Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hol tudnék fekete rózsát...

Hol tudnék fekete rózsát vásárolni Budapesten?

Figyelt kérdés

Barántőm kedvenc virága, szeretnék neki egy 3-5 szálat venni születésnapjára - viszont tudtommal természetben nem fordul elő, úgy festik ezeket. Tudtok olyan virágboltot, ahol tudnék fekete rózsát venni?


Vagy, esetleg, ha tudjátok hogy kell, el is magyarázhatjátok, hogy készítik, hátha én is meg tudom csinálni, és akkor olcsóbb lenne :)


2011. szept. 19. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz fekete etelszinezot, rakd bele keves vizbe (csak annyiba, amennyi feltetlenul szukseges, hogy eros legyen a szin) es allisd bele a rozsakat fejjel lefele. Nehany oran at (szerintem 5-10 ora kell) benne hagyod, kozben neha ellenorizd le. Azt elfelejtettem: feher rozsabol csinald mindenkeppen.


Ha fekete etelszinezot nem talalsz, akkor vehetsz gyogyszertarban szentablettat (kb 200-300 forint egy doboz, legalabbis legutobb ilyesmi volt, amikor vettem). Azt feloldhatod meleg vizben, rakj bele boven, fekete lesz, ez biztos, megvarod amig kihul es mehet bele a rozsa.

Javaslom, hogy egy darab rozsan probald ki ezt par nappal korabban, meglatod, hogy milyen a vegeredmeny es akkor meg mindig kereshetsz viraguzletet. A szinezett vizet elrakhatod, nem lesz baja, ha par nap mulva ujra hasznalod.


Vasarlasra otlet: nagyobb viraguzletben kerdezz ra. 2-3 naponta maximum mennek/kernek arut, ha nincs is naluk, de rendelni biztosan tudnak.

2011. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hm, köszönöm a receptet, mindenképpen kipróbálom!


Tudsz mondani BP-n nagyobb virágboltot? (nemrég költöztem fel, nagyon nem vagyok ismerős)

2011. szept. 20. 08:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkretan mondani igy nem tudok. Melyik keruletben kellene?

Azert kerdezem, mert eleg sok van.

Ket tippem van:

legkozelebbi hipermarket vasarlosoran nezd meg, tesco, auchan, stb helyeken mindig van viraguzlet. (Nem a tescos benti viragokra gondolok, hanem szokott lenni a folyoson, uzletsoron is viraguzlet.)

Masik tipp: nezd meg hol van a keruletben a legnagyobb temeto. Tudom, furcsan hangzik, de temetok kornyeken tomegevel van viraguzlet, pl itt a 15. keruletben kb 20 viragos van egymas mellett. Szerintem ez minden keruletben igy van, vegigjarhatod az osszeset addig, amig valamelyik nem segit neked.

2011. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kerület igazából mindegy, BKV elvisz mindenhova :P


Temető valamiért eszembe sem jutott, kösz a tippet :)

2011. szept. 20. 21:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Mégegy kérdés: hogyan tartsam életben a rózsát, amíg a feje a színezett vízben ázik? vizes papírzsepi?
2011. nov. 1. 16:41
 6/7 XHUNterX válasza:
100%
A fekete rózsa NEM színezett növény. A fekete rózsa egy valódi rózsafaj, amely ilyen színű. Ja, és NAGYON ritka. Egyetlen helyen nő tudtommal, Törökországban, Halfetiben. Tudom, hogy ez egy halott kérdés már, de azért írtam ide, hátha valakinek jól jön az információ.
2014. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
és meleg vízben kell szinezni?
2014. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!