ,hogy feladtam, és vártunk. Majd utána eléggé idegesen írt egy fenyegető e-mailt, hogy utaljam vissza neki a pénzt, vagy perel, meg bemásolta a szabályzatot, amiben az állt ,hogy ha az ELADÓ NEM JELENTKEZIK, akkor vissza kell fizetnem neki. Minden e-mail-jére aznap válaszoltam, a telefont is mindig felvettem, próbáltam neki segíteni. Nem az én hibámból tűnt el a csomag úgy gondolom. Köteles vagyok neki fizetni?
2011. aug. 17. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a posta blokkja megvan, szerintem nem vagy köteles.
2011. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

csak hát a blokkon nincs ugye rajta, hogy kinek és mit adtál fel... miért nem adtad fel ajánlottan?

én csak úgy adom fel simán, ha a vevő külön kéri, de akkor kikötöm, hogy nincs reklamáció.

amúgy csak ajánlottan! a költségét úgyis a vevő fizeti...

simán lehet hogy megkapta, csak tagadja...de te nme tudsz mivel védekezni sajnos...

2011. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már én is bánom ,hogy nem ajánlottként adtam fel :S És igen, azt sem tudom ,hogy tényleg nem érkezett meg a pénz. A blokk meg nem bizonyít semmit. Nem tudom ,hogy mit csináljak :S
2011. aug. 17. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak hazudik és vissza akarja kapni a pénzét mondván hogy "jó üzletet kötött"! Vagy még az is lehetséges hogy rossz címre postáztad, vagy ő írta rosszul! De szerintem nem vagy köteles fizetni, pláne ha még a blokk is megvan!
2011. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

most akkor hozzád még a pénz sem érkezett meg hozzád?

vagy akkor most ezt nem értem...

úgy adtad fel, hogy meg sem kaptad érte a pénzt?

a blokkot akár ki is dobhatod, mert semmit nem ér...ha nem nagy összegről van szó, én visszaadnám, mert rosszabbul járhatsz..

2011. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nah anyukám postán dolgozik, a levelek 3%-a keveredik el, szóval lehet hogy a pénzét is akarja..de azis lehet hogy elkeveredett..
2011. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megkaptam a pénzt, de azt állítja ,hogy nem érkezett meg a csomag ^^. Érdekes.. A4-es bélelt borítékba raktam bele.
2011. aug. 18. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:

hát ciki...ha megkapta, akkor is simán letagadhatja, ezt már sosem tudjuk meg...

az még a kérdés, hogy a vevő milyen küldési módon kérte a csomagot? illetve kérte, hogy csak simán add fel?

2011. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem mondott semmit, hogy hogyan adjam fel. :S És igen, ez már nem fog kiderülni =(
2011. aug. 18. 22:59
 10/10 anonim ***** válasza:

és te hogyan tetted fel az adatlapra? milyen postázási móddal? az ajánlott csomag árát fizette vagy a simáét?

ilyen kérdéseket a vásárlás előtt le kell tisztázni

2011. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!