Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az...

Miért ilyen igazságtalan az élet? Miért nem lehet mindenki szép?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy legyen mindenki egyforma, de olyan igazságtalan, hogy nem mindenki szép, sőt, van aki egyenesen ronda (pl szerény személyem). És a szép emberek olyan gonoszak (viccesen hangzik, de így van), a ronda emberek nélkül a szépek sem lennének olyan szépek, mégsem hálásak nekünk. :D De komolyan, úgy utálok ronda lenni és úgy irigylem a szép embereket. Ti mit gondoltok? Miért ilyen igazságtalan az élet? Miért kell rondának lennünk (nekünk rondáknak)?


Szép alatt azt értem, hogy szép tiszta arcbőr, szimmetrikus arcvonások, arányos testalkat...stb, ami úgy átlagban mindenkinek "szépet", esztétikusat jelent.


Ronda meg értelemszerűen ennek az ellenkezője.


2011. aug. 23. 04:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Az igazi szépség belülről fakad, hidd el. Attól, hogy valakinek nem adatott meg az elsődleges szépség-amit leírtál-, lehet gyönyörű, ha mosolyog, szeretettel viseltetik az emberek iránt, jóindulatú, humoros, stb...és fordítva is így van: ha van egy külsőleg szép ember, nagyon elrondíthatja a modora.
2011. aug. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
85%

A szépség nem minden. Sokkal fontosabb, ha valaki megértő az embertársaival szemben. Egyébként szerintem nincs is csúnya ember, mert minden emberben van valami szép, érdekes.

Ha állandóan magaddal foglalkozol, és másokhoz hasonlítod magad, akkor nyilván egy idő után megváltozik a véleményed önmagadról, mégpedig negatív irányban.

2011. aug. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

ha menézed az elsőre szépnek látott embereket, könnyen rájössz, hogy ez nagyrészt befektetett munka és csak kis részben istenadta jószerencse. És itt nem feltétlen kencékre értem a befektetett munkát, hanem önbizalomra, tartásra, étkezére, sportra, életvitelre, a dolgokhoz való hozzáállásra is. Illetve aszépség nagyban függ az adott közeg többi tagjától. Mindig csak valakihez mérten szép. Máshol lehet, hogy csak átlagos kisegér...


A jó hír az, hogy a legtöbb "ronda" ember azért tud tenni az ügy érdekében. Pl előnyös ruha, ami eltakarja/kiigazítja az aránytalanságot. Vagy izgalmas frizura, ami elvonja a figyelmet az asszimetrikus arcról.

2011. aug. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
ha mindenki szép lenne, unalmas lenne a világ...és ha mindenki szép lenne akkor a "szép" fogalom nem is létezne, mert nem lenne ronda ember, kihez lehetne hasonlítani...ilyen a jó és a rossz is egyik sincs a másik nélkül.
2011. aug. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A "szépség belülről fakad" meg a "ha van önbizalmad megszépülsz" és a "sokkal fontosabb hogy okos legyél meg kedves" mondások szupik de attól még sajnos akinek csúnya az arca, az csúnya marad. Én értem a problémát, és nem lehet ellene tenni, ki kell hozni a legjobbat magadból (bár ez is közhely) sminkkel, jó frizurával, stb., de az élet ilyen. Nem egyformán vannak a világon a dolgok. Én azért sopánkodok hogy miért gazdagabb nálam mindenki az ismeretségi körömben, aki meg gazdag, az meg esetleg az én szuper családomat irigyli, hogy neki miért nincs, aki meg betegen születik mondjuk, az meg azt kérdezi miért egészségesek mások és ő miért nyomorék?

Ha arra gondolsz, hogy ezek közül a szépség a legkevesebb, akkor már vidámabb lehetsz kicsit.

2011. aug. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Akkor az lenne az átlagos és uncsi. :P

Amúgy valakinek biztos tetszel. Meg ami nem tetszik, azon változtatni kell. Könnyű picsogni minden vackon, de a legtöbbször fel nem emelné a seggét a kedves érintett.

Most lehetsz csodaszép, olyan, mint egy porcelánbaba, ha olyan buta vagy, mint a fű, és ehhez még gonosz is, akkor úgyse lát senki szépnek.

2011. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

mindneki mást tart szépnek. Például legutóbb a strandom mondtam anyának,hogy nézd milyen szép arca van annak a lánynak." ő pedig azt mondta szerinte csúnya. És különben is a kifutó modelleknek sincs olyan szépségideál pofijuk.(Most azt leszámítva,hogy b negyven kilósak.) Elég karakteresek.

Ja és az tuti biztos,hogy attól nem fognak szeretni az emberek ha mindig azon siránkozol,hogy csúnya vagy. Kisugárzás! :)

2011. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez a "ha gonosz vagy úgyse lát senki szépnek" akkora hülyeség már bocs.

A külső meg a belső KÉT dolog egyik nem függ a másiktól. Aki szemét, gonosz, attól még lehet gyönyörű arca, bőre, stb.

2011. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Húúú én sokszor majdnem sírok hogy mennyire dagadt ronda lusta disznó vagyok amikor belenézek a tükörbe. De ilyen az élet. Ha csúnyák vagyunk kell tenni érte hogy a lehető legjobbat hozza ki magából az ember!

Pl. én lusta disznó vagyok de ha akarnám modell alakom lehetne. (53 kg vagyok a 165 cm-hez de a sporttal még jobb feszesebb eredményt érhetnék el) erre sírok hogy már megint mennyi jégkrémet zabáltam hogy a farmerből kilóg a háj :S

Hát tenni kell! Az alakodért tehetsz!!!

Az arcod nem baba? Semmi baj! Nekem se! Igaz hogy a vonásaim szépek, szimmetrikus karakteres arcom van, de mellette mitesszeres, rozaceás és pigmentfoltos is:S

Egy jó smink csodát tesz és nem látszik!!!!


Egy jó ruhával is nagyon sokat javíthatsz magadon!


Ha nézted ezeket az átalakító műsorokat hogy milyen szépek lettek a "csúnya" nők, akkor te is ráállhatsz, akár segítséggel is, hogy az önbizalmad nőjön!

29N

2011. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
Azért nem a szépség a legfontosabb dolog a világon. Én pl inkább lennék gazdag, mint szép.
2011. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!