Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak nekem nem vált be a gyanta?

Csak nekem nem vált be a gyanta?

Figyelt kérdés
Mindenki a gyantát javasolja, de életem legnagyobb hibája volt, hogy kipróbáltam. Mindent "szakszerűen" csináltam, hintőpor, bőrnyugtató krém. A bőröm utána 3 napig vörös volt, és utána is csúnyán foltos maradt. Még mindig nem nőttek ki rendesen a szőrök pedig bőrradírozok, testápolózok, és tele van a lábam fekete pöttyökkel, amiket csak tűvel lehet kipiszkálni :/
2011. szept. 17. 22:52
 1/2 anonim válasza:
Én is próbálkoztam a hideg gyanta szalagokkal, hát nekem se éppenséggel a legmegbízhatóbbnak bizonyultak sajnos. Többet vártam...A borotva persze marad, csak sajnos attól szőrtüszőgyulladásod lehet... Ha veszel egy jobb minőségű epilátort, akkor az lehet, hogy megéri az árát.
2011. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első gyantázás sokaknak fájdalmas, és a következményei is olyanok mint amiket leírsz.

De olyanról még nem hallottam, akinek hosszabbtávon se működött volna. Persze ettől még lehet, hogy van.


A gyantát nem tudom mivel melegítetted, de amit leírsz annak alapján megkérdezném, hogy nem volt túl meleg? A gyantának nem szabad égetnie a bőrt ahogy felkened. Ez okozhat vörös foltokat, és később is megmaradó foltosodást (el fog múlni ez is, csak nehezebben).


A vörös foltokat neogranormonnal, fertőtlenítő hintőporral, bepanthennel, tehát gyógyszertári dolgokkal kell kezelni, és nem csak gyantázás után hanem amíg el nem múlnak.


A fekete pöttyök lehetnek attól is, hogy nem jó irányba húztad le a csíkot, és betépte a szőrszálakat. Én már 10+ éve gyantázok, nekem is van néhány, én úgy szoktam megoldani, hogy egy gyantázást 1-2 borotválás követ.


Epilátorom is van, de csak akkor használom ha nincs időm gyantával bűvészkedni, szerintem a gyantázás eredménye szebb.

2011. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!