Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerinted jogos, hogy nincs...

Szerinted jogos, hogy nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom,hogy minden szülőnek a maga gyerekét kellene fényezni,dicsérni még akkor is ha erre nincs túl sok oka.

Szerintem egy anyának,apának mindig a saját gyereke kell,hogy a legszebb legyen.

Nálunk ez nem így van.

18 éves vagyok,de az egy kezemen megtudnám számolni,hogy hányszor dicsért meg engem itthon valaki.

Folyton (na jó a folyton egy kicsit túlzás)csak azt hallom,hogy "hogy nézel ki?!".... stb.

Pedig egyszerűen öltözködöm,nőiesen,de nem mutatok meg magamból mindent. A hajam is csak egyszerű,természetes,még sose volt festve és a sminkelés terén is a minimálisra törekszem. Tudom,hogy mi az ami nem illik,nem áll jól nekem és azt nem is erőltetem.

Egy pár éve elég vékonyka és pattis voltam. (Mostanra ez már megváltozott,az arcom sokkal szebb,és a testem is "kikerekedett") . Emiatt apum mindig cikizett (és még ezt enyhén szólva írtam, még most is emlékszem egy pár esetre)

Anyum is folyton azt érezteti velem,hogy én egy szerencsétlen ronda lány vagyok. És ez nem túlzás,sajnos ez van.

Egy pár hét múlva lesz a szalagavatóm és már megvettem a ruhámat. (egyszerű piros hosszú estélyi). Nekem nagyon tetszik,de anyumnak nemigazán ,szerinte az osztálytársnőim különbek lesznek nálam .... Ilyet mondott. Hogy lehet egy szülőnek ilyet mondani?!

Néha teljesen elveszik itthon azt a kis önbizalmamat is.


Úgy érzem én "mindenkinek" tetszem,"mindenki" szépnek lát, csak a saját családom nem.

Sokan megdicsérnek,hogy szép alakom,arcom van,itthon pedig teljesen az ellenkezőjét kapom.

Nagyon rosszul esik.


Mit gondoltok ti erről?

Kérdezhettek is nyugodtan :)

Köszönöm a választ előre is.


2011. aug. 30. 14:45
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Röviden,tömören ennyi,nem akartam,hogy nagyon hosszúra sikerüljön.


Bár még tudnék sok mindent írni.

2011. aug. 30. 14:48
 2/31 anonim ***** válasza:
Hát, így jó, hogy nincs önbizalmad... Egy szülőnek nem kéne ilyet mondani... Annyit tudok mondani, hogy ne hallgass rájuk, engedd el a füled mellett, ha megjegyzéseket tesznek. Ha mások azt mondják, hogy szép vagy, és még magadnak is tetszel, akkor miért kéne a szüleidre hallgatnod? Persze, ennek pont fordítva kéne lennie, de próbáld igy felfogni. :)
2011. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Küldesz képet magadról privátban?:)

22F

2011. aug. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Ha az előzőnek küldesz képet, akkor nekem is kéééérleeeek! 27L
2011. aug. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

14:59!


Már én is gondolkodtam azon,hogy elengedem a fülem mellett,de egyszerűen nem megy.

Nekem sokat számít mások véleménye. Fontos,hogy mit gondolnak rólam az emberek.

És tudod,nagyon rosszul tud esni az embernek,hogy ha pont a családja cikizi,nézi le,akinek pont ki kellene dicsérnie a gyerekét.



Van,hogy olvasgatok itt "Szerinted milyen az alakom" című topikokat. És sokszor olvastam már olyasmit,hogy " Anyum szerint rendben van,szép vagyok,de ő mégiscsak az anyám,nyilván nem mondja meg,hogy egy ronda,duci lány vagyok,ezért vagyok kiváncsi a ti véleményetekre." ...


Mindenhol így kellene lennie,de sajnos nálunk nem így van.

Én egy olyan ember vagyok,akinek nagyon számít a külső. (persze nyilván nem összehasonlítható a belsővel) Szeretem ha megnéznek,csinosnak találnak és ezért még az is rosszul esik ha egy idegen megszól,csúnyának lát,nem még a saját családom :(

2011. aug. 30. 15:12
 6/31 A kérdező kommentje:
Jaj és elfelejtettem megköszönni a válaszodat :)
2011. aug. 30. 15:13
 7/31 A kérdező kommentje:
Küldök persze mindkettőtöknek,ha segítetek,hogy hogy kell küldeni,mert még nem próbáltam :)
2011. aug. 30. 15:14
 8/31 anonim ***** válasza:
Írtam neked:) Nézd meg az e-mail címedet. 22F
2011. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Rendben :)
2011. aug. 30. 15:18
 10/31 A kérdező kommentje:

15:12!


Nem tudom,hogy kell képet itt küldeni,de szívesen küldök neked is ha írsz az e-mail-omra :)

2011. aug. 30. 15:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!